Sportovní hry na pláži: od plážového volejbalu po cross-boccia

Léto je nejoblíbenějším ročním obdobím, což potvrzují různé ankety. Téměř každý sní o prosluněném dni u jezera, na koupališti či u moře. Doplňkem k podřimování na sluníčku mohou být plážové hry, které jsou zábavné a oživí vám krevní oběh.

Cross-Boccia
Boccia je hra pocházející z Itálie podobná francouzské hře petanque. Míče jsou plastové naplněné vodou. Jeden míček je bílý a je nazýván Jackball. Ten se vyhodí jako první a úkolem hráčů je se mu přiblížit co nejvíc svou barvou. Výraz „cross“ před názvem „ boccia“ znamená, že se tato hra dá praktikovat prakticky všude, tedy také na pláži.

Frisbee
Bezpodmínečná součást každé plážové idylky. Mohou jej hrát dvě či více osob. Je-li přítomno dosti spoluhráčů, mohou se vytvořit dva týmy. Vaším úkolem je dostat talíř pomocí přihrávek za cílovou zónu na protistraně.

Plážový volejbal
Hraje se ideálně na písku mezi dvěma týmy, které jsou od sebe odděleny více než 2 metry vysokou sítí. Pokud není pro plážový volejbal k dispozici žádné hřiště, mohou si hráči stoupnout do kruhu a jednoduše mezi sebou pinkat.

Fotbal a vodní pólo
Nabízí se spousta různých možností, jak si na pláži zahrát fotbal. Brány mohou být nafukovací. Dají se použít jak na pláži při fotbalu tak při vodním pólu.