INTERSPORT modernizuje, v Letňanech otevřel první prodejnu v rakouském střihu

PRAHA, 13. 3. 2018 - Prodejce sportovního zboží INTERSPORT představil v Česku první prodejnu inspirovanou konceptem moderních prodejen rakouské mateřské firmy. Pro historicky první rekonstrukci tohoto typu vybrala společnost prostory v pražských Letňanech. Slavnostní otevření proběhlo v pátek 9. března. Designovému interiéru nově vévodí outdoorové prvky jako dřevo kameny a imitace stromů.

"Do modernizace jsme se pustili s cílem vytvořit něco víc než běžnou prodejnu. Chtěli jsme, aby vznikl prostor s unikátní atmosférou, ve kterém se naši zákazníci budou cítit příjemně a který pro ně bude inspirativní," říká Martin Palarčík, jednatel společnosti INTERSPORT. "Doba se mění. Klademe větší důraz na životní prostředí, aktivitu a zdravý pohyb, tak proč by obchody měly vypadat pořád stejně? Sport a příroda k sobě navíc neodmyslitelně patří," dodává s tím, že v Rakousku tento formát už úspěšně funguje.

Zrekonstruovaná prodejna INTERSPORT má rozlohu celkem 1 595 m2, z toho 1 393 m2 je prodejní plocha. Tým tvoří 15 zaměstnanců, kteří kromě sportovních potřeb nabídnou zákazníkům i další doplňkové služby. Příchozí mohou využít servis kol a lyží, dynamickou analýzu došlapu, analýzu posedu na kole a Boot Fitting.

Analýza došlapu zahrnuje krátký běh naboso na běžeckém pásu, na základě kterého odborný poradce doporučí vhodnou běžeckou obuv přímo na míru jednotlivce. Analýza posedu stejně tak představuje možnost, jak si nechat nastavit kolo dle individuálních potřeb. U služby Boot Fitting jde o tvarování skeletu lyžařské obuvi přesně podle chodidel zákazníka.