JAKÉ JSOU SOUČASNÉ TRENDY?

 

RECYCLED PET - RECYKLOVANÝ PVC

Nejčastěji se v souvislosti s udržitelností hovoří o produkci textilních materiálů ze surovin, jako jsou PET láhve nebo jiné odpadní suroviny. Proces výroby je šetrný k životnímu prostředí, nejprve se výchozí surovina přemění v granulát, poté na přízi a tkáň do textilního materiálu. To šetří zdroje a emise CO². Tyto materiály jsou nicméně vysoce kvalitní, spolehlivě chrání před vlhkostí a jsou prodyšné.

 • Vyrobeno z použitých plastových obalů
 • Opětovné použití neobnovitelných produktů zdroje
 • Snížení spotřeby oleje
 • Snižování odpadu na skládkách
 • Snižuje toxické emise ze spaloven


 • ECO MEMBRÁNY – TECHNOLOGIE SKRYTÁ V NAŠICH VÝROBCÍCH

  Aquabase, Aquamax, Dry Plus, Ventmax a Ventbase: Naše technologie poskytují ochranu proti větru a vodě, příjemné klima těla, prodyšnost a ochranu před chladem. Takže jste dokonale vybaveni pro každou sportovní aktivitu. Zde můžete zjistit, které funkce vám různé technologie nabízejí.  AQUABASE

  Spolehlivý společník pro volný čas: Vodotěsná a větruodolná technologie AQUABASE nabízí optimální ochranu za proměnlivých povětrnostních podmínek. Během volnočasových aktivit a lehkých sportovních aktivit speciální povrchová úprava materiálu zajišťuje, že vlhkost a chlad nemohou pronikat.

  AQUAMAX

  Technologie AQUAMAX chrání před větrem a počasím a spolehlivě udržuje tělo v suchu i za silného deště. Vysoká prodyšnost materiálu také pomáhá regulovat tělesnou teplotu. Optimální ochrana pro každý typ činnosti.

  VENTMAX

  VENTMAX udržuje tělo příjemně v teple při outdoorových aktivitách všeho druhu, reguluje tělesnou teplotu a předchází zbytečnému pocení. Větruvzdorný, prodyšný a díky použití měkkých materiálů obzvláště pohodlný na nošení.

  VENTBASE

  Díky těsné textilní konstrukci umožňuje technologie VENTBASEspolehlivou ochranu proti větru a vynikající prodyšnost, zejména při kratších a rychlých outdoorových aktivitách. Měkký vodoodpudivý materiál nabízí vysoký komfort i za špatného počasí.
  PFC FREE


  Materiál bez obsahu PFC, který je zvláště vhodný pro izolaci proti vlhkosti, sestává z 60% obnovitelných materiálů. U kolekcí od roku 2019 deklarujeme, že 100% všech značkových produktů INTERSPORT, které obsahují vrstvu odpuzující vodu, neobsahuje PFC!

  V případě výrobků vyrobených udržitelným způsobem najdete štítek s informacemi o speciálním materiálu. Existuje tedy stále více textilií, které se obejdou bez PFC voděodolné vrstvy. Zkratka PFC znamená per- a polyfluorované uhlíky, které mají odpuzující účinek vůči vodě, nečistotám a olejům. Materiál bez obsahu PFC sestává z 60% obnovitelných materiálů.

  V oděvu odolném proti povětrnostním vlivům, který je impregnován nebo vybaven odolnou membránou, látka neabsorbuje vlhkost. Největší oblast použití v textilu je v prodyšných membránách, jakož i v odpuzujících a voděodolných nátěrech a povrchových úpravách. Zbytky PFC se však nemohou v přírodě degradovat a jsou považovány za zdraví škodlivé ve vysokých koncentracích.

  Výrobky od výrobců, jako je Schöffel, již neobsahují 90% PFC, od VAUDE jsou všechny textilní materiály v kolekci oblečení vybaveny bez PFC od roku 2018, stejně jako Jack Wolfskin, MAMMUT, Deuter, Odlo, Fjällräven.  Oblečení z kávy: S.Café   


  Pod značkou S.Café bylo vyvinuto vlákno, které jednoduše způsobí, že nepříjemný zápach zmizí na základě typické vůně  kávy. Mletá káva v sbírce S.Café již nekončí v popelnici, ale je zpracovávána společně s recyklovaným polyesterem z plastových lahví, čímž se vytvoří udržitelná textilie. Částice mleté ​​kávy v produktech S.Café absorbují tělesné pachy a udržují vaše oblečení čerstvé i při vícedenních turistických cestách. Výrobky jsou vyráběny s nízkou spotřebou energií a bez použití chemikálií.

   

  DryPlus Eco   


  Oblečení McKinley s označením DryPlus Eco je textilní řada, která používá nový přístup k transportu vlhkosti. Namísto chemického ošetření jsou vlákna utěsněna přírodním rostlinným olejem miDori®. Rostlinný olej MiDori® je udržitelnou alternativou neobnovitelných petrochemických produktů. Tato inovativní technologie vás udrží v suchu během sportu a je příjemná na pokožce.

  • Konečná úprava textilu založená na přírodních a udržitelných surovinách
  • Maximální pohodlí a výkon. Přímé odvádění potu od těla, rychlé schnutí, potlačování tvorby zápachu: oblečení s DRY PLUS nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a také chladnou a příjemnou správu tělesné teploty. DRY PLUS je vláknová technologie, která rychle odvádí vlhkost pryč z těla.

   

  MCKINLEY - TURISTICKÉ BOTY VYRÁBĚNÉ V EVROPĚ


  McKINLEY přesunula velkou část výroby turistických bot zpět do Evropy. Od roku 2016 se v Evropě opět vyrábí mnoho turistických bot McKINLEY, například v Itálii a Rumunsku. Oblasti, ve kterých se vyrábějí boty McKINLEY, jsou obuvnickými oblastmi, které mají staleté zkušenosti. Boty se zde vyráběly po generace. Výhodou výroby v Evropě je mimo jiné vysoká kvalita. V Evropě INTERSPORT pracuje s technologickými postupy, které jsou přizpůsobeny našim nohám. Všimnete si toho,když poprvé vyzkoušíte boty bavorského partnera INTERSPORTU LOWA, který spoléhá na kompletní výrobu v Evropě.