Intersport věří v udržitelnost

 

Odpovědnost je pro nás v INTERSPORTU důležitým slovem. Uvědomujeme si, že dlouhodobý úspěch našeho podnikání je neodmyslitelně spojen s naší ochranou práv lidí, zvířat a životního prostředí.

Chápeme, že svět v těchto oblastech čelí výzvám. 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs) přijaté v září 2015 představují výzvu pro vlády a podniky, jako je INTERSPORT, a měly by být použity jako plán lepší budoucnosti.

 

Zdraví a aktivní životní styl

Zdraví a aktivní životní styl je srdcem našeho podnikání. Naší filozofií je podpora zdravého a aktivního životního stylu a z celého srdce věříme, že vášeň pro sport není něco vyhrazeného pro pár privilegovaných, ale něco pro každého. Přinášíme sport lidem.

Naši dodavatelé

Při rozhodování o mezinárodních zakázkách bereme v úvahu nejen kvalitu, ale také sociální a pracovní standardy továren vyrábějících naše výrobky. To je obzvláště důležitá otázka, pokud jde o výrobní závody v rozvojových a takzvaných „rizikových zemích“.

INTERSPORT je aktivním členem iniciativy BSCI (Iniciativa pro sociální odpovědnost podniků) a spolupracuje s dodavateli a výrobci na zlepšování pracovních standardů v dodavatelském řetězci. Kodex chování iniciativy BSCI je nedílnou součástí obchodní dohody, kterou má INTERSPORT se všemi obchodními partnery. Kodex chování iniciativy BSCI je založen na Všeobecné deklaraci lidských práv, právech dětí a obchodních zásadách, hlavních zásadách OSN v oblasti podnikání a lidských právech, pokynech OECD a konvencích a doporučeních OSN Global Compact a Mezinárodní organizace práce (ILO).

Zavázali jsme se k zlepšování vlivu našeho dodavatelského řetězce na životní prostředí, a proto se INTERSPORT spolu s dalšími obchodními partnery připojil k programu iniciativy BEPI. BEPI nám poskytuje monitorovací nástroje, které se zaměřují na 11 oblastí vlivu na životní prostředí. Další informace najdete na webových stránkách BEPI.


Naše výrobky

Mnoho produktů vyráběných exkluzivně pro INTERSPORT nabízí udržitelná řešení v oblasti surovin, technologií nebo výrobních procesů.

Zavazujeme se vyvíjet kvalitní výrobky pro spotřebitele, které neohrožují „pět základních koncepcí svobod“ zvířat a usilují o jejich dodržování v celém dodavatelském řetězci. Se zvířaty je třeba zacházet s respektem a chránit je před zbytečným utrpením a ublížením. INTERSPORT požaduje dodržování těchto standardů u všech partnerů.V zimních a outdoor kolekcích INTERSPORTu se používá pouze certifikované RDS peří. RDS je nezávislý dobrovolný standard zajišťující ochranu kachen a hus.


Řada partnerských značek INTERSPORTu nabízí certifikované produkty RDS:


V oblasti merino vlny je INTERSPORT jedním z maloobchodníků se sportovním zbožím, který zavazuje své dodavatele nabízet výhradně výrobky ze surovin,  jejichž produkce je šetrná ke zvířatům. Někteří výrobci udržují zvláště vysoké standardy udržitelnosti svých produktů. Nabízejí pouze výrobky z merino vlny kontrolovaných chovů. Materiály z přírodní vlny mají mnoho výhod: Merino vlna má obzvláště vysokou kvalitu, protože nezapáchá ani neškrábe, ani když je mokrá. Spodní prádlo a košile z vlny Merino vás udrží v teple a v pohodě, když je zima. Výrobky z vlny Merino  odpuzují vodu a špínu. 

Produkty GREEN SERIES

 

Výrobky GREEN SERIES od partnerů INTERSPORT jsou vytvářeny podle přísných kritérií: kde hlavní součást musí obsahovat ≥ 50 % odpovědnějších materiálů.

Jsme hrdí na to, že jsme součástí globálního úsilí a spolupracujeme s nadšenými zastánci změn po celém světě. Společně jsme odhodlaní, ale nejsme dokonalí, ani zatím nemáme všechny odpovědi.

Ale krok za krokem se snažíme jít kupředu.

Usilujeme o zodpovědnější budoucnost našich výrobků prostřednictvím zásad Reduce, Recycle, Rethink.REDUCE

Používání škodlivých materiálů, chemikálií a výrobních procesů přispívá ke změně klimatu, nedostatku vody a globálnímu znečištění. Snížení emisí CO2, spotřeby vody a dalších škodlivých chemikálií pomáhá bojovat proti těmto globálním problémům.
RECYCLE

Plastový odpad a mikroplasty kontaminují světovou půdu, vodu, vzduch a těla lidí i zvířat. Recyklace plastů má zásadní význam, protože pomáhá udržet jejich opětovné využití v uzavřeném cyklu a zpomaluje výrobu nových plastů.

RETHINK

Během jedné generace se úroveň plastů, znečištění a klimatických změn stala neudržitelnou. Musíme přehodnotit současný stav a zpochybnit náš pohled na přírodu, podnikání, etiku a design a výrobu našich výrobků.