Rukavice jsou nejdůležitějším sportovním náčiním brankáře. Na co je třeba si dát pozor?

Nemá-li mužstvo dobrého brankáře, nachází se v neustálém nebezpečí. Vynikající brankář dokáže eliminovat stejně kvalitní záložníky a útočníky ze soupeřova mužstva. Pokud naopak padne gól při každém protiútoku, zanechá to stopy na sebevědomí celého týmu. Kromě toho je právě brankář dost často tím hráčem, na něhož je svalována vina za prohru.

Velkých úspěchů je možné dosáhnout jen tehdy, může-li brankář podat optimální výkon. Není tedy možné, aby v kritických situacích rozhodovala nekvalitní výstroj. A jsme zpět u nejdůležitější pomůcky brankáře – rukavic. Nevěřili byste, kolik detailů rozhoduje o jejich konečné kvalitě. Stejně jako u ostatních sportovních doplňků dbáme především na to, aby dobře seděly. V případě, že tomu tak není, může lehce dojít k hloupým chybám.
Neméně důležitá je ochrana prstů a zápěstí. Pokud má brankář strach již při lehkém kontaktu s míčem, nebude se jistě pouštět do řešení nepřehledných situací spojených s větším rizikem zranění. Jeho výbava proto musí bezpodmínečně odpovídat nárokům spojeným se všemi herními situacemi a kromě toho musí též zajišťovat co největší volnost pohybu.
Nepodceňujte ani prodyšnost rukavic zajišťující transport vlhkosti od pokožky.
Pokud jsou rukavice málo prodyšné, může míč proklouznout mezi mokrými prsty.