Jaké výhody mají trekingové hole?

Při chůzi s trekingovými holemi se snižuje zátěž dolních končetin tím, že zatěžujeme také ruce. Hmotnost těla se tak rovnoměrněji rozloží, což přináší velkou výhodu zejména v členitém terénu.

Znamená to, že při stejné kondici jste rychlejší a zároveň máte nižší zátěž! Ale i při sestupu mají hůlky své výhody – můžete se o ně opřít v těžkém terénu a poskytují vám vyšší bezpečnost a lepší stabilitu. Právě na kluzkém povrchu, kamenných polích, hrubém štěrku nebo sněhu udržíte s hůlkami lépe rovnováhu. Současně se také snižuje zatížení kloubů dolních končetin.

Trekingové hole je třeba používat cíleně. V terénu, kde budete občas potřebovat ruce, jsou spíše na obtíž. Proto je lepší mít teleskopické hole, které se dají prakticky připevnit k ruksaku.

U špičkových produktů očekávejte i vysokou kvalitu. Téměř všechny modely třídílných teleskopických holí jsou nabízeny s ergonomicky tvarovanou rukojetí a poutkem rukojeti. Rukojeti jsou dvojího typu, korkové nebo pěnové s ergonomicky vypracovanými poutky. Jestli jsou pro vás lepší neoprenové nebo látkové řemínky, to už ví nejlépe váš expert v Intersportu.

V trekingových holích jsou též rozdíly co se týče hmotnosti. Tyto rozdíly se samozřejmě nesmí odrazit na bezpečnosti. Když vám nevadí pár gramů navíc, znamená to většinou lepší komfort. Trekingové hole mají také funkci odpružení, což znamená, že absorbují všechny nárazy a šetří tím vaše klouby. Pokud tuto funkci nepotřebujete, je možné ji lehce vypnout.