• Až -38%

UVEX Downhill 2000 FM
lyžařské brýle

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

Skladem

No. 086518518000

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Uvex

Lyžařské brýle UVEX Downhill 2000 FM

Lyžařské brýle se širokým zorným polem pro dokonalý přehled na svahu. Povrchová úprava proti zamlžování v kombinaci se zrcadlovou čočkou má za efekt výbornou viditelnost a zkracuje tak reakční dobu a dodává komfortní pocit. Odmlžovací vlastnost antikorozního povlaku Uvex Supravision. Climate membrane zabraňuje vniknutí vlhkosti do brýlí a zlepšuje odvětrání. Technologie Decentred Lens garantuje věrnost obrazu, bez zkreslení i u extrémně zakřivených zorníků. Filtr UVA, UVB a UVC integrovaný do materiálu zorníku i do rámečku brýlí poskytuje 100% ochranu očí proti modrému světlu a UV paprskům. Zorník je odolný proti poškrábání vnější strany. Speciální konstrukce rámečku umožňuje kompatibilitu s helmou a tím bezproblémovému usazení brýlí. Velurová vícevrstvá pěna dodá příjemný pocit při kontaktu s obličejem. Nastavitelný pásek brýlí s protiskluzovou silikonovou úpravou. 

Značka Uvex

Lyžařské brýle

Lyžařské brýle poskytují ochranu našich očí před UV zářením i vůči mechanickému poranění vlivem pádu, popř. kontaktu se zmrzlými krystalky sněhu. Při vyšších rychlostech nedojde při použití brýlí k podráždění a slzení očí vlivem silného proudu studeného vzduchu.

Klíčovou funkcí lyžařských brýlí je odolnost proti zamlžováníje dána zejména konstrukcí zorníků („skel“), které jsou dnes u většiny modelů dvojité. Tenká vrstva vzduchu mezi oběma zorníky eliminuje velký rozdíl teplot uvnitř a vně brýlí a brání tak kondenzaci vodní páry (zamlžování). Ideální funkci tohoto systému podporuje také účinná ventilace, tzn. odvod vlhkého vzduchu z vnitřní strany brýlí. Toho je docíleno buď průduchy v rámečku brýlí, nebo malými otvory po stranách zorníků. Vnitřní zorníky jsou kromě toho opatřeny tzv. anti-fog úpravou, což je malá vrstvička speciální látky bránící zamlžení zorníků.

 

Zorníky – klíčové funkce

  • Ploché zorníky – mají zakřivení pouze v horizontální rovině, zejména u základních modelů brýlí, horší periferní vidění
  • Sférické zorníky – profilované v horizontální i vertikální rovině tak, aby nedošlo k omezení periferního vidění
  • Čiré zorníky – propouští 100% světla, ideální pro použití za horších světelných podmínek (noční lyžování, freeride v lese, stmívání…)
  • Zatmavené („kouřové“) zorníky s různou úrovní propustnosti světla (5 – 70%) určené především pro slunečné dny
  • Barevné zorníky – cílem zabarvení zorníků je zlepšení viditelnosti za ztížených světelných podmínek (mlha, sněžení) a to na principu tzv. „rozjasňování“- nejčastěji žluté nebo oranžové zabarvení
  • Polarizační zorníky – speciální technologie, díky které zorníky nepropouští určitou část světelného spektra a tím zlepšují vidění v problematických podmínkách
  • Fotochromatické („zatmavovací“) zorníky se umí automaticky přizpůsobit změnám intenzity světla a chrání Vaše oči před oslněním
  • Brýle přes dioptrické brýle (OTG - Over the Glasses) – konstrukčně přizpůsobený rámeček těchto brýlí umožňuje nosit pod ně svoje dioptrické brýle bez omezení komfortu.

Zdroj: Giro

Správná velikost brýlí

Velikost brýlí – je přímo úměrná velikosti obličeje, brýle musí dobře sedět a nikde netlačit, důležité je zkoušet brýle společně s přilbou. Výrobci ve své nabídce mají malé (dětské, juniorské, dámské), střední (unisex) i velké modely.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.