PRO TOUCH Force 30 HS 2016

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1520330

Koupit
Pro Touch

Chrániče holení

  • hardshell bez ochrany kotníku

Značka Pro Touch
Kód produktu 1520330

Fotbalové vybavení

Fotbalové chrániče

Jsou důležitou součástí výstroje každého fotbalisty. Pomáhají eliminovat riziko zranění a díky lehké ergonomické konstrukci skvěle padnou, aniž by omezovaly pohyb. Svrchní skořepina fotbalových chráničů je vyrobena z odolných materiálů (plast, kompozit, polyuretan..) a jejím hlavním úkolem je rozložit energii nárazu na větší plochu. Polstrování směrem k holenní kosti pak zajistí dostatečný komfort nošení. Některé modely zasahují až k oblasti kotníků a chrání tuto citlivou oblast. Správná velikost chrániče závisí na délce holenní kosti, kterou by měl celou zakrývat. Výrobci používají několik typů fixace chráničů k noze, nejčastěji pomocí suchých zipů se třmenem v horní i spodní části, dále varianta se suchým zipem jen nahoře a dole jej fixuje chránič kotníků, nebo je celý chránič integrován v návleku, který se natáhne jako podkolenka.

Brankářské rukavice

Jejich hlavní funkcí je zajistit ochranu rukou brankáře a současně poskytnout nezbytný cit a kontrolu míče. Z toho vyplývá, že musí být vybrány s ohledem na konkrétní podmínky (počasí, terén, typ míče).
Moderní brankářské rukavice mají velmi důležité ochranné prvky, řadíme sem zejména schopnost tlumit a pohlcovat nárazy na vnitřní straně ruky (dlaně, zápěstí). Tomu odpovídá také volba materiálů, ze kterých se rukavice vyrábějí. Nejčastěji se jedná o syntetické pěnové materiály opatřené svrchní neklouzavou úpravou. Modely určené pro hru v mokrém počasí pak mají větší množství speciálních pórů a hrubší dezén povrchové úpravy.Správně zvolená velikost brankářských rukavic je hlavním předpokladem správného výběru. Pouze dobře padnoucí rukavice vám mohou poskytnout optimální ochranu a komfort při hře. Velikost brankářských rukavic určíme podle obvodu dlaně v jejím nejširším místě bez palce nebo změření délky natažené dlaně v nejširším místě v cm. 

 

Velikost rukavic podle obvodu dlaně

Obvod dlaně (cm) 11,6 13,6 15,6 17,6 19,6 21,6 24,7 26,7 29,2 31,8
Velikost rukavice 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 

Velikost rukavic podle délky dlaně

Obvod dlaně (cm) 11,6 13,6 15,6 17,6 19,6 21,6 24,7 26,7 29,2 31,8
Velikost rukavice do 6 6 - 6,5 6,5 - 7 7 - 8 8 - 9 9 - 9,5 9,5 - 10 10 - 11 11,5 - 12 od 12

 

 

Péče o brankářské rukavice

Před prvním použitím je vhodné namočit na několik minut rukavice ve vlažné vodě a pak vysušit při pokojové teplotě nebo za pomoci speciálního vysoušeče. Dosáhneme tím odstranění nežádoucích látek z výroby, které by mohly mít vliv na správnou funkci rukavic.  Po každém tréninku nebo zápasu musí být za pomoci teplé vody a čističe rukavic co nejrychleji z jejich povrchu odstraněny mechanické nečistoty v podobě drobných kamínků, hlíny, zbytků umělé trávy atd. Nedoporučuje se prát rukavice v pračce a sušit je přímo na topení nebo přímém slunci, UV záření má velmi negativní vliv na funkčnost latexu.  K transportu rukavic používejte speciální tašky nebo obaly, prodloužíte tak jejich životnost

 

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.