LED LENSER MH5

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

Skladem

No. 119129350000

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Led Lenser

Čelovka LED LENSER MH5

Kompaktní dobíjecí čelovka s výkonem až 400 lm a dosvitem na vzdálenost 180 m. Přiložena externí nabíječka pro nabití náhradních akumulátorů či lze akumulátor nahradit tužkovými bateriemi. Díky systému uchycení lze přeměnit čelovku na multifunkční ruční svítilnu  připnout ji pomocí klipu na oblečení, na opasek či na batoh. Patentované technologie Ledlenser, jako je Advanced Focus System, Rapid Focus či Smart Light Technology zaručují tu nejvyšší kvalitu osvětlení. Polykarbonátový kryt a pozlacené kontakty extra odolné proti korozi. 

  • výdrž baterií: až 35 h
  • baterie: Li-ion
  • dosvit: až 400 lumenů
  • typ svítidla: LED White
  • váha: 92 g

Značka Led Lenser
Světelný výkon 400 lm
Dosvit 180 m
Výdrž svícení 35 h
Hmotnost cca 92 g

Čelovky a svítilny

Jsou nepostradatelnou součástí vybavení každého outdoorového nadšence. Současná nabídka výrobců zahrnuje širokou škálu modelů, které se odlišují zejména světelným výkonem, kapacitou baterií, možností regulace intenzity světla a typem napájení.

Klasické svítilny jsou vhodné zejména do stanu nebo jiných uzavřených prostor, umožňují zavěšení a vyrábí se v různých velikostech podle účelu použití. Výhodou čelovek je kombinace nízké hmotnosti a vysokého výkonu spolu s umístěním na hlavě, což je předpokladem pro déletrvající nasazení bez nutnosti držet svítilnu v ruce.

Světelný výkon se udává v jednotkách světelného toku – Lumenech (lm) a jedná se o energii, kterou zdroj vyzáří v podobě světla za jednu sekundu. Pro porovnání – klasická žárovka výkonem 25W má světelný tok okolo 300 lm, což je parametr světelného výkonu velmi dobré čelovky.

Pro základní krátkodobé činnosti za tmy, které nevyžadují nasvícení na delší vzdálenost než 10m, postačí některý z modelů s konstantním  výkonem do 100 lm. Pokud ale potřebujete zdroj světla pro déletrvající aktivity spojené s pohybem v terénu, bude rozhodovat jak hodnota světelného toku, tak i možnost jeho regulace. To Vám umožní kdykoliv využít maximálního výkonu a současně šetřit baterie tím, že intenzitu světla přizpůsobíte aktuálním podmínkám. Také záleží na tvaru světelného kužele, který lze u některých modelů nastavit. Díky tomu dosáhnete osvitu na delší vzdálenost (úzký světelný kužel v kombinaci s maximálním výkonem) nebo lepší pokrytí prostoru (široký světelný kužel + střední výkon). Tuto možnost oceníte zejména při pohybu v neznámém terénu, kdy se potřebujeme často zorientovat.

Některé modely také nabízejí možnost volit jinou barvu světla (červené, modré, zelené), které neoslňuje a lze je použít na přisvícení v kontaktu s lidmi, přesunu více osob po komunikaci, hledání v mapě, apod. 

Kapacita baterií je dána zejména jejich počtem a typem napájení. Většina nabízených čelovek je napájena bateriemi typu AA (tužkové) nebo AAA (mikrotužkové). Čím více baterií slouží k napájení, tím delší bude také jejich celková kapacita (výdrž). Jejich největší výhodou je snadná dostupnost baterií. Nejvýkonnější modely čelovek pak disponují napájením z li-on akumulátorů, které umožňují jejich dobíjení. Jsou určeny všem, kteří preferují maximální výkon a používají je často a pravidelně.

Komfort nošení závisí zejména na hmotnosti a systému upevnění čelovky.  Lehké modely s jednou AAA baterií nemají sice dlouhou výdrž, ale poslouží nejlépe všude tam, kde preferujeme pohodlí a nepotřebujeme vysokou intenzitu světla po dlouhou dobu. Výkonnější modely s vyšším počtem baterií jsou nepatrně těžší, ale díky propracovanému systému upevnění dostatečně komfortní. Upínací systém umožňuje individuální nastavení podle obvodu hlavy, popř. přilby.

Ostatní funkce za zmínku stojí také voděodolnost některých modelů, která zaručuje jejich bezchybnou funkci za každého počasí. Životnost a výdrž baterií výrazně prodlouží funkce Battery Lock, která zabraňuje jejich samovolnému vybíjení. 

 

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.