VÝZBROJ A VÝSTROJ NA SKIALPY

Řadíte se mezi ty, kteří dosud jezdili na sjezdovkách a rozhodli jste se, možná I vlivem okolností, že jdete do toho a budete se řadit mezi skialpinisty. I my jsme vybavení na skialpy nově zařadili do nabídky, protože nás těší jakou oblibu si tento zimní sport I u našich zákazníků dobyl. Je to zdravé, netlačíte se ve frontách a máte příležitost si užít hory se vším všudy.

CO POTŘEBUJETE:

skialpové lyže se speciálním stoupacím vázáním, nalepovací stoupací pásy a skialpové boty, plus doporučujeme skládací teleskopické hůlky.

Lyže a boty na skialp, aby správně fungovaly, musí oproti těm sjezdovým prokazovat určitě specifické vlastnosti navíc.

Boty na první skialp musí být zejména pohodlné. Nemusí být tak těsné jako na sjezdovky, důležité je, abyste v nich mohli pohodlně chodit.

Pokud preferujete výstup, tak je vhodné volit lehčí a měkčí boty, nebo sjezd – pak je vhodné volit vícepřezkové boty. Myslete na to, že v nich budete pochodovat celý den, proto by vás neměly mačkat.

Lyže na skialp


Lyže na skialp by měla být lehká, aby se s ní dobře stoupalo, a zároveň nemůže být ochuzena o kvalitní materiál, aby sjezd byl potěšením. Proto výrobci hledají různé materiálové kombinace. Lyže na první skialp by měly být univerzální a hodit se na všechny pomyslné typy túr.

Optimální kompromis mezi hmotností a jizdními vlastnostmi jsou turistické lyže v šířkách kolem 75 až 80 mm.

Hůlky – ideálně stavitelné, dvoudílné. Na sjezd si zkrátíte obě, naopak např. při traverzu ve svahu si dle potřeby nastavíte jen jednu kratší.

Batoh – do batohu by se kromě bundy na sjezd měla vejít helma, v těžsím terénu lavinová výbava a hlavně byste měli být schopni na batoh připonout I lyže.

INTERSPORT PRO ZIMNÍ SPORTY

Vrcholky hor pokrývá sníh - je nejvyšší čas vyrazit na túru! Ochutnejte tuto atraktivní disciplínu. Zažijte nespoutanou krásu zimní přírody. Užijte si svobodnou jízdu zasněženou krajinou. Vždy však dbejte na potřebné vybavení.Nesmíme opomenout oblečení.


U skialpu se výrazně mění vnější podmínky, intenzita i typ pohybu. Samozřejmě je nejvýhodnější cibulové vrstvení. Tenké funkční vrstvy, které lze dle potřeby ubírat nebo přidávat, aby se skialpinista příliš nezapotil a při sjezdech nebo pauzách neprochladl. Obecně je známo, že nejvíce tepla uniká hlavou. A tak tenká čelenka a/nebo čepice, kterou pak necháme pod helmou, jsou potřebné stejně tak jako jedny tenké a jedny teplé rukavice na převlečení.

 

A samozřejmě neopomíjíme ani ty, co zůstávají věrní projížďkám v přírodě na běžkách. Naši nabídku si můžete prohlédnout zde.