Doprava zdarma při objednávce nad 1500 Kč
Vrácení zboží do 14 dnů
Bezplatné vyzvednutí v prodejně

SPOLUPRÁCE S ALPENVEREIN 2024

DÍKY INTERSPORTU SE MŮŽETE JEDNODUŠE STÁT ČLENY RAKOUSKÉHO ALPSKÉHO SVAZU ALPENVEREIN A VYUŽÍVAT VYNIKAJÍCÍ POJIŠTĚNÍ NEJEN DO HOR. INTERSPORT JAKO HLAVNÍ PARTNER VÁM OTEVÍRÁ DVEŘE K MNOHA VÝHODÁM.

Rakouský Alpenverein


Österreichischer Alpenverein je největším alpským svazem v Rakousku. Se svojí více než 160letou historií, téměř 750 000 členy a rozvětvenou strukturou se stal společensky významnou institucí nejen v Rakousku, ale i v dalších zemích. Mezi úkoly svazu patří provozování vysokohorských sportovních aktivit, jakožto i vzdělávání odborníků. Stará se o nezbytnou infrastrukturu v podobě údržby chat, cest či lezeckých zařízení a poskytuje odborné poradenství a informace, např. prostřednictvím vydávání map, odborných časopisů a internetových služeb. V neposlední řadě se zasazuje o zachování alpské přírody.

POJIŠTĚNÍ ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICES


Každý člen může využívat řadu praktických výhod, mezi které patří především:

Celoroční pojištění kryjící rizika při provozování sportovních aktivit na celém světě ve volném čase je pro většinu zájemců hlavním důvodem, proč se členy Alpenvereinu stanou. Navíc, jsou-li členy Alpenvereinu oba rodiče, získávají jejich děti do 18 let (popř. studenti do 27 let) členství, a tedy zároveň i pojištění zdarma! Díky tomuto pojištění budete pojištěni na veškeré volnočasové, sportovní i outdoorové aktivity, a to jak v rámci své dovolené či na služebních cestách (pozor na výjimky), vč. případné repatriace.

VÝHODY ČLENSTVÍ

  • 15% sleva na nákup v INTERSPORTu

S členstvím získáte 15% slevu na nákup sportovního vybavení v prodejnách INTERSPORT. Neplatí na kola, elektrokola a lyže.
Neplatí na zlevněné zboží a zboží letáku.


  • Nocleh na horských chatách za půlku

Členové šetří za nocleh ve více než 500 horských chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu. Slevy poskytují také chaty ve Švýcarsku, Francii, Itálii, Španělsku, Slovinsku, Lichtenštejnsku, Belgii, Lucembursku a dokonce i některé chaty na Slovensku. Jedná se obvykle o 50 % z běžné ceny ubytování, nejméně 10 €/noc.


  • Klíč od Winterraumů horských chat

V zimním období si mohou členové bezplatně zapůjčit univerzální klíč k veřejně přístupné části horských chat vybavené nezbytnými potřebami pro přenocování.

VAŠE KARTA ALPENVEREIN

Získání kvalitního pojištění na horské aktivity je jen jeden z mnoha důvodů pro vstup do Alpenvereinu. Členská karta přináší mnohem více výhod a hodnot.


⛰️ Alpenverein pečuje o zachování a rozvoj kultury horských chat, chrání je jako důležitý prvek alpského dědictví.


⛰️ Alpenverein se zasazuje o ochranu a udržitelné hospodaření v horských oblastech.


⛰️ Alpenverein spravuje rozsáhlou síť pečlivě značených turistických stezek.


⛰️ Alpenverein nabízí dětem a mladým příležitost prozkoumat přírodu, rozvíjet se a naučit se dovednosti potřebné pro outdoorové aktivity.


JAK SE STÁT ČLENEM ALPENVEREINU

Členství (a tedy i pojištění) Alpenverein můžete sjednat kdykoli prostřednictvím formuláře. Díky okamžité platbě bankovní kartou bude obratem na Váš email zaslán tzv. provizorní průkaz a členství bude aktivní od následujícího dne.

Originál členské karty Alpenverein je zasílán na Vaši korespondenční adresu během 3 pracovních dnů. Obdržíte také unikátní sešit bonusů a slev kanceláře OEAV.cz, která je přímým zástupcem vídeňské sekce Edelweiss v České republice.

Další informace k jednotlivým kategoriím členství naleznete na: https://www.oeav.cz/poplatky

Členské poplatky Alpenvereinu

Členské poplatky a kategorie členství v roce 2024

Kategorie členství Cena
Dospělí (od 27 do 64 let) 1 820 Kč
Manžel/ka, partner/ka, senioři, studenti do 26 let 1 420 Kč
Děti a mládež do 18 let; Invalidé (od 50 %) 740 Kč
Samoživitelé s jedním nebo více nezaopatřenými dětmi 1 750 Kč
Výhodné rodinné členství 3 240 Kč
Alpenverein

Výhody členství v Alpenvereinu

Členové Alpenvereinu mají pojištěno automaticky:

  1. Náklady na záchrannou akci z nepřístupného terénu v tuzemsku i zahraničí až do výše 25 000 €/os, včetně zásahu vrtulníkem (celoročně, celosvětově).
  2. Náklady na nutné léčebné výlohy v zahraničí až do výše 10 000 € pro úrazy, při výkonu povolání a při nemoci (platí pro prvních 8 týdnů každé zahraniční cesty, celosvětově). U ambulantního ošetření včetně lékařem předepsaných léků je vyžadována spoluúčast 70 € na osobu a jeden pobyt v zahraničí.
  3. Náklady na repatriaci ze zahraničí bez omezení částky za podmínky, že bude organizována smluvní organizací uvedenou na členské kartě (platí pro prvních 8 týdnů každé zahraniční cesty, celosvětově).
  4. Pojištění odpovědnosti za škodu až do výše 3 000 000 €. Platí na území Evropy. Krytí se vztahuje na povinnost náhrady škody na zdraví a škody na majetku. Spoluúčast v případě škody na majetku 200 €.
  5. Trestněprávní ochrana až do výše 35 000 €. Platí na území Evropy při provozování aktivit jako u pojištění odpovědnosti viz. výše. Pojistné krytí se vztahuje na trestní řízení u soudu od okamžiku žaloby a na trestní řízení u správního orgánu od okamžiku zahájení stíhání.
  6. Právní ochrana v případě náhrady škody v Evropě s nároky na náhradu škody po nehodách s újmou na zdraví až do výše max. 500 € na pojistnou událost. Pojistné krytí se vztahuje na právní výdaje za poradenství při uplatňování nároků na náhradu škody v případě událostí spojených s újmou na zdraví.

Brožuru k pojištění Alpenverein Weltweit Service si můžete přečíst zde: https://www.oeav.cz/sites/default/files/oav_versicherungsbroschuere_CZ_2023.pdf

Podrobné pojistné podmínky naleznete zde: https://www.oeav.cz/pojistne-podminky