Doprava zdarma při objednávce nad 1500 Kč
Vrácení zboží do 14 dnů
Bezplatné vyzvednutí v prodejně

Šnorchly

Při šnorchlování plave člověk na hladině a pozoruje s maskou a šnorchlem prostor pod sebou. Důvody proč použít masku jsou všem jasné, ale někteří zákazníci tvrdí, že šnorchl nepotřebují. Se šnorchlem se dají provádět i ponory do malé hloubky, řádově do

ŠNORCHLY

VÝBĚR ŠNORCHLU 

TRUBICE

Šířka a hlavně délka trubice je dána objemem Vašich plic, je tedy nutné, aby trubice měla přesný rozměr. Jinak by docházelo ke kumulaci vydýchaného vzduchu (zvyšování koncentrace oxidu uhličitého) s možnými následky. Pro děti je proto vzhledem k menšímu objemu plic určen šnorchl s menším průměrem a kratší délkou trubice. Nepůjčujte malým dětem šnorchly určené pro dospělé jedince. Rádi Vám pomůžeme z výběrem odpovídajícího modelu.
 

NÁUSTEK

Na spodní části trubice se vždy nachází náustek. Dnes je nejčastěji silikonový, vzhledem k minimálním alergickým reakcím na tento materiál. Náustky mají různé tvary a jsou opatřeny výlisky pro zakousnutí se. Šnorchl drží v ústech potápěče při sevření čelistí a skousnutí silikonových výstupků. 
U některých typů šnorchlů je náustek vyměnitelný, což oceníte v případě jeho poškození.
 

VENTIL

Ve spodní části šnorchlu se nachází jeden nebo dva výdechové ventily. Jedná se o velmi užitečné zařízení pro odvod vody ze šnorchlu. Při ponoru do hloubky do trubice nateče voda. U bezventilového šnorchlu je nutné vodu silou vyfouknout horním otvorem ven. U šnorchlu s ventilem stačí prudčeji vydechnout do trubice, kde se otevře výdechový ventil a voda odtéká. Výdechový ventil je jednocestný, vždy po odvodu vody se automaticky uzavře. Výdechové ventily se nepoužívají u šnorchlů děti.
 

DRŽÁK

Držák šnorchlu zajišťuje šnorchl na pásku masky. Jeho snadné sundání je důležité. Některé šnorchly nabízejí pohodlnou možnost odepnutí části držáku zmáčknutím tlačítka. 

Šnorchl se skládá z trubice, náustku, výdechového ventilu a držáku.

Doporučené pro vás

Plavání

K vodě s plážovým stanem

Plavání

Jak vybrat potápěčské brýle?