• Až -50%

WILSON Power

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Wilson

Badmintonová raketra značky Wilson, hmotnost 85 g, karbonová konstrukce s čedičovými vlákny, střední flexe, BLX technologie. Čedičová vlákna filtrují extrémní amplitudy nežádoucích vibrací a jsou spojeny i s dalšími technologiemi, rámu, průchodek, gripu, k dosažení perfektního citu.

Značka Wilson
Velikost hlavy 353 cm²
Specifikace hmotnost (bez výpletu): 85 g těžiště (bez výpletu): 29 cm délka: 670 mm materiálové složení: karbon/čedič napětí struny (kg; lbs): 9-12 kg; 20-26 lbs profil rámu: 10 Taper Beam
Hmotnost cca 85 g
Flex Medium

Badminton

Tento velmi oblíbený sport zaznamenal v posledních letech značný vzestup také díky moderním technologiím použitým při výrobě raket. Pryč jsou doby, kdy existovaly pouze dřevěné nebo hliníkové modely s vysokou hmotností a malou životností. Dnešní nabídka zahrnuje možnost optimální volby s ohledem na Váš herní styl, kondici a zkušenosti. Zde je pro Vás několik základních informací, které vedou k výběru té nejvhodnější badmintonové rakety.

Části badmintonové rakety

Herní styl a hráčská úroveň

Každý styl hry klade na raketu jiné nároky a tak je vhodné přizpůsobit tomu její výběr.

Obranný styl – vysoké dlouhé míčky nebo naopak odvracení krátkými míčky soupeřovi smeče. Vhodnou volbou je zde raketa s těžištěm (vyvážením) na střed nebo do ruky. Je lépe manipulovatelná a údery jsou přesnější. Tvrdost shaftu střední.

Útočný styl – hráč hraje silově, agresivně, často smečuje, rychlé prudké míčky. Zde se uplatní raketa s tvrdým shaftem a vyvážením do hlavy. Tato kombinace dává úderům potřebnou razanci.

Univerzální styl – je kombinací obou předchozích, hráč střídá útočné a obranné fáze a vhodná raketa musí umožnit jak technickou hru a odvracení smečů, tak i tvrdší údery. V tomto případě Vám doporučujeme lehkou raketu s vyvážením okolo středu a střední tvrdostí shaftu. Fyzicky dobře disponovaní hráči s dobrou technikou úderů mohou volit i vyvážení do hlavy s tvrdším shaftem.

 

Rozdělení badmintonových raket podle vyvážení

Vyvážení (těžiště) rakety je údaj, který označuje vzdálenost místa jejího těžiště měřeno od konce držadla směrem k hlavě, a podle vyvážení rozdělujeme badmintonové rakety do několika skupin:


Rakety s vyvážením do ruky – max. 305 mm

•    kontrola úderu
•    cit pro míč
•    dobrá manipulace
•    nízká únava ruky
•    vhodné pro technický nebo obranný styl hry


Rakety s vyvážením na střed – 306 - 315 mm

•    kompromis mezi rychlostí švihu a kontrolou úderu
•    velmi univerzální
•    vhodné pro většinu rekreačních hráčů a začátečníky

Rakety s vyvážením do hlavy - nad 315 mm

•    maximální razance úderů
•    zrychlení míče
•    vhodné pro útočný styl hry
•    vyšší únava ruky

 

Materiály používané pro výrobu badmintonových raket

Základní modely raket jsou vyrobeny často z hliníku, někdy jde o kombinaci hliníkové hlavy a ocelového shaftu.  Hliník je relativně lehký a pevný, ale při kontaktu s povrchem hřiště dochází snadno k deformacím rámů. Také nemá odpovídající pružnost, která je rozhodující pro efektivní hru. Tyto rakety jsou vhodné pro příležitostné hráče bez větších ambicí.

Kvalitní badmintonové rakety jsou vyrobeny z kompozitních materiálů, především s příměsí grafitu, karbonu a dalších hi-tec materiálů. Cílem je dosáhnout optimálních vlastností rakety v poměru s nízkou hmotností. Výsledkem jsou rakety s různým stupněm tuhosti a vyvážení určené pro konkrétní herní styly hráčů.

Pružnost shaftu (rámu) rakety

 Pružnost (tvrdost) rakety můžete jednoduše vyzkoušet, když ji uchopíte za konec rukojeti a hlavy a opatrně pomalu ohýbáte – čím více se prohne, tím je pružnější.

Tvrdá raketa je ideální pro prudké a rychlé údery, především smeče. Při úderu dává míčku velkou rychlost podmíněnou dostatečným švihem. Vhodná pro útočné, agresivní hráče s dobrou technikou úderů.

Pružná raketa se při úderu projevuje větším průhybem rakety a zapružením, míček letí menší rychlostí, ale dolétne dále. Je vhodná pro svoji univerzálnost pro většinu rekreačních hráčů. Proto je u většiny našich modelů nabízena střední pružnost shaftu. 


Hmotnost rakety

Hmotnost rakety, kterou uvádějí výrobci, je udávána jako hmotnost rámu bez výpletu. Nejčastěji se hmotnost raket na současném trhu pohybuje v rozmezí 80-120 gramů,  profesionální rakety váží okolo 90 g.

Rakety těžší než 105 gramů jsou určeny spíše začátečníkům a vyšší hmotnost může být důsledkem použití zastaralé technologie. Díky použití moderních technologií už neplatí pravidlo, že lehčí rakety přenášejí méně síly do úderu, tedy těžší raketa bude většinou znamenat hlavně rychlejší únavu ruky a zápěstí.

 

Badmintonové míčky

Péřové míčky – používají je především výkonnostní a závodní hráči, jsou vyrobeny z kvalitního korkového jádra a šestnácti husích per. Jejich největší výhodou je přesnost a vynikající letové vlastnosti.
 
Plastové míčky – nejrozšířenější varianta vhodná pro trénink i rekreační hru. 


Barvou proužku na korkové základně rozlišujeme 3 rychlosti míčků:
•    červený (fast) - nejrychlejší, vhodný do haly s teplotou vzduchu do 15°C 
•    modrý (medium) - středně rychlý, univerzální pro klasické rozmezí teplot vzduchu 15-25°C 
•    zelený (slow) - pomalý, pro haly s teplotou vzduchu nad 21°C

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.