INTERSPORT VĚŘÍ V UDRŽITELNOST

 

Jaké jsou současné trendy?

Nejčastěji se v souvislosti s udržitelností hovoří o produkci textilních materiálů ze surovin jako jsou PET láhve nebo jiné odpadní suroviny. Proces výroby je šetrný k životnímu prostředí, nejprve se výchozí surovina přemění v granulát , poté na přízi a tkáň do textilního materiálu.  To šetří zdroje a emise CO². Tyto outdoorové materiály jsou nicméně vysoce kvalitní, spolehlivě chrání před vlhkostí a jsou prodyšné.

Partner INTERSPORTU Jack Wolfskin je na čele konceptu s nulovým odpadem, ve kterém je obsah polyesteru v textilu nahrazen recyklovanou přízí z plastového odpadu z moře.

 

Jak poznáme materiály šetrné k životnímu prostředí?

V případě výrobků vyrobených udržitelným způsobem najdete štítek s informacemi o speciálním materiálu. Existuje tedy stále více textilií, které se obejdou bez PFC voděodolné vrstvy.  Zkratka PFC znamená per- a polyfluorované uhlíky, které mají odpuzující účinek vůči vodě, nečistotám a olejům.

V oděvu odolném proti povětrnostním vlivům, který je impregnován nebo vybaven odolnou membránou, látka neabsorbuje vlhkost. Největší oblast použití v textilu je v prodyšných membránách, jakož i v odpuzujících a voděodolných nátěrech a povrchových úpravách. Zbytky PFC se však nemohou v přírodě degradovat a jsou považovány za zdraví škodlivé ve vysokých koncentracích.

Výrobky od výrobců, jako je Schöffel, již neobsahují 90% PFC, od VAUDE jsou všechny textilní materiály v kolekci oblečení vybaveny bez PFC od roku 2018, stejně jako Jack Wolfskin, MAMMUT, Deuter, Odlo, Fjällräven.

Materiál bez obsahu PFC, který je zvláště vhodný pro izolaci proti vlhkosti, sestává z 60% obnovitelných materiálů.

 

 

U kolekcí od roku 2019 deklarujeme, že 100% všech značkových produktů INTERSPORT, které obsahují vrstvu odpuzující vodu, neobsahuje PFC!

 

Kachny, ovce a další: co životní podmínky zvířat chovaných pro produkty z vlny a peří?

 

Materiály z přírodní vlny mají mnoho výhod: Merino vlna má obzvláště vysokou kvalitu, protože nezapáchá ani neškrábe, ani když je mokrá. Spodní prádlo a košile z vlny Merino vás udrží v teple a v pohodě, když je zima. Výrobky z vlny Merino  odpuzují vodu a špínu. 

V oblasti merino vlny je INTERSPORT jedním z maloobchodníků se sportovním zbožím, který zavazuje své dodavatele nabízet výhradně výrobky ze surovin,  jejichž produkce je šetrná ke zvířatům.

 
Někteří výrobci udržují zvláště vysoké standardy udržitelnosti svých produktů, např. VAUDE, FJALLRAVEN a ORTOVOX. Nabízejí pouze výrobky z merino vlny kontrolovaných chovů. S WOOL PROMISE (OWP) zavedla společnost ORTOVOX ještě přísnější vlnový standard. Norma OWP se zaměřuje na oblasti ochrany zvířat, hospodaření s farmami a půdou, porážky a přepravy. Více než 60 ukazatelů kontrolují na farmách v pravidelných auditech certifikovaní nezávislí auditoři.
 

V zimních a outdoor kolekcích INTERSPORTu se používá pouze certifikované RDS peří. RDS je nezávislý dobrovolný standard zajišťující ochranu kachen a hus. Zakazuje  škubání za živa a byl iniciován outdoorovou značkou The North Face.

 

 

 

Řada partnerských značek INTERSPORTu nabízí certifikované produkty RDS:

 

 

 

McKinley - turistické boty vyráběné v Evropě 

 

McKINLEY přesunula velkou část výroby turistických bot zpět do Evropy. Od roku 2016 se v Evropě opět vyrábí mnoho turistických bot McKINLEY, například v Itálii a Rumunsku. Oblasti, ve kterých se vyrábějí boty McKINLEY, jsou obuvnickými oblastmi, které mají staleté zkušenosti. Boty se zde vyráběly po generace. Výhodou výroby v Evropě je mimo jiné vysoká kvalita. V Evropě INTERSPORT pracuje s technologickými postupy, které jsou přizpůsobeny našim nohám. Všimnete si toho,když poprvé vyzkoušíte boty bavorského partnera INTERSPORTU LOWA, který spoléhá na kompletní výrobu v Evropě

.

Oblečení z kávy: S.Café   

 

Pod značkou S.Café bylo vyvinuto vlákno, které jednoduše způsobí, že nepříjemný zápach zmizí na základě typické vůně  kávy. Mletá káva v sbírce S.Café již nekončí v popelnici, ale je zpracovávána společně s recyklovaným polyesterem z plastových lahví, čímž se vytvoří udržitelná textilie. Částice mleté ​​kávy v produktech S.Café absorbují tělesné pachy a udržují vaše oblečení čerstvé i při vícedenních turistických cestách. Výrobky jsou vyráběny s nízkou spotřebou energií a bez použití chemikálií.

 

Texapore Ecosphere   

 

TEXAPORE ECOSPHERE je světovou novinkou od  Jack Wolfskin. Bundy nové kolekce jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů, jako jsou PET lahve. To šetří suroviny a snižuje emise CO2 během výroby. Vnější materiál a vnitřní podšívka jsou vyrobeny z PET lahví v procesu upcycling. Poprvé byla také membrána vyrobena způsobem šetrným k životnímu prostředí. TEXAPORE ECOSPHERE je také zcela prostý PFC a nezanechává v přírodě žádné stopy. 

 

DryPlus Eco   

 

Oblečení McKinley s označením DryPlus Eco je textilní řada, která používá nový přístup k transportu vlhkosti. Namísto chemického ošetření jsou vlákna utěsněna přírodním rostlinným olejem miDori®. Rostlinný olej MiDori® je udržitelnou alternativou neobnovitelných petrochemických produktů. Tato inovativní technologie vás udrží v suchu během sportu a je příjemná na pokožce.

  • Konečná úprava textilu založená na přírodních a udržitelných surovinách
  • Maximální pohodlí a výkon