Tři věci, které zajistí větší bezpečnost na sjezdovce

Kdo má za ušima, ten se na sjezdovce chrání tak, jak jen je možné. Zlaté pravidlo INTERSPORTU zní: helma, brýle, ochranná vesta – bezpečnosti na sjezdovce. Tyto tři věci jsou nejen základem dobré lyžařské výbavy, ale i nezbytností pro bezpečnou jízdu.

Chytří lyžaři dbají nejen o pravidelný servis svých lyží , ale při každém použití lyžařské výbavy myslí i na svoje tělo: helma, brýle a ochranná vesta jsou pro ně nepostradatelné. Tato sportovní výbava vám dodá pocit bezpečí při lyžování. Tento pocit by ale člověk neměl nikdy přeceňovat, způsob jeho jízdy by měl vždy odpovídat jeho sportovním schopnostem.

Bližší pohled na sportovní vybavení nám prozradí, proč je nepostradatelné:

Nová helma boduje nejen designem, ale především svými vlastnostmi. Při výběru správné helmy by měl člověk poslechnout rad odborných poradců v prodejnách INTERSPORT: helma by měla především perfektně sedět. Nesmí sklouzávat, ale ani nesmí nikde tlačit. Přesné nastavení a dopnutí helmy je pak už jen otázkou sekund. Co se vlastností helmy týče, je nejdůležitější otázka váhy. Lehkou alternativou k robustním helmám vyrobených z ABS skořepiny jsou helmy vyrobené technologií In-Mold, ale obě dvě konstrukce představují moderní způsob ochrany hlavy.

Brýle slouží na svahu nejen jako vysoce stylový doplněk, ale jsou tou nejdůležitější pomůckou pro oči. Lyžařské brýle a brýle určené pro snowboardisty zajišťují rozhled za každého počasí. Je jedno, jestli vás oslňuje slunce, husté sněží nebo fouká vítr. Dobré brýle ochrání oči a zajistí maximální viditelnost. Také slouží jako ochrana proti UV- záření, které by člověk neměl podceňovat ani při lyžování. K nákupu lyžařských brýlí byste si neměli zapomenout s sebou vzít i svou lyžařskou helmu. Při jejich výběru je totiž důležité, aby brýle perfektně seděly pod okrajem helmy.

Další sportovní vybavení zajišťující bezpečnost je ochranná vesta zajišťující ochranu horní části těla. Je ohebný a poddajný, přitom spolehlivý. Chrání záda a páteř před pády, ale hlavně trvale stabilizuje trup během jízdy.