• Až -67%

TECNOPRO Flurry

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

TECNOPRO

Šnorchl, hypoalergenní a rozměrově stabilní náustek, výdechový ventil.

Značka TECNOPRO
Kód produktu 1610014

Šnorchly

Šnorchl se skládá z trubice, náustku, výdechového ventilu a držáku.

 

Při šnorchlování plave člověk na hladině a pozoruje s maskou a šnorchlem prostor pod sebou. Důvody proč použít masku jsou všem jasné, ale někteří zákazníci tvrdí, že šnorchl nepotřebují. Se šnorchlem se dají provádět i ponory do malé hloubky, řádově do 5-10 metrů, ale hlavní výhodou je možnost nerušeně dýchat při plavání na hladině.

 

VÝBĚR ŠNORCHLU
 

Trubice

Šířka a hlavně délka trubice je dána objemem Vašich plic, je tedy nutné, aby trubice měla přesný rozměr. Jinak by docházelo ke kumulaci vydýchaného vzduchu (zvyšování koncentrace oxidu uhličitého) s možnými následky. Pro děti je proto vzhledem k menšímu objemu plic určen šnorchl s menším průměrem a kratší délkou trubice. Nepůjčujte malým dětem šnorchly určené pro dospělé jedince. Rádi Vám pomůžeme z výběrem odpovídajícího modelu.
 

Náustek

Na spodní části trubice se vždy nachází náustek. Dnes je nejčastěji silikonový, vzhledem k minimálním alergickým reakcím na tento materiál. Náustky mají různé tvary a jsou opatřeny výlisky pro zakousnutí se. Šnorchl drží v ústech potápěče při sevření čelistí a skousnutí silikonových výstupků. 
U některých typů šnorchlů je náustek vyměnitelný, což oceníte v případě jeho poškození.
 

Ventil

Ve spodní části šnorchlu se nachází jeden nebo dva výdechové ventily. Jedná se o velmi užitečné zařízení pro odvod vody ze šnorchlu. Při ponoru do hloubky do trubice nateče voda. U bezventilového šnorchlu je nutné vodu silou vyfouknout horním otvorem ven. U šnorchlu s ventilem stačí prudčeji vydechnout do trubice, kde se otevře výdechový ventil a voda odtéká. Výdechový ventil je jednocestný, vždy po odvodu vody se automaticky uzavře. Výdechové ventily se nepoužívají u šnorchlů děti.
 

Držák

Držák šnorchlu zajišťuje šnorchl na pásku masky. Jeho snadné sundání je důležité. Některé šnorchly nabízejí pohodlnou možnost odepnutí části držáku zmáčknutím tlačítka. 

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.