Speedo Jet V2

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Speedo

Plavecké brýle Speedo Jet V2, hypoalergenní těsnění ze silikonu, dvojitý nastavitelný pásek, úprava proti zamlžení, ochrana vůči UV záření, nastavitelný nosní můstek.

Značka Speedo
Kód produktu 1606385

Jak vybrat plavecké brýle?

Plavecké brýle jsou nedílnou součástí vybavení každého plavce a jejich správný výběr má rozhodující vliv na Váš zážitek z plavání. Není nic horšího, než když uprostřed velkého hlubokého jezera zjistíte, že se Vám brýle zamlžily natolik, že vlastně nevíte, kam plavete. Podobná situace pak nastává také s netěsnícími brýlemi a „nejlépe“ ještě v kombinaci se slanou vodou.

Základním předpokladem správného výběru  plaveckých brýlích je jejich schopnost přizpůsobit se tvarově Vašemu obličeji, dokonale těsnit a současně poskytnout maximální komfort a dobrou viditelnost.

Těsnění plaveckých brýlí

Vyrábějí se brýle bez těsnění určené především pro závody – tzv. skořápky. Mají nízký odpor vody, jsou lehké a na výběr je velká barevná škála sklíček. Nevýhodou je nižší komfort nošení a horší periferní vidění. 

Naopak modely, se silikonovým těsněním mají velmi dobrou schopnost přizpůsobit se tvaru okolí očí, jsou antialergické a v závislosti na tvaru, barvě a velikosti zorníků se hodí jak pro bazénové plavání, tak i pro plavání na volné vodě. 
V nabídce výrobců jsou také plavecké brýle s měkkým pěnovým těsněním, které je velmi komfortní, ale má nižší životnost než silikonové.

Zabarvení skel plaveckých brýlí a ochrana proti UV záření
Zrcadlová skla jsou nejvhodnější pro venkovní plavce, protože tlumí sluneční světlo. Modrá skla sníží intenzitu ostrého světla ve venkovním i vnitřním bazénu. Oranžová nebo žlutá skla jsou určena pro horší světelné podmínky – vyostří a projasní pohled plavce. Pokud vybíráte brýle určené pro venkovní plavání, volte některý z modelů s 100% ochranou proti UV záření.

Odolnost proti mlžení skel

Většina brýlí je vybavena technologií antifog, což je tenká vrstva speciálního materiálu na vnitřní straně skel bránící jejich zamlžování. Z tohoto důvodu není vhodné na těchto místech brýle mechanicky čistit. Tato vrstva se velmi snadno poškodí a brýle pak ztrácejí schopnost se nemlžit. Existují ale přípravky, kterými lze antifog znovu obnovit.

Zkoušení plaveckých brýlí

Velice důležité je zvolit správnou velikost brýlí a prakticky se přesvědčit, že Vám dobře sedí. Poznáte to tak, že pouhým lehkým přitlačením brýlí na obličej dojde k jejich krátkodobému „přisátí“, aniž byste museli použít upínací pásek. Velmi důležitý je nosník, spojující oddělené zornice. Ten může být elastický (samo nastavitelný) nebo tvrdý plastový s několika zarážkami. Pokud brýle dobře sedí, vyzkoušejte je následně včetně upínacího pásku.

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.