SILVINI Rutor
pánská bunda na běžky

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 7864012

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Silvini

Pánská bunda na běžky SILVINI Rutor

Pánská lehká primaloftová bunda je určena pro volnočasové využití, zejména pro zimní sporty, aktivní pohyb i každodenní nošení od podzimu do jara. Svrchní materiál z nylonu, kvůli odolnosti proti větru. Uvnitř je bunda zateplena materiálem Primaloft účinným pro odvod potu a výbornou tepelnou izolaci. Bunda s kapucí má hlavní dlouhý zip, dvě boční kapsy, na spodním lemu vnitřní stahování, zúžené konce rukávů a reflexní prvky pro zvýšení bezpečnosti. Celá bunda se dá složit do malého sáčku, který je její součástí. 

  • technologie PRIMALOFT®
  • materiál: svrchní část - 100% nylon, izolace - 100% polyester

PRIMALOFT®
Lehký a prodyšný syntetický materiál s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Používá se v zimní outdoorové obuvi, stejně tak i v oděvech určených do chladného prostředí. Díky své specifické struktuře a složení vláken má tu výhodu, že dokáže udržet teplo, i když jsou obuv nebo oděv mokré. Je jedním z nejteplejších izolačních materiálů a je také velmi dobře stlačitelný a oblečení z tohoto materiálu je složitelné do poměrně malých rozměrů.

 

 

Značka Silvini
Kód produktu 7864012

Tabulkové míry jsou míry tělesné. Při zjišťování vašich tělesných rozměrů musí být vaše tělo ve stoje v přirozené, klidné poloze. Při měření nezatahujte břicho, nenapínejte, nebo naopak nestahujte svaly.

1.1 JAK ZJISTIT SPRÁVNOU VELIKOST?

A. Tělesná výška
    změřte celkovou výšku postavy bez obuvi od země až po temeno hlavy

B. Obvod hrudníku
    změřte obvod přes nejplnější část prsou

C. Obvod pasu
    změřte obvod v nejužším místě pasu

D. Obvod boků
     změřte obvod přes nejširší místo boků

E. Vnitřní kroková délka
    změřte délku po vnitřní straně nohavice od rozkroku až k dolnímu kraji nohavice

Tabulky velikostí jsou pouze orientační. Velikostní tabulky se mohou u jednotlivých výrobců lišit. S výběrem vhodné velikosti vám rádi pomůžeme v našich prodejnách.

Funkční oblečení na běžky chrání naše tělo před chladem a současně pomoci cibulového principu (několik vrstev) odvádí pot od pokožky.  Na běžkách zapojujete celé tělo, které se tak potí víc než u ostatních zimních sportů. Abyste se po chvíli nekoupali ve vlastním potu, je potřeba aby každý kousek oblečení, který na sebe vezmete, umožňoval tělesné vlhkosti postupovat dále směrem od těla. Toto platí pro základní (první), zateplovací (druhou) i ochranou (třetí) vrstvu. Při návratu na penzion nebo hotel je to samozřejmostí a je to jednoduché, to jdete většinou rovnou do sprchy. Horší to je, když jste přijeli autem nebo hromadnou dopravou, ale ani tehdy není potřeba zoufat. Není totiž žádná ostuda převléct se alespoň do suchého trička na parkovišti nebo na zastávce. Rozhodně lepší než onemocnět.

 

Termín funkční vznikl jako reakce na používané materiály, které mají funkci transportu vlhkosti, tepelné izolace a regulace teploty. Počet vrstev volíme s ohledem na klimatické podmínky dle následujícího principu:

 

1. vrstva – přiléhavé funkční prádlo (těsně na tělo, nesmí však omezovat pohyb) s vysokou transportní schopností – jejím hlavní úkolem je odvod potu do další vrstvy a tím nás „drží v teple“.

2. vrstva – funkční prádlo se schopností izolovat a tím napomáhá udržet tělesnou teplotu. Současně však transportuje vlhkost z první vrstvy dále. Není potřeba si kupovat opravdu tlusté bundy. Zahřejete se především pohybem. Pokud ale nastanou opravdu studené dny, tak je možné řešit dodatečné zateplení některou z funkčních mikin, které se nabízí v různých gramážích. Při intenzivním pohybu není většinou potřeba 2. vrstva vůbec. Stačí kvalitní funkční prádlo a svrchní vrstva.

 

3. vrstva – chrání nás před různými klimatickými vlivy a současně předává vlhkost do okolního prostředí. Z kopce to může být ve stopě pěkný fičák, stejně tak může pořádně foukat třeba na hřebenech. Proto je potřeba aby z čelní strany chránil naše tělo materiál, který neprofoukne - ideálně materiál s membránou. Membrána zajistí, aby nešel studený vzduch nebo vítr přímo na tělo a zároveň se mohla odpařovat naše tělesná vlhkost.

 

Dalšími nezbytnými doplňky oblečení jsou čepice, rukavice a ponožky vyráběné výhradně z funkčních materiálů. V segmentu rekreačního běžkování se klade větší důraz na tepelnou izolaci a komfort, sportovní a závodní běžkaři ocení špičkové materiály s nekompromisní funkcí. Nejvyšší stupeň ochrany před povětrnostními vlivy poskytují tzv. funkční membrány.

Jedná se o tenký, prodyšný a nepromokavý materiál aplikovaný na vnitřní stranu oděvu.

Nepromokavost membrány se udává v milimetrech vodního sloupce, jednoduše řečeno tento údaj znamená, jaký tlak vody snese membrána na jednotku plochy. Prodyšnost membrány zajišťuje odpařování vodních par (potu) do okolního prostředí a její hodnota se měří v množství odpařené vody za jednotku času (gr./m2/24h).

 

Pokud děláte delší pauzu, mějte drobné věci na převlečení

Zastavit se v oblíbené hospůdce nebo posvačit na romantickém místě není nic špatného. Je ale potřeba na to dopředu myslet. Pokud víte, že se více potíte, je dobré mít v ledvince nebo batohu druhé suché triko. Hodně pomohou také doplňky jako je náhradní čepice, nákrčník nebo tenké rukavice, které zahřejí ruce i v již mokrých rukavicích.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.