SILVINI Melito Jr.
dětské kalhoty

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 7865010

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Silvini

Dětské kalhoty SILVINI Melito 

 • kalhoty na běžky i na jakoukoliv aktivitu v chladných větrných podmínkách
 • úzký, výborně padnoucí anatomický střih
 • vpředu čtyř směrně elastický Superlite softshell (88% polyamid, 12% elastan) s membránou - neprofoukne, částečně nepromokavý
 • vzadu prodyšný měkký materiál (76% polyamid, 12% elastan) pomáhá s termoregulací a usnadňuje pohyb
 • reflexní prvky 
 • proužky silikonu v zadním díle drží kalhoty na svém místě
 • elastický pas se stahováním na šňůrku 
 • konce nohavic zakončeny zipem 
 • vnitřní strana kalhoty vyztužena pevnějším materiálem jako ochrana před proseknutím či prodřením od bot či lyží
 • postranní kapsy na zip 
 • PowerTerm zateplený materiál

 

 

Značka Silvini
Kód produktu 7865010

Tabulkové míry jsou míry tělesné. Při zjišťování vašich tělesných rozměrů musí být vaše tělo ve stoje v přirozené, klidné poloze. Při měření nezatahujte břicho, nenapínejte, nebo naopak nestahujte svaly.

Tabulky velikostí jsou pouze orientační. Velikostní tabulky se mohou u jednotlivých výrobců lišit. S výběrem vhodné velikosti vám rádi pomůžeme v našich prodejnách.

Funkční oblečení na běžky chrání naše tělo před chladem a současně pomoci cibulového principu (několik vrstev) odvádí pot od pokožky.  Na běžkách zapojujete celé tělo, které se tak potí víc než u ostatních zimních sportů. Abyste se po chvíli nekoupali ve vlastním potu, je potřeba aby každý kousek oblečení, který na sebe vezmete, umožňoval tělesné vlhkosti postupovat dále směrem od těla. Toto platí pro základní (první), zateplovací (druhou) i ochranou (třetí) vrstvu. Při návratu na penzion nebo hotel je to samozřejmostí a je to jednoduché, to jdete většinou rovnou do sprchy. Horší to je, když jste přijeli autem nebo hromadnou dopravou, ale ani tehdy není potřeba zoufat. Není totiž žádná ostuda převléct se alespoň do suchého trička na parkovišti nebo na zastávce. Rozhodně lepší než onemocnět.

 

Termín funkční vznikl jako reakce na používané materiály, které mají funkci transportu vlhkosti, tepelné izolace a regulace teploty. Počet vrstev volíme s ohledem na klimatické podmínky dle následujícího principu:

 

1. vrstva – přiléhavé funkční prádlo (těsně na tělo, nesmí však omezovat pohyb) s vysokou transportní schopností – jejím hlavní úkolem je odvod potu do další vrstvy a tím nás „drží v teple“.

2. vrstva – funkční prádlo se schopností izolovat a tím napomáhá udržet tělesnou teplotu. Současně však transportuje vlhkost z první vrstvy dále. Není potřeba si kupovat opravdu tlusté bundy. Zahřejete se především pohybem. Pokud ale nastanou opravdu studené dny, tak je možné řešit dodatečné zateplení některou z funkčních mikin, které se nabízí v různých gramážích. Při intenzivním pohybu není většinou potřeba 2. vrstva vůbec. Stačí kvalitní funkční prádlo a svrchní vrstva.

 

3. vrstva – chrání nás před různými klimatickými vlivy a současně předává vlhkost do okolního prostředí. Z kopce to může být ve stopě pěkný fičák, stejně tak může pořádně foukat třeba na hřebenech. Proto je potřeba aby z čelní strany chránil naše tělo materiál, který neprofoukne - ideálně materiál s membránou. Membrána zajistí, aby nešel studený vzduch nebo vítr přímo na tělo a zároveň se mohla odpařovat naše tělesná vlhkost.

 

Dalšími nezbytnými doplňky oblečení jsou čepice, rukavice a ponožky vyráběné výhradně z funkčních materiálů. V segmentu rekreačního běžkování se klade větší důraz na tepelnou izolaci a komfort, sportovní a závodní běžkaři ocení špičkové materiály s nekompromisní funkcí. Nejvyšší stupeň ochrany před povětrnostními vlivy poskytují tzv. funkční membrány.

Jedná se o tenký, prodyšný a nepromokavý materiál aplikovaný na vnitřní stranu oděvu.

Nepromokavost membrány se udává v milimetrech vodního sloupce, jednoduše řečeno tento údaj znamená, jaký tlak vody snese membrána na jednotku plochy. Prodyšnost membrány zajišťuje odpařování vodních par (potu) do okolního prostředí a její hodnota se měří v množství odpařené vody za jednotku času (gr./m2/24h).

 

Pokud děláte delší pauzu, mějte drobné věci na převlečení

Zastavit se v oblíbené hospůdce nebo posvačit na romantickém místě není nic špatného. Je ale potřeba na to dopředu myslet. Pokud víte, že se více potíte, je dobré mít v ledvince nebo batohu druhé suché triko. Hodně pomohou také doplňky jako je náhradní čepice, nákrčník nebo tenké rukavice, které zahřejí ruce i v již mokrých rukavicích.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.