SALOMON Escape 5 Grip

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Salomon

Bežecké lyže, nevoskovatelné lyže pro rekreační lyžaře. Maximální kontrola nad lyžemi a snadný skluz. D2FC – Digitální dynamická kontrola flexe. Krojení hran S-Cut: mírně carvingové krojení hran, s širší platformou pro lepší kontrolu a stabilitu, zejména při pohybu do kopce a z kopce. Klenutí mezi patou a špičkou. Střední délka - lehce zkrácená délka lyže pro větší komfort a ovladatelnost, která udržuje výkonnost záběru a skluzu díky konstrukci komory mezi patou a špičkou.

Značka Salomon
Skluznice G1 skluznice
Krojení 51/48/46/49
Jádro Densolite 1000
Hmotnost cca 1,35 kg

Běžecké lyže

Jak začít s běžeckým lyžováním a vybrat správné vybavení

Pokud chcete začít běžkovat, je dobré si rozmyslet odpověď na několik otázek

  • Jakým stylem budu jezdit (klasika, bruslení, kombi)?
  • Kde a jak často?
  • Půjde spíš o rekreační aktivitu, nebo sport se vším všudy a budoucí možnou účastí na závodech?
     

Na základě těchto informací Vám personál prodejen Intersport nabídne optimální řešení a vybere produkty přesně podle Vašich požadavků.

Typy běžeckých lyží

 

hladké (zde je nutno pro odraz použít stoupací vosky) a tzv. šupinové (mají v místě, kam u hladkých běžek nanášíme vosk, speciální protismykovou strukturu, která umožní odraz). S ohledem na tuto skutečnost a výkonnostní ambice lze říci, že většina rekreačních modelů běžek má šupiny a sportovní nebo závodní modely jsou hladké. Technologie výroby šupinových skluznic dnes už zajišťuje bezpečný odraz i dobrý skluz a benefit v podobě času ušetřeného při aplikaci vhodného stoupacího vosku potěší každého rekreačního běžkaře. Na část skluznice před i za mazací komorou pak u obou typů běžek nanášíme skluzné vosky.

Hladké běžky jsou tím pravým sportovním náčiním se vším všudy a pokud zvolíme správnou tvrdost lyží a trefíme mázu budeme odměněni dokonalým sportovním zážitkem.

U obou kategorií záleží na tvrdosti lyží s ohledem na naši hmotnost. Pokud budou hladké lyže příliš měkké, tak mazací komora (místo, kam nanášíme stoupací vosky) nebude dostatečně velká a lyže se bude v odrazu smekat (podkluzovat). V opačném případě nedojde k dostatečnému prošlápnutí a tím i kontaktu stoupacího vosku s povrchem. Podobně je tomu u šupinových běžek s tím rozdílem, že příliš měkké běžky nebudou mít problematický odraz, ale skluz (šupiny zůstanou v kontaktu s povrchem).

Většina modelů klasických lyží má uvedenou doporučenou hmotnost lyžaře, která je prvním kritériem výběru, délka běžky ovlivňuje její rychlost a stabilitu (delší je vždy rychlejší a stabilnější).

  • Běžky pro volnou techniku (bruslení, skate) - jde o lyže, na kterých je jízda rychlá, ale vyžaduje dobře připravené tratě a klade větší nároky na techniku a kondici na rozdíl od rekreační jízdy klasickou technikou.          

Běžky na bruslení poznáme podle špičky, která je na rozdíl od klasických velmi málo výrazná. Tento typ běžek je s ohledem na rozdílnou techniku běhu kratší. Také hrany lyží jsou výrazněji definované a slouží k přenosu síly (skluzu). Celá skluznice lyží se ošetřuje skluzným voskem.
Většina modelů je vyráběna v různých stupních tvrdosti, tak aby bylo možno zohlednit hmotnost a technickou zdatnost každého běžkaře. Doporučená délka skate lyží je zhruba na výšku postavy, začátečníci pak mohou zvolit i 5 – 10 cm kratší. Sportovní a závodní modely jsou vždy tvrdší a lehčí, vyžadují však velmi dobrou techniku jízdy a kondici.

  • Běžky pro kombinovanou techniku – spojují možnost použít jeden pár lyží jak pro klasický, tak i pro skate styl jízdy. Jejich skluznice je hladká a v porovnání s klasickými běžkami jsou konstrukčně tvrdší pro optimální odraz při bruslení. To umožňuje použít kratší délku, podobně jako je tomu u skate modelů. Při výběru těchto lyží musíme dbát na dostatečnou velikost mazací komory, kam nanášíme stoupací vosky.  Doporučená délka lyží je stejná jako u modelů pro bruslení.   

  • Běžky do volného terénuBackcountry – jedná se o nejmladší kategorii běžek, určených převážně pro pohyb mimo stopu. Z tohoto důvodu jsou širší, konstrukčně tvrdší, stabilnější s protismykovou úpravou skluznice (šupiny). Některé modely mají i ocelové hrany pro bezpečnější pohyb na zledovatělém terénu. Díky vyšší tvrdosti můžeme volit kratší délku běžek, která nám zajistí jejich snadnější ovládání ve volném terénu. Ideální volba pro každého, kdo nemá v dosahu upravené tratě a chce si užít pohyb na sněhu. Konstrukční šířka těchto běžek samozřejmě dovoluje kombinovat jízdu v běžecké stopě i mimo ni.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.