• Až -40%

PRO TOUCH Force 290 Lite
fotbalový míč

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1201979

Koupit
Pro Touch

Fotbalový míč PRO TOUCH Force 290 Lite

  • fotbalový míč vhodný pro juniory 
  • odolný materiál
  • jemný povrch zajišťuje podložka EVA
  • skvělý odraz 
  • dostupný v různých velikostech 

Značka Pro Touch
Kód produktu 1201979
Materiál TPU

Fotbalové míče

V dnešní době si můžeme vybrat ten nejvhodnější míč pro každý povrch i věk hráče. Základní modely splní nároky party kluků na plácku za humny, certifikované oficiální míče pak umocní fotbalové dovednosti výkonnostních hráčů všech úrovní. Pro správný výběr fotbalového míče je nutné vědět:

  • Pro jaký povrch bude míč určen (klasický měkký povrch, beton, asfalt, indoor…)
  • Pro jakou věkovou kategorii hráčů (děti, dorost, dospělí…)
  • Preferovaný materiál a kvalita míče

S ohledem na různé povrchy, kde lze hrát fotbal se mění i nároky na samotný míč. Klasikou jsou míče určené na měkký povrch, tedy travnaté hřiště, popř. umělou trávu. V této kategorii máme největší výběr, počínaje tzv. „replikami“ což jsou cenově dostupné míče pro rekreační fotbalisty až po oficiální modely schválené organizací FIFA pro použití v zápasech. Tyto míče musí splňovat přísná kritéria, jako jsou například přesnost obvodu a kulatosti míče, parametry odrazu, váhy, savosti a ztráty tlaku nebo zachování tvaru a velikosti a test vyvážení míče.

Pokud budeme hrát na tvrdém povrchu, jako je beton, asfalt nebo škvára je dobré zvolit speciální míč s odolnější povrchovou úpravou, která zajistí jeho delší životnost.

Pro hru v halách a tělocvičnách jsou určeny tzv. „futsalové“ míče, které mají menší odskok daný odlišným materiálem povrchu a často také menší průměr.

Velikost míče

Výběr odpovídající velikosti je dalším důležitým krokem při pořizování nového míče. Nejpoužívanější velikost se označuje číslem 5, a je určena pro dospělé, dorostence a starší žáky. Menší velikosti s označením 3 a 4 jsou určeny pro děti, přípravku a mladší žáky. Tato velikost se také používá také pro míče určené na futsal. 


Materiál a kvalita míče

Materiál míče je rozhodující z hlediska použití s ohledem na povrch hřiště. Na přírodní a umělou trávu se používají standardní míče s běžně odolným povrchem, pokud ale budete míč používat na škváře, asfaltu nebo betonu, je vhodné pořídit míč s vyšší odolností pláště. Většina míčů je dnes vyráběna ze syntetických materiálů, které se svými vlastnostmi často vyrovnají kůži s tím, že mezi jejich největší výhody patří vysoká mechanická odolnost a prakticky nulová nasákavost povrchu míče.Důležitou roli při výběru míče hraje také otázka, jak často budete s míčem hrát. Základní modely jsou určeny pro příležitostné rekreační využití, certifikované míče pak snesou déletrvající každodenní nasazení. Životnost míče prodloužíte odpovídající údržbou, zejména správným nahuštěním a skladováním míčů se sníženým tlakem vzduchu. 

 

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.