Výživa a pitný režim běžce

Běh přirozená pohybová aktivita vytrvalostního charakteru. Je jedno, zda jste rekreační nebo sportovní běžec, vaše tělo potřebuje pravidelný přísun energie a tekutin. Vzhledem k tomu, že jde o vytrvalostní sport, musíme již předem myslet na to, jak budeme energii a tekutiny doplňovat.

Běhání je celoroční sport, ale zejména chladném prostředí cítíme subjektivně menší žízeň, to však neznamená, že není potřeba pít. Právě naopak! Ztráty tekutin vlivem pocení jsou v zimě naprosto srovnatelné s jiným ročním obdobím.  Proto je důležité dodržovat pitný režim bez ohledu na roční období. Sportovní nápoje nám kromě toho pomohou doplnit i část energie potřebné pro svalovou práci.

Zbytek energie pak můžeme pohodlně doplnit prostřednictvím gelů a tyčinek, které konzumujeme v pravidelných intervalech.  Zapomenout nesmíme ani na přípravky pro prevenci vzniku křečí nebo urychlení spalování tuku během fyzické zátěže. Regeneraci po zátěži urychlí a potřebné živiny dodají gainery a proteinové nápoje nebo tyčinky.