Snowboard

Správná volba snowboardu (snb) je vždy závislá na několika kritériích. V první řadě záleží na tom, v jakém terénu se chcete pohybovat. Nejčastěji to asi bude upravená sjezdovka, ale univerzální modely snb se neleknou ani čerstvě napadaného prašanu nebo výletu do snow parku. Při výběru je nutné brát v potaz také Vaše dovednosti a preferovaný styl jízdy.  Vše je otázkou volby optimální tvrdosti, délky a konstrukce snb tak, aby se jízda stala opravdovým požitkem. 

Naši specialisté na prodejnách Intersport Vám dokáží pomoci s výběrem snb z následujících kategorií:  

  • Snowboardy určené pro jízdu po sjezdovce nebo volném terénu – označované jako tzv. „freeride nebo „all mountain“ -.  Jsou charakteristické svojí konstrukcí, která zajišťuje optimální ovladatelnost, stabilitu na hranách v přímém směru. Prkno poznáte podle výrazného prohnutí (střední část je nad povrchem) označovaného jako „camber“ a jasně definované přední části. Modely s dřevěnou sendvičovou konstrukcí uspokojí nároky každého snowboardového nadšence a nebojí se ani skoků či základních triků.  
     
  • Snowboardy pro jízdu v parcích – označovaný jako „Freestyle“ vynikají lehkou a odolnou konstrukcí přizpůsobenou na skoky, jízdu po zábradlí a další triky. Volíme kratší délku prkna s ohledem na jeho lepší ovladatelnost. Prohnutí střední časti (rocker) pro dokonalou točivost na místě nebo v malých rychlostech. 

  • Některé modely SNB nezapadají striktně do jedné z výše uvedených kategorií, ale výrobce na nich vždy uvádí, pro jaký druh ježdění se hodí nejvíce.         
     
  • Dámské modely SNB – užší stavba, měkčí flexe, nižší hmotnost, jiné designy. 
  • Juniorské modely SNB – lehká konstrukce s torzní pěnou, ale i sendvičové, nízká hmotnost, ovladatelnost.