Cyklistické brýle

Ať jste nadšený rekreační cyklista, nebo polykač kilometrů se závodními ambicemi, kvalitní cyklistické brýle Vám umožní užít si každou chvilku strávenou v sedle. Správný výběr cyklistických brýlí je důležitý jak pro Váš zrak, tak i pro Vaše bezpečí. Jejich hlavní funkcí bude především ochrana Vašich očí a to jak před vlivem UV záření v celém jeho spektru, tak i před kontaktem s mechanickými částmi (prach, štěrk, bláto) nebo hmyzem.

Konstrukčně se cyklo brýle liší od těch univerzálních zejména tvarováním čoček s ohledem na proudění vzduchu ve vyšších rychlostech a také protiskluzovou konstrukcí nosníku a straniček. Samozřejmostí jsou dnes odolné čočky (zorníky) z tvrzených plastů, jejichž povrchová úprava je kromě zabarvení často také nositelem dalších technologií (fotochromatika, polarizace..) Díky tomu je lze bez problémů použít i pro další sportovní aktivity jako běh, in-line, turistika, běžkování, nebo všude tam, kde prostě jen potřebujete dokonalou ochranu Vašich očí. Některé modely nabízejí jednoduchou montáž dioptrických skel do prostoru pod zorníky a umožní tak používat cyklistické brýle úplně každému.

Základním požadavkem na sluneční brýle je, aby kvalitně chránily před UV zářením, které má škodlivé účinky na Vaše oči konkrétně na Vaši oční čočku a rohovku. 

 

UV filtr v hlavní roli

Mezi nejdůležitější kritérium by měl patřit otestovaný UV filtr.  Pro slunné dny Vám doporučujeme pouze brýle s hodnotou UV 400, které budou schopny zachytit až 99 % škodlivého slunečního záření (UVA, UVB i UVC záření). Nižší hodnoty z důvodu malé ochrany nelze doporučit.

 

Tvrzené zorníky pro Vaše bezpečí

Dávno již neplatí, že sportovní brýle s čočkami z plastu nabízí horší ochranu. Právě naopak, tvrzené zorníky z odolného polykarbonátu jsou mnohem lehčí, odolnější proti pádu a bezpečnější proti pořezání při poškození než klasické skleněné.

 

Volba zabarvení čoček

Zabarvení zorníku Vám pomůže změnit intenzitu světla, které jím pronikne. Proto barvu zorníků volíme vždy podle aktuálních světelných podmínek. Pro slunné dny jsou to nejtmavší varianty, které propustí max. 30% světla, za snížené viditelnosti volíme naopak čiré nebo tzv. „rozjasňovací“ zorníky. Trendem posledních let jsou fotochromatické zorníky, které se automaticky přizpůsobují změně světelných podmínek. Doporučujeme vyzkoušet polarizační zorníky, které eliminují odlesky. 

 

Jak zkoušet cyklistické brýle

Dobře padnoucí cyklo brýle musíte v každém okamžiku cítit na hlavě, tzn, že nespadnou, ani když se předkloníte. K tomu přispívají ergonomicky tvarované postraničky s neklouzavou povrchovou úpravou a stavitelný nosník. Nesmí však tlačit, nebo být nepohodlné. Doporučujeme vyzkoušet si brýle společně s přilbou, pokud ji používáte. 

 

Péče o cyklistické brýle

Přestože jsou velmi odolné, doporučujeme chránit je před mechanickým poškozením. Proto v okamžiku, kdy je nenosíte, je vhodné umístit je do textilního pouzdra, které slouží zároveň k jejich čištění. Hrubé mechanické nečistoty (bláto, prach) nejprve opláchněte proudem vody, aby nedošlo k odření citlivé vrstvy čoček. Pro jemné čištění použijte speciální mikrovláknovou utěrku a čistící roztok s odmašťovacím účinkem.

 

Technologie cyklistických brýlí

  Polarizace
  
Čočky eliminují nepříjemné odlesky, ulevuje očím a snižuje tak jejich únavu.

 

  Fotochromatické
  Čočky se automaticky se zatmavují / zesvětlují podle intenzity.

 

 

Optická vložka

K dokoupení odnímatelná dioptrická vložka do sportovních brýlí. Brýle lze bez omezení používat i bez vložky. 

  Certifikát
  
Garantujeme prověřenou bezpečnost.

 

  TR90
  Extrémně lehký a přitom velmi odolný materiál s nadprůměrnou pružností a tvarovou pamětí, zvýšený komfort   nošení.  

 

  Protiskluzové plochy
  Protiskluzové nosníky a straničky. Zamezují skluzu brýlí, které perfektně drží na obličeji. 

 

  Nastavitelné stranice
  Všemi směry nastavitelné stranice/koncovky stranic poskytují komfort při nošení a zároveň zabezpečují dobré     držení na hlavě.
 

  Upravitelný nosník
  Větší pohodlí při nošení, nosník lze přizpůsobit tvaru nosu. 

 

  Bezobrubové brýle
  
Umožňují neomezený výhled všemi směry i v předklonu. 

 

  Polykarbonát
  Téměř nerozbitný materiál čoček zajišťuje vyšší bezpečnost očí. 

 

  Výměnné čočky
  Výměnou různých čoček přizpůsobíte brýle aktuálním podmínkám. 

 

  Potník
  Zabraňuje potu stékat až do očí.

 

  Měkké pouzdro
  
V měkkém mikrovláknovém pouzdru se brýle nepoškrábou a navíc jím lze brýle dobře vyčistit. 

 

Platinum
Čočky brýlí pokryté speciální zrcadlovou vrstvou. Výrazně omezují množství světla, které vstupuje do vašich očí tím, že ho jednoduše velkou část odrazí. Dnes je možné mít tuto zrcadlovou vrstvu ve všech barevných odstínech duhy. Zrcadlová vrstva Platinum je navíc otěru odolná.