Chrániče a protektory na lyže

Stejně tak jako se stalo samozřejmostí používat ochrannou přilbu, mělo by se myslet i na ochranu zad. Ke zvýšení bezpečnosti na svahu přispívají chrániče a protektory. Největší pozornost je v tomto směru logicky věnována páteři, jejíž poranění může mít fatální následky.  Princip fungování chrániče páteře spočívá v rozložení síly nárazu z jednoho místa na celou plochu protektoru. V nabídce je několik variant chráničů páteře a také ochranné kalhoty, které tlumí nárazy při pádu a chrání zejména oblast kostrče, stehen a kyčlí.  Dámské a dětské modely chráničů jsou přizpůsobeny jejich anatomickým odlišnostem.

Páteřáky

  • Protektory páteře s popruhy kopírují přirozenou křivku zad, mají nastavitelné ramenní popruhy, bederní pás na suchý zip, ochranu kostrče, nastavitelné a oddělitelné popruhy na nohy, prodyšnou absorpční pěnu a plastové pláty pro maximální odvětrání.

  • Chránič páteře integrovaný do funkční vesty se vyznačuje vysokým komfortem nošení spojeným s ventilací a odvodem potu díky funkčním materiálům. 

  • Mikina s integrovanou ochranou páteře nabízí nejvyšší stupeň ochrany a splňuje veškeré bezpečnostní standardy Evropské unie. Konstrukce využívá měkký plát s přídavnými výztuhami pro maximální ochranu při lyžování. Důmyslný design precizně kopíruje přirozenou křivku těla. Přídavné vrstvy chrániče lze odepnout a zvolit tak vlastní stupeň ochrany a tloušťku zádové části.

 

Ochranné kalhoty s plastovými protektory

Poskytují optimální ochranu kostrče a stehen, funkční materiály a elastický pás zvyšují komfort nošení.