VÁZÁNÍ NA SJEZDOVÉ LYŽE

Správně fungující, seřízené bezpečnostní vázání je zárukou jistoty, že se nějaká ta chyba na sjezdovce nepromění v úraz. Moderní vázání reagují velmi citlivě a aby byla jejich funkce dokonalá, musí být nastavena přesně podle Vašich parametrů. Na prodejnách Intersport používáme špičkové stroje Wintersteiger, které po zadání výšky, hmotnosti, věku, pohlaví a úrovně dovedností lyžaře stanoví optimální nastavení vypínací síly (DIN) a následně také otestují funkci vázání. Samozřejmostí je vystavení potvrzení o seřízení vázání.

  • U většiny modelů komerčních lyží je vázání součástí setu (set= lyže + vázání) tak, aby byla zaručena jeho optimální funkce v závislosti na typu lyží. Montáž vázání je velmi snadná, montujeme na tzv. systémovou desku, která je součástí lyže.
  • Rekreační lyže jsou vybaveny vázáním s měkčím nastavením, které je dáno stupnicí DIN a dosahuje hodnot 5 – 10 s ohledem na maximální bezpečnost lyžaře.
  • Sportovní/závodní lyže mají vázání tvrdší (12 a více DIN) pro maximální přenos síly.
  • Dětské/juniorské lyže jsou z důvodu nízké hmotnosti a bezpečí lyžaře vybaveny citlivým vázáním (2,5 – 6 DIN).

DIN – jednotka vypínací síly s ohledem na hmotnost lyžaře, přibližná hodnota 1 DIN – 10 kg, tedy průměrný lyžař s hmotností 70 kg bude mít vázání nastaveno na 7 DIN.

Správné nastavení a testování vypínací síly (DIN) se provádí na základě individuálních hodnot (pohlaví, hmotnost, výška, úroveň lyžařských dovedností) na speciálním zařízení.

Kompletní nabídku vázání najdete zde: https://www.intersport.cz/sporty/zimni-sporty/vazani/

Zpět do poradny