Helmy na snowboard

Snowboardové helmy se staly neoddělitelnou součástí výstroje.  Přispívají k aktivnímu bezpečí, zvyšují komfort a současně plní i funkci estetickou. Od lyžařských se odlišují specifickým tvarem a často také malým kšiltem.

Z hlediska použité technologie výroby pak hovoříme o:

  • In-Mold (spojení skořepiny a tvrzeného polystyrenu), které známe z cyklistiky. Jejich největší výhodou je nízká hmotnost, stupeň ochrany je zde však nižší
  • Injected (tvrdší, silnější skořepina, odolnější pěnová výplň), které poskytují vysoký stupeň ochrany, mají vyšší hmotnost

 

Z hlediska tvaru přilby hovoříme o:

  • Halfshellové přilby jsou nejčastější volbou zákazníků a to zejména pro relativně vyšší stupeň komfortu díky tzv. měkkým uším a nižší hmotnosti. Někteří výrobci nabízejí také možnost připojení sluchátek, popř. odejmutí ušnic. Nalezneme zde modely vyráběné oběma technologiemi (in-mold, injected).

  • Fullshellové přilby poskytují vyšší úroveň ochrany a to zejména díky odolnější svrchní skořepině a pevnostní pěnové výplni (technologie Injected).  Tyto modely poskytují možnost dodatečné montáže chrániče brady. 

  • Integrální přilby – sériově opatřeny chráničem brady a jsou určeny zejména pro závodní nasazení, popř. extrémní freeride.