NIKE Vapor Energy Backpack

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Nike

Stylový městský batoh značky NIKE vhodný do školy, výlety a mnoho dalších aktivit. O pohodlí při nošení se starají nastavitelné popruhy s technologií Max Air. Batoh má jednu prostornou hlavní kapsu, polstrovanou přihrádku na notebook a boční kapsy na láhev.

Značka Nike
Objem 36.50 l
Rozměry 48x33x23 cm
Materiál 100 % polyester

Batohy

Batohy jako specifický druh zavazadel používáme všude tam, kde jsme odkázáni na přesun za pomoci vlastních sil. Jejich největší výhodou je komfort nošení a umístění zatížení v ose těla. Batohy jsou tedy vhodné pro různorodé aktivity. Proto je dobré při výběru batohu zohlednit, pro jaký účel jej budeme používat. S tím souvisí také velikost a konstrukce batohu nebo další detaily jako pitný systém, vícekomorové členění nebo nastavitelná velikost zad.

Turistické batohy

Turistické batohy jsou vhodné na jednorázové nebo vícedenní pochody a výlety v přírodě.

Nejmenší modely disponují objemem od 20 litrů a jsou určeny zejména pro jednodenní túry, cykloturistiku nebo do města. Poskytují kombinaci nízké hmotnosti a propracované ergonomie. Některé modely jsou vybaveny H2O pitným systémem, který umožňuje vložit do batohu zásobník na tekutiny s integrovanou hadičkou a ventilem. Díky tomu lze pít během aktivity, aniž bychom museli sundat batoh. Dále oceníme množství propracovaných kapsiček, kam uschováme různé potřebné drobnosti.  Velmi důležitá jsou i různá poutka, která mohou sloužit k upevnění přilby, trekingových holí nebo PET lahve. Standardem je pak ergonomický systém zádových popruhů, které lze nastavit s ohledem na výšku postavy a nastavitelný bederní pás.

Pro několikadenní turistiku jsou vhodné batohy nad 50 litrů. Většina z nich má hlavní prostor rozdělen na dvě komory. Druhá komora je určena k transportu objemnějších věcí (spací pytel, náhradní obuv), které jsou tak vždy dobře přístupné.  Některé modely disponuji tzv. bočním vstupem, který usnadňuje orientaci a manipulaci s obsahem batohu. Tyto batohy mají propracovanou nosnou konstrukci, která napomáhá optimálnímu rozložení hmotnosti nákladu mezi zádové popruhy a bederní pás. Samozřejmostí u vyšších modelů je pak ergonomický systém nastavení vzdálenosti mezi zádovými popruhy a bederním pásem. Díky tomu lze batoh snadno přizpůsobit pro každou postavu a dosáhnout komfortního nošení. K tomu přispívá také polstrování v oblasti zádových popruhů a bederního pásu, které eliminuje vznik otlaků nebo odřenin a díky použitým funkčním materiálům dobře odvádí pot. Propracovaný a odolný turistický batoh s mnoha detaily oceníte až v akci. Anatomický zádový nosný systém poskytne potřebnou stabilitu při chůzi v terénu. Ideální pro vícedenní a horské přechody. Díky pláštěnce integrované v kapse batohu zůstane jeho obsah suchý i při vydatném dešti.  Ženy mají dnes možnost vybrat si některý ze speciálních dámských modelů, které jsou jim ergonomicky přizpůsobeny. Zanedbatelný není ani specifický design a nižší hmotnost batohu.

 

Sportovní a cyklo batohy

Jedná se o modely určené k transportu sportovního vybavení, jídla a pití v závislosti na druhu aktivity. Mají menší velikost, zpravidla do 30 litrů a jsou velmi univerzální, tedy lze je využít i pro volnočasové aktivity.  Samozřejmostí je nízká hmotnost, upínací popruhy pro maximální komfort, odvětrávání potu v zádové části, množství kapes a úchyty pro přilbu. Integrovaný vak na vodu oceníte při dlouhých vyjížďkách, volit můžete z několika velikostí objemu.  Díky pláštěnce umístěné v kapse batohu zůstane jeho obsah suchý i při vydatném dešti. Při zkoušení doporučujeme použít všechny upínací popruhy (prsní, bederní), abyste měli jistotu, že při pohybu bude batoh vždy dobře fixován na zádech.  Pro auta a ostatní cyklisty budete viditelnější díky reflexním prvkům. Ženy mají dnes možnost vybrat si i v této kategorii některý ze speciálních dámských modelů, které jsou jim ergonomicky přizpůsobeny. Zanedbatelný není ani specifický design a nižší hmotnost batohu.

 

Městské batohy

Jsou určeny zejména pro každodenní používání v méně náročných podmínkách. Velikost objemu je do 40 litrů, některé modely jsou tzv. „měkké“, tedy nemají vyztužená záda a hodí se k přenášení lehčích věcí. Pro náročné uživatele je v nabídce řada modelů s vnitřní konstrukcí a propracovaným systémem odvětrání zad. Díky pláštěnce integrované v kapse batohu zůstane jeho obsah suchý i při vydatném dešti. Existuje široká škála typů určená pro každou věkovou skupinu, také speciální modely pro ženy. Ať jdete do práce nebo do školy, městský batoh vám svojí variabilitou umožní mít vše přehledně uspořádané. Kapsa na notebook, oddělené komory či organizéry jsou vítaným benefitem!

 

Dětské batohy

V této kategorii nalezneme batohy určené pro nejmenší uživatele. S ohledem na věk a velikost dětí, mají objem od 4 litrů do 20 litrů.  Jsou určeny především pro volnočasové aktivity a turistiku, ale také do školy. Mají ergonomicky tvarované popruhy s možností nastavení podle postavy dítěte. Velký důraz je zde kladen na prvky aktivní bezpečnosti – reflexní barvy a odrazky.

 

Materiály pro výrobu batohů

Polyamid (PA) – syntetický materiál, který se vyznačuje vysokou pružností a odolností proti oděru, nízkou hmotností a velmi snadnou údržbou.

Polyester (PES) – velmi odolný syntetický materiál, vyniká barevnou stálostí a je rychleschnoucí.

Cordura -  materiál s extrémní pevností a odolností proti oděru. Jedná se o polyamid (PA), někdy opatřený polyuretanovým zátěrem a vodoodpudivou úpravou Teflon. Cordura je registrovaná ochranná známka firmy DuPont.

Ripstop – velmi lehký a pevný materiál na bázi nylonových vláken.  Přednosti ripstopových tkanin spočívají ve velmi dobrém poměru hmotnosti ke stabilitě a vysoké tržné pevnosti, které je docíleno zvláštní technikou zatkaných silnějších vláken.

 

Nosný systém batohu

Nosné ramenní popruhy  mají největší vliv na komfort nošení batohu, důležitý je jejich ergonomický střih, který zajistí, že dokonale sedí a nesklouznou. Dostatečnou pevnost popruhů zajistí kvalitní syntetické materiály, odolné proti mechanickému poškození a oděru.  Aby byly dostatečně pohodlné, jsou vypolstrovány a opatřeny funkčním síťovaným materiálem pro lepší odvod potu.

Bederní pás stabilizuje batoh a pomáhá rozložit jeho hmotnost na větší plochu. Správně nastavený batoh má bederní pás vždy v oblasti bederní (křížové).  K jeho dotažení se u větších batohů používají boční dotahy, hlavní zapínání je pomocí spony. I zde je velmi důležité polstrování a ergonomický tvar spolu se schopností ventilace.

Balanční popruhy jsou důležité pro optimální nastavení nosného systému a stabilitu batohu. Dotažením a povolením lze změnit rozložení hmotnosti batohu mezi ramena a bedra.

Hrudní popruh  fixuje nosné ramenní popruhy, může být výškově stavitelný. Popruh se zapíná plastovou sponou s dotahem a nesmí omezovat dýchání.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.