NIKE Protegga Flex

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1520342

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Nike

Fotbalové chrániče Nike PROTEGA FLEX jsou ideální ochranou pro Vaše holeně. Polypropylen poskytuje maximální bezpečí před nárazy. Chrániče velmi dobře sedí a Vy budete v maximálním pohodlí.Chrániče kotníků pro ochranu mezi kostrou a botou, anatomicky tvarované pro optimální padnutí.

Značka Nike
Kód produktu 1520342
Materiál 69% k resin, 31% EVA

Fotbalové vybavení

Fotbalové chrániče

Jsou důležitou součástí výstroje každého fotbalisty. Pomáhají eliminovat riziko zranění a díky lehké ergonomické konstrukci skvěle padnou, aniž by omezovaly pohyb. Svrchní skořepina fotbalových chráničů je vyrobena z odolných materiálů (plast, kompozit, polyuretan..) a jejím hlavním úkolem je rozložit energii nárazu na větší plochu. Polstrování směrem k holenní kosti pak zajistí dostatečný komfort nošení. Některé modely zasahují až k oblasti kotníků a chrání tuto citlivou oblast. Správná velikost chrániče závisí na délce holenní kosti, kterou by měl celou zakrývat. Výrobci používají několik typů fixace chráničů k noze, nejčastěji pomocí suchých zipů se třmenem v horní i spodní části, dále varianta se suchým zipem jen nahoře a dole jej fixuje chránič kotníků, nebo je celý chránič integrován v návleku, který se natáhne jako podkolenka.

Brankářské rukavice

Jejich hlavní funkcí je zajistit ochranu rukou brankáře a současně poskytnout nezbytný cit a kontrolu míče. Z toho vyplývá, že musí být vybrány s ohledem na konkrétní podmínky (počasí, terén, typ míče).
Moderní brankářské rukavice mají velmi důležité ochranné prvky, řadíme sem zejména schopnost tlumit a pohlcovat nárazy na vnitřní straně ruky (dlaně, zápěstí). Tomu odpovídá také volba materiálů, ze kterých se rukavice vyrábějí. Nejčastěji se jedná o syntetické pěnové materiály opatřené svrchní neklouzavou úpravou. Modely určené pro hru v mokrém počasí pak mají větší množství speciálních pórů a hrubší dezén povrchové úpravy.Správně zvolená velikost brankářských rukavic je hlavním předpokladem správného výběru. Pouze dobře padnoucí rukavice vám mohou poskytnout optimální ochranu a komfort při hře. Velikost brankářských rukavic určíme podle obvodu dlaně v jejím nejširším místě bez palce nebo změření délky natažené dlaně v nejširším místě v cm. 

 

Velikost rukavic podle obvodu dlaně

Obvod dlaně (cm) 11,6 13,6 15,6 17,6 19,6 21,6 24,7 26,7 29,2 31,8
Velikost rukavice 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 

Velikost rukavic podle délky dlaně

Obvod dlaně (cm) 11,6 13,6 15,6 17,6 19,6 21,6 24,7 26,7 29,2 31,8
Velikost rukavice do 6 6 - 6,5 6,5 - 7 7 - 8 8 - 9 9 - 9,5 9,5 - 10 10 - 11 11,5 - 12 od 12

 

 

Péče o brankářské rukavice

Před prvním použitím je vhodné namočit na několik minut rukavice ve vlažné vodě a pak vysušit při pokojové teplotě nebo za pomoci speciálního vysoušeče. Dosáhneme tím odstranění nežádoucích látek z výroby, které by mohly mít vliv na správnou funkci rukavic.  Po každém tréninku nebo zápasu musí být za pomoci teplé vody a čističe rukavic co nejrychleji z jejich povrchu odstraněny mechanické nečistoty v podobě drobných kamínků, hlíny, zbytků umělé trávy atd. Nedoporučuje se prát rukavice v pračce a sušit je přímo na topení nebo přímém slunci, UV záření má velmi negativní vliv na funkčnost latexu.  K transportu rukavic používejte speciální tašky nebo obaly, prodloužíte tak jejich životnost

 

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.