Inline bruslení je efektivním vytrvalostním sportem a šetří klouby

Inline bruslení je jedním z nejoblíbenějších jarních sportů. Představuje mírný vytrvalostní trénink, který je šetrný ke kloubům. A pro všechny, kteří přes zimu svou kondici zanedbali, může být inline bruslení ideálním návratem do aktivního sportovního života.

Cyklostezky nesou svůj název neprávem, většina z nich se totiž skvěle hodí také k inline bruslení. Rovný, široký asfalt bez kamínků představuje ty nejlepší podmínky pro výlet na osmi kolečkách. Pro ty, kteří trpí bolestmi zad či problémy s koleny, se inline bruslení nabízí jako dobrá alternativa k běhání, jelikož při něm na náš pohybový aparát nepůsobí žádné nárazy.

Abychom si jízdy mohli užívat, jak dlouho je libo, je potřeba mít kvalitní brusle. Pří jejich výběru je třeba zohlednit následující kritéria:

  • Správná velikost a systém utahování: Na jedné straně brusle nesmí tlačit, na druhé straně by v nich ale také neměla prokluzovat pata. Jak dobře bota padne, závisí také na systému utahování. U spousty modelů je použita kombinace šněrování s páskami a přezkami k zafixování.
  • Velikost koleček: Nejčastěji se používají kolečka o velikosti 84 až 100 milimetrů, přičemž začátečníci by měli volit raději menší průměr.
  • Ložiska: Na druhu ložisek závisí hladkost chodu koleček.
  • Rám a váha: V rámu jsou upevněna kolečka bruslí. Podle zvoleného materiálu bývají rámy různě těžké. Kvalitní modely jsou osazeny extrémně lehkými magnesiovými rámy, což z nich dělá brusle muší váhy. A tak je například model „Plume“ značky Fila aktuálně nejlehčí bruslí s celkovou váhou pouhých 1 200 g.

Inline bruslaři by kromě toho neměli zapomenout na ochrannou výbavu: chrániče kolen, zápěstí, loktů a přilba nabízí nezbytnou míru bezpečnosti. Kdo se při takovém množství ochranného vybavení obává omezeného pohybu, může být klidný: moderní modely jsou praktické, lehké a prodyšné.

Prodáváme tyto značky inline bruslí: