• Až -29%

HEAD Fitness Raptor In-line
unisex inline brusle

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1582241

Koupit
Head

Unisex inline brusle HEAD Fitness Raptor In-line

Unisexové brusle s atraktivním designem pro středně pokročilé a pokročilé bruslaře vynikají pohodlnou botou s úchytkou pro snadné a rychlé obutí. Vysoce kvalitní hliníkový rám zaručuje skvělou ovladatelnost a optimální přenos síly. Šněrování, pásek na suchý zip a přezka umožňují perfektní držení na noze a stabilitu. 

  • rozměry koleček: 84 mm
  • tvrdost koleček: 82 A
  • ložiska:  ABEC 7
  • rám: hliník

Značka Head
Velikost koleček 84 mm
Tvrdost koleček 82A
Rám Hliník
Ložiska ABEC 7
Hmotnost cca 2,65 kg

Inline brusle

Bruslení na kolečkových bruslích může mít několik různých podob. Nejrozšířenější kategorií jsou dnes tzv. „Fitness“ brusle, určené pro rekreační využití. Dále existují dvě okrajové kategorie: brusle „Speed“, určené výkonnostním a závodním bruslařům a posledním typem jsou brusle kategorie „Agressive“ pro jízdu ve skate parcích a různé triky.

V našich prodejnách naleznete široký výběr fitness  inline bruslí a potřebného příslušenství. Aby Váš výběr inline bruslí proběhl bez komplikací, je dobré vědět několik základních informací.

 

Části inline brusle

Rám inline bruslí

Je důležitou částí bruslí a slouží ke spojení jejich skeletu s kolečky. Ke skeletu je připevněn pomocí šroubů nebo nýtů, některé modely umožňují jeho stranový posun oproti ose skeletu a tím korekci ortopedických potíží.
Nejvíce využívaným materiálem na výrobu rámů je hliník, který je lehký a dostatečně pevný.

Základní modely inline bruslí mají rám z kompozitních plastů, které dobře tlumí vibrace, ale nejsou vhodné pro těžké a silové bruslaře.

Většina výrobců uvádí na rámu informaci o maximální velikosti koleček, popř. kvalitě použitých ložisek.

 

Skelet inline bruslí

Vlastní botu a její výztuhu označujeme jako skelet. Konstrukce boty fitness bruslí je podřízena snaze o dokonalé pohodlí, přenos síly a optimální prodyšnost. Proto se zde používají funkční materiály v kombinaci s polstrováním. Vlastní výztuha z odolných plastů zajišťuje stabilitu nohy v oblasti nártu a nad kotníkem (nártní + horní přezka) a tím efektivnější přenos síly.

K tomu také přispívá šněrování, které je buď pomocí klasických tkaniček, nebo systém BOA s otočným segmentem a kevlarovými lanky.  Díky integrovanému kloubu budete mít dostatečnou volnost pohybu. Velikost bruslí volte s minimální rezervou, důležité je usazení paty, která se při bruslení nesmí nadzvedávat. Pro dokonalý pocit z jízdy doporučujeme použít anatomické vložky a funkční podkolenky.


Dámské modely inline bruslí

Respektují anatomické odlišnosti ženského chodidla a také níže posazené lýtko. V praxi to znamená, že skelet je zpravidla užší a lýtková část také nižší.

Dětské modely inline bruslí

S ohledem na vyšší bezpečnost a stabilitu jsou dětské modely vybaveny kolečky s menším průměrem.
Praktická je také možnost nastavení velikosti boty nebo výměna podvozku s kolečky za klasické lední brusle.

Kolečka inline bruslí

•    průměr koleček fitness bruslí se pohybuje v rozmezí od 64mm  do 90 mm
•    kolečka s větším průměrem jsou rychlejší, komfortnější, ale jsou vhodná jen pro zkušené bruslaře
•    Kolečka s menším průměrem jsou pomalejší, stabilnější a ovladatelnější a proto vhodná pro děti, začátečníky a méně pokročilé jezdce

 U většiny inline bruslí naleznete na podvozku informaci o maximální použitelné velikosti koleček.

 

Brzda inline bruslí

Fitness brusle jsou vybaveny patní brzdou na pravé straně.  Brzda je výměnná a její životnost závisí na mnoha faktorech, především však na hmotnosti bruslaře a intenzitě brzdění. Protože je brzdění patou nejefektivnější, nedoporučujeme demontáž brzdy.

 

Tvrdost koleček má zásadní vliv na pohodlí, bezpečnost a rychlost jízdy.

•    Tvrdost koleček označuje parametr uvedený na jejich boku – např. 74 A
•    Pohybuje se od 74A (nejměkčí) až po 100A (nejtvrdší). 
•    Tvrdší kolečka jsou rychlejší, méně se sjíždí, ale nemají dostatečnou přilnavost na vlhkém nebo mokrém povrchu
•    Měkčí kolečka dobře tlumí vibrace, jsou pomalejší, ale zaručují pohodlnou a bezpečnou jízdu

Pro fitness brusle na kvalitním povrchu se používají relativně velká a tvrdá kolečka (od 82 mm do 90 mm, tvrdost od 80A do 85A).

Vzhledem k jednostrannému zatížení koleček doporučujeme jejich pravidelné otáčení se současnou změnou pozice (rotace).  Prodloužíte tak jejich životnost.  Postupujte dle návodu níže, tedy demontujete kolečko z dané pozice (nejdříve první kolečko zaměníte se třetím a poté druhé se čtvrtým) a současně je otočíte vnitřní stranou vně. Tím dosáhnete rovnoměrného opotřebení všech koleček.

Rotace koleček

1.    Krok - kolečko 1 umístit na pozici 3
2.    Krok - kolečko 2 umístit na pozici 4

 

Ložiska

In-line ložiska jsou označena podle normy, která stanovuje jejich přesnost. Nejčastěji se setkáme s normami  ABEC, ILQ, SG. Každý výrobce používá jinou normu, ale o přesnosti výroby, tedy kvalitě konkrétního ložiska hovoří číslo udávané za označením normy. Konkrétně to tedy znamená, že např. ložisko ABEC 3 bude méně kvalitní než ABEC 5, nebo ILQ 7 bude horší než ILQ 9.

Výrobci volí kvalitu ložisek v závislosti na kvalitě konkrétního modelu bruslí, tedy základní modely bruslí mají základní kvalitu ložisek a naopak top modely mají špičková ložiska.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.