• Až -38%

GIRO Cruz
Lyžařské brýle

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Giro

Lyžařské brýle GIRO Cruz

Středně velký rám s technologií EXV (Expansion View Technology) pro rozšířené zorné pole. Díky technologii OTG jsou vhodné pro lyžaře, kteří nosí dioptrické brýle. Rám je vyrobený z dvojvrstvé obličejové pěny s mikrofleecem. Cylindrická tepelně tvarovaná skla mají Anti-fog vrstvu, která zabraňuje jejich zamlžení. Brýle jsou kompatibilní se všemi lyžařskými helmami Giro. Vhodné na lyže i snowboard. 

 • Anti-fog úprava
 • EXV technologie
 • technologie OTG - brýle na brýle
 • kategorie S2, VLT 37% - vhodné během polojasného až zataženého počasí

Značka Giro
Úprava pro dioptrické brýle ano
Sklo cylindrické
Polstrování dvojvrstvá pěna s microfleecem
Kompatibilní s přilbou ano
Hmotnost cca 0,11 kg
Anti-Fog ano

Lyžařské brýle

Lyžařské brýle poskytují ochranu našich očí před UV zářením i vůči mechanickému poranění vlivem pádu, popř. kontaktu se zmrzlými krystalky sněhu. Při vyšších rychlostech nedojde při použití brýlí k podráždění a slzení očí vlivem silného proudu studeného vzduchu.

Klíčovou funkcí lyžařských brýlí je odolnost proti zamlžováníje dána zejména konstrukcí zorníků („skel“), které jsou dnes u většiny modelů dvojité. Tenká vrstva vzduchu mezi oběma zorníky eliminuje velký rozdíl teplot uvnitř a vně brýlí a brání tak kondenzaci vodní páry (zamlžování). Ideální funkci tohoto systému podporuje také účinná ventilace, tzn. odvod vlhkého vzduchu z vnitřní strany brýlí. Toho je docíleno buď průduchy v rámečku brýlí, nebo malými otvory po stranách zorníků. Vnitřní zorníky jsou kromě toho opatřeny tzv. anti-fog úpravou, což je malá vrstvička speciální látky bránící zamlžení zorníků.

 

Zorníky – klíčové funkce

 • Ploché zorníky – mají zakřivení pouze v horizontální rovině, zejména u základních modelů brýlí, horší periferní vidění
 • Sférické zorníky – profilované v horizontální i vertikální rovině tak, aby nedošlo k omezení periferního vidění
 • Čiré zorníky – propouští 100% světla, ideální pro použití za horších světelných podmínek (noční lyžování, freeride v lese, stmívání…)
 • Zatmavené („kouřové“) zorníky s různou úrovní propustnosti světla (5 – 70%) určené především pro slunečné dny
 • Barevné zorníky – cílem zabarvení zorníků je zlepšení viditelnosti za ztížených světelných podmínek (mlha, sněžení) a to na principu tzv. „rozjasňování“- nejčastěji žluté nebo oranžové zabarvení
 • Polarizační zorníky – speciální technologie, díky které zorníky nepropouští určitou část světelného spektra a tím zlepšují vidění v problematických podmínkách
 • Fotochromatické („zatmavovací“) zorníky se umí automaticky přizpůsobit změnám intenzity světla a chrání Vaše oči před oslněním
 • Brýle přes dioptrické brýle (OTG - Over the Glasses) – konstrukčně přizpůsobený rámeček těchto brýlí umožňuje nosit pod ně svoje dioptrické brýle bez omezení komfortu.

Zdroj: Giro

Správná velikost brýlí

Velikost brýlí – je přímo úměrná velikosti obličeje, brýle musí dobře sedět a nikde netlačit, důležité je zkoušet brýle společně s přilbou. Výrobci ve své nabídce mají malé (dětské, juniorské, dámské), střední (unisex) i velké modely.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.