• Až -22%

FIREFLY ILS 710 B
Dětské inline brusle

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1580200

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Firefly

Dětské inline brusle FIREFLY ILS 710 B

Kolečkové brusle pro kluky, kteří chtějí pokročit na další úroveň. Tyto brusle jsou vybaveny pohodlnými a jednoduchými poutky, předním šněrováním, přezkou a upínacím páskem na suchý zip, které zajišťují vynikající upevnění, stabilitu a přenos síly. Měkká podšívka zajišťuje příjemný pocit pohodlí. K dispozici s 70mm, 72mm a 76mm kolečky a ložisky ABEC 7, které umožní vašim dětem s bruslemi růst.

  • velikost koleček: 70mm / 72mm / 76mm
  • tvrdost koleček: 80 A
  • ložiska: ABEC 7
  • nastavitelné ve velikostech: 29-32, 33-36, 37-40
  • rám: hliník

Značka Firefly
Velikost koleček 70mm / 72mm / 76mm
Tvrdost koleček 80 A
Rám hliníkový
Ložiska ABEC 7

Inline brusle

Bruslení na kolečkových bruslích může mít několik různých podob. Nejrozšířenější kategorií jsou dnes tzv. „Fitness“ brusle, určené pro rekreační využití. Dále existují dvě okrajové kategorie: brusle „Speed“, určené výkonnostním a závodním bruslařům a posledním typem jsou brusle kategorie „Agressive“ pro jízdu ve skate parcích a různé triky.

V našich prodejnách naleznete široký výběr fitness  inline bruslí a potřebného příslušenství. Aby Váš výběr inline bruslí proběhl bez komplikací, je dobré vědět několik základních informací.

 

Části inline brusle

Rám inline bruslí

Je důležitou částí bruslí a slouží ke spojení jejich skeletu s kolečky. Ke skeletu je připevněn pomocí šroubů nebo nýtů, některé modely umožňují jeho stranový posun oproti ose skeletu a tím korekci ortopedických potíží.
Nejvíce využívaným materiálem na výrobu rámů je hliník, který je lehký a dostatečně pevný.

Základní modely inline bruslí mají rám z kompozitních plastů, které dobře tlumí vibrace, ale nejsou vhodné pro těžké a silové bruslaře.

Většina výrobců uvádí na rámu informaci o maximální velikosti koleček, popř. kvalitě použitých ložisek.

 

Skelet inline bruslí

Vlastní botu a její výztuhu označujeme jako skelet. Konstrukce boty fitness bruslí je podřízena snaze o dokonalé pohodlí, přenos síly a optimální prodyšnost. Proto se zde používají funkční materiály v kombinaci s polstrováním. Vlastní výztuha z odolných plastů zajišťuje stabilitu nohy v oblasti nártu a nad kotníkem (nártní + horní přezka) a tím efektivnější přenos síly.

K tomu také přispívá šněrování, které je buď pomocí klasických tkaniček, nebo systém BOA s otočným segmentem a kevlarovými lanky.  Díky integrovanému kloubu budete mít dostatečnou volnost pohybu. Velikost bruslí volte s minimální rezervou, důležité je usazení paty, která se při bruslení nesmí nadzvedávat. Pro dokonalý pocit z jízdy doporučujeme použít anatomické vložky a funkční podkolenky.


Dámské modely inline bruslí

Respektují anatomické odlišnosti ženského chodidla a také níže posazené lýtko. V praxi to znamená, že skelet je zpravidla užší a lýtková část také nižší.

Dětské modely inline bruslí

S ohledem na vyšší bezpečnost a stabilitu jsou dětské modely vybaveny kolečky s menším průměrem.
Praktická je také možnost nastavení velikosti boty nebo výměna podvozku s kolečky za klasické lední brusle.

Kolečka inline bruslí

•    průměr koleček fitness bruslí se pohybuje v rozmezí od 64mm  do 90 mm
•    kolečka s větším průměrem jsou rychlejší, komfortnější, ale jsou vhodná jen pro zkušené bruslaře
•    Kolečka s menším průměrem jsou pomalejší, stabilnější a ovladatelnější a proto vhodná pro děti, začátečníky a méně pokročilé jezdce

 U většiny inline bruslí naleznete na podvozku informaci o maximální použitelné velikosti koleček.

 

Brzda inline bruslí

Fitness brusle jsou vybaveny patní brzdou na pravé straně.  Brzda je výměnná a její životnost závisí na mnoha faktorech, především však na hmotnosti bruslaře a intenzitě brzdění. Protože je brzdění patou nejefektivnější, nedoporučujeme demontáž brzdy.

 

Tvrdost koleček má zásadní vliv na pohodlí, bezpečnost a rychlost jízdy.

•    Tvrdost koleček označuje parametr uvedený na jejich boku – např. 74 A
•    Pohybuje se od 74A (nejměkčí) až po 100A (nejtvrdší). 
•    Tvrdší kolečka jsou rychlejší, méně se sjíždí, ale nemají dostatečnou přilnavost na vlhkém nebo mokrém povrchu
•    Měkčí kolečka dobře tlumí vibrace, jsou pomalejší, ale zaručují pohodlnou a bezpečnou jízdu

Pro fitness brusle na kvalitním povrchu se používají relativně velká a tvrdá kolečka (od 82 mm do 90 mm, tvrdost od 80A do 85A).

Vzhledem k jednostrannému zatížení koleček doporučujeme jejich pravidelné otáčení se současnou změnou pozice (rotace).  Prodloužíte tak jejich životnost.  Postupujte dle návodu níže, tedy demontujete kolečko z dané pozice (nejdříve první kolečko zaměníte se třetím a poté druhé se čtvrtým) a současně je otočíte vnitřní stranou vně. Tím dosáhnete rovnoměrného opotřebení všech koleček.

Rotace koleček

1.    Krok - kolečko 1 umístit na pozici 3
2.    Krok - kolečko 2 umístit na pozici 4

 

Ložiska

In-line ložiska jsou označena podle normy, která stanovuje jejich přesnost. Nejčastěji se setkáme s normami  ABEC, ILQ, SG. Každý výrobce používá jinou normu, ale o přesnosti výroby, tedy kvalitě konkrétního ložiska hovoří číslo udávané za označením normy. Konkrétně to tedy znamená, že např. ložisko ABEC 3 bude méně kvalitní než ABEC 5, nebo ILQ 7 bude horší než ILQ 9.

Výrobci volí kvalitu ložisek v závislosti na kvalitě konkrétního modelu bruslí, tedy základní modely bruslí mají základní kvalitu ložisek a naopak top modely mají špičková ložiska.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.