undefined
undefined

VIA FERRATY - JAKÉ POŘÍDIT VYBAVENÍ?

UČAROVALO VÁS KOUZLO ZDOLÁVÁNÍ VRCHOLŮ A FANTASTICKÝCH VÝHLEDŮ? CHCETE ZKUSIT NĚCO SPORTOVNĚJŠÍHO, NEŽ TURISTIKU? PŘITAHUJÍ VÁS MÍSTA, kam se bĚŽNOU CHŮZÍ NEDOSTANETE? TOTO VŠECHNO NABÍZÍ ZAJIŠTĚNÉ HORSKÉ CESTY ZVANÉ VIA FERRATY, KTERÉ SE TĚŠÍ STÁLE VĚTŠÍ OBLIBĚ. ŘADA ZAJIŠTĚNÝCH CEST ČI FERRATOVÝCH PARKŮ V POSLEDNÍCH LETECH VZNIKLA I V ČECHÁCH A NA MORAVĚ - NIC VÁM TEDY JIŽ NEBRÁNÍ TENTO ATRAKTIVNÍ SPORT ZKUSIT I V BLÍZKOSTI VAŠEHO DOMOVA!

ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ NA VIA FERRATY

Zdolávání ferrat je krásný sport nabízející širokou škálu obtížností. Nevyplatí se však podceňovat dostatečné a kvalitní vybavení. V základní výbavě budete potřebovat lezecký úvazek, ideálně s nastavitelnou velikostí nohaviček a ferratový tlumič pádu, který se skládá z párací brzdy, dvou ramen se dvěma karabinami typu K s automatickou pojistkou zámku, jenž slouží k zachycení případného pádu. Veškeré vybavení musí splňovat povinné bezpečností normy - v případě kolize na něm může záviset váš život!

HELMA JE GRUNT

Helma splňující normu pro horolezectví je nutnou součástí ferratové výbavy. Chrání před padajícím kamením a poraněním hlavy v případě pádu. Pro ochranu rukou před odřením o kámen či ocelové lano i pro lepší uchopení lana jsou doporučeny ferratové rukavice s vyztuženou dlaní. Zvláště u delších ferrat by měla být součástí i kvalitní čelovka s dostatečnou svítivostí - nikdy nevíte, co vás na cestě může zdržet. Při plánování ferratové túry nepřeceňujte vlastní schopnosti - vždy volte takovou úroveň obtížnosti, která odpovídá vaší pokročilosti a kondici.