• Až -29%

Coleman CXO+ 200
čelovka

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

Skladem

No. 119118500000

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Coleman

Čelovka Coleman CXO+ 200

Praktická čelovka má čtyři módy, kdy lze svítit 20 až 200 lumeny. Unikátní systém BatteryLock™ od výrobce Coleman ochrání baterie před nechtěným vybíjením nebo jejich korozí. Systém je velmi jednoduchý, jediným tahem odpojíte kontakty LED diod od baterií. Pro maximální ochranu  byla vyrobena z vysoko odolného materiálu DuraGuard, který odolá oděrům, nárazům a dalším vlivům. 

  • čtyři módy - silná, střední, slabá intenzita, červené světlo
  • výkon: až 200 lumenů
  • dosvit: až 40 m
  • doba svícení:  5 hodin u silného světla, 40 h v úsporném módu
  • zdroj energie: AAA

BatteryLock™
Díky technologii BatteryLock ™ se už nemusíte obávat, že vaše svítilna nebude funkční ve chvíli, když ji nejvíce potřebujete. Standardní baterie u elektrických svítilen ztrácí energii v průběhu času, i když je svítilna zrovna vypnutá. To je způsobeno tím, že baterie není plně odpojena od elektrických kontaktů se svítilnou. Díky patentované technologii Coleman BatteryLock ™ baterii jednoduchým otočením těla svítilny kontakt odpojíte, čímž zamezíte ztrátě energie.

Značka Coleman
Světelný výkon 200/20 lumenů (max/min)
Dosvit 40 m
Výdrž svícení 40 hod.
Rozměry 8,8 x 4,55 x 3,6 cm
Čelenka 60 cm
Hmotnost cca 0,15 kg

Čelovky a svítilny

Jsou nepostradatelnou součástí vybavení každého outdoorového nadšence. Současná nabídka výrobců zahrnuje širokou škálu modelů, které se odlišují zejména světelným výkonem, kapacitou baterií, možností regulace intenzity světla a typem napájení.

Klasické svítilny jsou vhodné zejména do stanu nebo jiných uzavřených prostor, umožňují zavěšení a vyrábí se v různých velikostech podle účelu použití. Výhodou čelovek je kombinace nízké hmotnosti a vysokého výkonu spolu s umístěním na hlavě, což je předpokladem pro déletrvající nasazení bez nutnosti držet svítilnu v ruce.

Světelný výkon se udává v jednotkách světelného toku – Lumenech (lm) a jedná se o energii, kterou zdroj vyzáří v podobě světla za jednu sekundu. Pro porovnání – klasická žárovka výkonem 25W má světelný tok okolo 300 lm, což je parametr světelného výkonu velmi dobré čelovky.

Pro základní krátkodobé činnosti za tmy, které nevyžadují nasvícení na delší vzdálenost než 10m, postačí některý z modelů s konstantním  výkonem do 100 lm. Pokud ale potřebujete zdroj světla pro déletrvající aktivity spojené s pohybem v terénu, bude rozhodovat jak hodnota světelného toku, tak i možnost jeho regulace. To Vám umožní kdykoliv využít maximálního výkonu a současně šetřit baterie tím, že intenzitu světla přizpůsobíte aktuálním podmínkám. Také záleží na tvaru světelného kužele, který lze u některých modelů nastavit. Díky tomu dosáhnete osvitu na delší vzdálenost (úzký světelný kužel v kombinaci s maximálním výkonem) nebo lepší pokrytí prostoru (široký světelný kužel + střední výkon). Tuto možnost oceníte zejména při pohybu v neznámém terénu, kdy se potřebujeme často zorientovat.

Některé modely také nabízejí možnost volit jinou barvu světla (červené, modré, zelené), které neoslňuje a lze je použít na přisvícení v kontaktu s lidmi, přesunu více osob po komunikaci, hledání v mapě, apod. 

Kapacita baterií je dána zejména jejich počtem a typem napájení. Většina nabízených čelovek je napájena bateriemi typu AA (tužkové) nebo AAA (mikrotužkové). Čím více baterií slouží k napájení, tím delší bude také jejich celková kapacita (výdrž). Jejich největší výhodou je snadná dostupnost baterií. Nejvýkonnější modely čelovek pak disponují napájením z li-on akumulátorů, které umožňují jejich dobíjení. Jsou určeny všem, kteří preferují maximální výkon a používají je často a pravidelně.

Komfort nošení závisí zejména na hmotnosti a systému upevnění čelovky.  Lehké modely s jednou AAA baterií nemají sice dlouhou výdrž, ale poslouží nejlépe všude tam, kde preferujeme pohodlí a nepotřebujeme vysokou intenzitu světla po dlouhou dobu. Výkonnější modely s vyšším počtem baterií jsou nepatrně těžší, ale díky propracovanému systému upevnění dostatečně komfortní. Upínací systém umožňuje individuální nastavení podle obvodu hlavy, popř. přilby.

Ostatní funkce za zmínku stojí také voděodolnost některých modelů, která zaručuje jejich bezchybnou funkci za každého počasí. Životnost a výdrž baterií výrazně prodlouží funkce Battery Lock, která zabraňuje jejich samovolnému vybíjení. 

 

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.