COLEMAN Cabral 5

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Coleman

Luxusní rodinný stan Cabral 5 poskytující maximální pohodlí díky výklopným dveřím zavěšeným na pantech, vyššímu vodnímu sloupci, praktickým kapsářům či plně integrované podlážce. Patentovaná technologie Blackout Bedroom® snižuje vnitřní teplotu v ložnicích a zároveň poskytuje větší soukromí.

BLACKOUT BEDROOM® - tma i přes den
Patentovaná technologie Coleman® BlackOut Bedroom® přináší revoluční přístup ke spaní ve stanu. Je ideální pro rodiče, děti nebo kohokoliv, kdo je citlivý na denní světlo. Speciální úprava materiálu stanu blokuje 99% denního svitu, takže můžete jít spát dříve a vstávat později.

HINGED DOOR - rychlý a snadný vstup do stanu

Patentovaná technologie Coleman® Hinged Door usnadňuje vstup do vašeho stanu díky dveřím na pantech. Jejich snadné otevírání a zavírání navozuje pocit skutečného domova.

Dveře na pantech jsou ideální pro rodinu či větší skupinu lidí, kdy se s dveřmi často manipuluje. Odpadá tak opakované a v noci hlučné otevírání a zapínaní zipu. Stan se tak stává lépe přístupným, uživatelsky příjemným a vzhledově zajímavým.
 
WeatherTec™ - poskytuje pohodlí a ochranu při vašich outdoorových aktivitách
 
Vodní sloupec vyjadřuje schopnost tkaniny odolávat tlaku vody aniž by promokla. Jestliže má stan uvedený vodní sloupec 3000mm, pak to znamená, že pokud bychom umístili na tkaninu stanu válec s vodou do výše 3m, tak tkanina vydrží tlak vody právě do této výše, něž začne prosakovat.
 
Mimo deště existuje mnoho dalších vlivů, ovlivňujících vlastnosti stanů. Značka Coleman® využívá nejnovější technologie a přísné testování svých výrobků, abychom zajistili vaši ochranu v jakémkoliv počasí.

Výška předsíňky 200 cm
Značka Coleman
Vnitřní výška ložnice 190 cm
Vnější stan polyester 68D
Vnější plášť: Vodní sloupec 4 000 mm
UV ochrana UV Guard
Tyče sklolaminát
Rozměry sbaleného stanu 78 x 39 x 30
Rozměr ložnice 470 x 300 cm
Přelepené švy ano
Podlážka polyethylen
Počet vchodů 2
Počet osob 5
Materiál tropika PES
Materiál podlážky PE
Konstrukce dvouplášťový stan s vnější konstrukcí
Hmotnost cca 17,4 kg
Celková plocha (m²) 12,9


Stany

Stany patří mezi nejdůležitější součásti outdoorového vybavení a proto bychom měli jejich výběru věnovat náležitou pozornost. Ještě před tím, než začneme s výběrem, je dobré si odpovědět na několik otázek:

•    Kolik osob bude ve stanu?
To nám dává první informaci o jeho velikosti. Myslet musíte samozřejmě také na osobní věci a zohlednit přijatelnou míru komfortu s ohledem na velikost stanu. Jinak se bude ve standardním stanu pro 2 osoby cítit muž vysoký 195 cm a jinak žena s výškou 160 cm. V případě vysokého muže je dobré zvolit stan s vyšší základní délkou podlážky i výškou stropu. 

•    Kolik dní v roce budete stan používat a jak často se bude stavět?
To nám dává informaci o kvalitě materiálu a typu konstrukce stanu. Čím častěji a opakovaně stan stavíte a následně skládáte, tím kvalitnější má být materiál konstrukce i samotného svršku.
Pokud se jedná o příležitostné stanování (2 – 4 dny) během léta na jednom místě, postačí základní model stanu. Pro náročnější nasazení (vodáci, cykloturistika, turistika), kdy stan opakovaně stavíte a ráno opět skládáte, doporučujeme volit top produkty.


•    Jak budete stan transportovat?
V případě aktivit jako je turistika, cykloturistika, vodáctví apod. bude rozhodujícím kritériem výběru nízká hmotnost a malé rozměry sbaleného stanu.
V ostatních případech, kdy nemusíme primárně dbát na hmotnost ani rozměry sbaleného stanu se zaměřte naopak na optimální uživatelský komfort daný konstrukcí, materiálem a rozměry postaveného stanu v souvislosti se všemi činnostmi, ke kterým bude sloužit.

•    V jakých podmínkách budete stan používat?
Extrémní klimatické podmínky (silný vítr, dlouhotrvající déšť, nízké nebo vysoké teploty) kladou zvýšené nároky na konstrukci a materiál stanu. Některé tzv. expediční modely jsou vyráběny s ohledem na jejich splnění a určeny právě k takovému nasazení.

 

Konstrukce stanů

Tropika a podlážky stanů-  nejčastěji se vyrábějí z polyesteru nebo nylonu se zátěrem, který jim dodá nepromokavost. 

 • Nylon - je lehčí, pevnější a odolnější proti oděru než polyester. Naopak rychleji podléhá vlivu UV záření, ale mění tvar při zvlhnutí a změnách teplot. Díky těmto vlastnostem je používán převážně na podlážkách stanů.
   
 • Polyester -  tento materiál je UV stabilnější a tvarově stálejší než Nylon. Proto je používán hlavně na tropikách stanů.
   
 • Ripstop  - je technologie tkaní látky, která se v naprosté většině případů používá na tropika stanů. Jedná se o speciální metodu křížení vláken. Hlavním účelem je snížení hmotnosti materiálu při současném vylepšení pevnosti v tahu. Materiál upravený touto technologií se pozná na pohled podle"čtverečkované", "kosočtvercové" nebo "šestiúhelníkové" struktury.

 

Materiály podlážky

 • Nylon - má nízkou hmotnost (40% méně než polyetylen), skladný, mechanicky odolný
   
 • PE (polyetylen) - vyšší mechanická odolnost než nylon, lepší tepelná izolace, snadno se čistí
   
 • PES (polyester) - materiál s nízkou hmotností a dlouhou životností, nejčastěji v kombinaci se zátěrem, odolný proti oděru

 

Materiály prutů

 • Laminát –  většinou černé tyče průměru 6,5-12,7 mm, nejčastěji používaný materiál, cenově dostupný, jednotlivé pruty jsou spojeny pomocí kovových spojek. Konstrukce je stabilní, při častém ohýbání prutů může dojít v závislosti na jejich tloušťce k prasknutí, nízké teploty a UV záření snižují jeho pružnost, časem se stává křehčí. Ve srovnání s hliníkem má vysokou hmotnost.  Nesvědčí mu časté stavění a skládání, jelikož má pak tendenci lámat se o hranu kovových spojek.
   
 • Durawrap / Wrapflex- jedná se vlastně o vylepšený laminátový prut potažený polyesterovou fólií, která zlepšuje jeho mechanické vlastnosti. Většinou šedé tyče s jasně viditelným kosočtverečným designem na povrchu. Lze jej lépe opravit, protože při zlomení se netřepí. 
   
 • Dural (Aluminium) - je nejlehčí materiál pro výrobu konstrukcí stanů. Největší výhodou je kombinace nízké hmotnosti, pevnosti a mechanické odolnosti. Jeho vlastnosti se nemění ani vlivem teplot, některé slitiny obsahují další ušlechtilé kovy pro ještě vyšší pevnost a nízkou hmotnost. Tyče mají spojky zevnitř, proto je sestavená tyč po celé délce hladká. Díky tomu se například snadno protahuje tunýlky.  Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena.
   
 • Ocel - pevný, odolný materiál s nejvyšší hmotností používaný u největších rodinných stanů. Tyče mají větší průměr, nejčastěji  20-30 mm.  Konstrukce se tvarují již ve výrobě, a tak  je  možno vytvořit kvádrovitý tvar postaveného stanu s maximálním využitím vnitřního prostoru.  

 

Konstrukce svrchní části stanu

 • Jednovrstvá - používá se všude tam, kde je základním požadavkem jednoduchost a nízká hmotnost.
 • Dvouvrstvá - nejrozšířenější typ konstrukce, která se skládá z vnějšího stanu (tropiko) a vnitřní ložnice.

 

Tvary stanů a nosná konstrukce

 • Kopulovitá –  jednoduchá konstrukce, rychlá stavba. Tvar stanu tvoří minimálně dva pruty překřížené v nejvyšším bodu. Díky tomu lze stan přenášet i postavený, konečná fixace k zemi se provádí pomocí kolíků.

 • Tunel – maximální využití vnitřního prostoru. Vzhledem ke své velikosti jsou lehké a skladné. Jejich stavba je rychlá a jednoduchá. O tvar se stará několik prutů do oblouku. Stan je nutno ukotvit a vypnout – bez kotvení nedrží.
   
 • Geodetická konstrukce – několik prutů s křížením na více místech zajišťuje maximální stabilitu v extrémních podmínkách.
   
 • Kombinované –  kombinace výše uvedených systémů, často používaná u rodinných stanů. 

Vodní sloupec

Tímto termínem označujeme laboratorní údaj, který vyjadřuje schopnost tkaniny odolávat tlaku vody. Je udávám v milimetrech a za nepromokavý je považován materiál s vodním sloupcem vyšším než 1300 mm. Jednoduše řečeno – takový materiál musí odolat tlaku sloupce vody vysokého 1,3m.

Prakticky to znamená, že všechny modely stanů jsou jako nové za běžných podmínek dokonale nepromokavé. Toho je dosaženo nejčastěji aplikací tzv. PU „zátěru“ na spodní stranu materiálu tropica, popř. tenké vrstvy siliconu, který však činní svrchní materiál neprodyšný. Rozdíl je hlavně v parametru vodního sloupce na svrchní části stanu (tropico), kde za normálních okolností postačuje i základní hodnota vodního sloupce a parametru vodního sloupce podlážky. Ta je často trvale v přímém kontaktu s vodou a z vnitřní strany stanu na ni působíte mechanicky a tím vlastně zvyšujete tlak vody (klečíte ve stanu). Proto mají obecně vodní sloupce podlážky vyšší hodnotu.

Vodní sloupec v průběhu používání stanu klesá vlivem působení UV záření a tak pokud plánujete používat stan dlouhodoběji, vyplatí se počáteční investice do modelu s vyšším vodním sloupcem. Nepromokavost stanu lze ale obnovit pomocí sprejů na bázi nano technologií nebo aplikací impregnačního pracího prostředku.

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.