COLEMAN Bering 4
Stan

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Coleman

Stan COLEMAN Bering 4

 • pro 4 osoby
 • velký kempový stan se dvěma ložnicemi oddělenými halou
 • odpojitelná vyvýšená podlážka v hale zajistí sucho i při obrovském lijáku a po odpojení je hala hodná pro umístění kol
 • předtvarované tyče pro větší stabilitu a snadnou stavbu
 • vnější stan polyester Taffeta 75D, UV GUARD™, PU zátěr, 3000 mm, podlepené švy

Značka Coleman
Vnitřní stan prodyšný polyester a jemná síťovina
Vnější plášť: Vodní sloupec 3 000 mm
Tyče sklolaminát
Rozměry sbaleného stanu 59 x 24 x 26 cm
Přelepené švy ano
Počet osob 4
Hmotnost cca 12,2 kg
Celková plocha (m²) 10,1

 

Nákup toho pravého batohu je často velké téma v mnoha rodinách. Na jedné straně chcete do něj uložit co nejvíce věcí, na straně druhé hrozí přetížení zad. Nákup batohu pro děti můžete zvažovat jak v rámci školní docházky, tak ale i pro jeho první túry v přírodě.

 

 

Co by tedy mělo být hlavním předmětem při jeho pořizování?

 

Správný objem: velikost batohu je uvedena v litrech a popisuje objem, který lze do batohu zabalit. Dětský batoh musí být navržen tak, aby jeho tvar a objem byl přizpůsoben anatomii dítěte. Dětské batohy spadají do kategorie malých batohů a dosahují až do objemu 20 litrů.

 

Váha, kterou dítě unese: v zásadě platí, že dítě může nést až 10% své vlastní tělesné hmotnosti. Na internetu lze najít mnoho článku, kolik kilogramů v jakém věku děti unesou, je však nutné uvést, že každé dítě se svým růstem i zdatností liší. Nicméně pro úplnost dodáváme:

 • Děti chodící do školky by neměly mít na zádech delší dobu váhu větší než 1kg
 • Pro děti do 9 let je rozumná hmotnost do 4kg
 • Pro děti do 12 let je vhodná váha 5kg
 • Teenageři do 15 let mohou nést až 7kg

 

Konstrukce batohů: vždy záleží na účelu batohu. Školní batoh je více čtvercový, aby poskytl prostor pro sešity a knihy, zatímco objemově srovnatelný turistický batoh bude mít několik dělení a kapes pro oblečení, občerstvení, láhve s vodou nebo brýle. Vždy se ujistěte, že tvar a délka zádového systému odpovídá proporcím vašeho dítěte. Dobré polstrování, široké ramenní a bederní popruhy umožňují pohodlné nošení a přesouvají váhu z ramen k pánvi. Nedoporučujeme kupovat větší batohy s myšlenkou, že do něj jednoho dne dítě doroste. 

 

Materiál, ze kterého je batoh vyroben: i zde můžeme hledat drobné rozdíly. Školní batohy jsou vyrobeny z tužší látky s pevným rámem pro přepravu na kratší vzdálenosti, a proto pohodlí není až tak zásadní. Zatímco materiál pro turistické batohy je naproti tomu docela podobný materiálu pro dospělé. Jedná se o funkční textilie s membránou, odolné proti oděru, poskytující ochranu před UV zářením i deštěm. Materiál je také pružnější a lze je pohodlněji nosit i na delších turistických trasách než objemné školní batohy. 

 

Design: vizuální stránka batohu je samozřejmě pro děti stejně důležitá jako pro vás. Pokud se batoh dítěti nelíbí, pravděpodobně nebude nadšen z jeho nošení, i když mu bude „ušit na míru“.

 

 

Stany patří mezi nejdůležitější součásti outdoorového vybavení a proto bychom měli jejich výběru věnovat náležitou pozornost. Ještě před tím, než začneme s výběrem, je dobré si odpovědět na několik otázek:

•    Kolik osob bude ve stanu?
To nám dává první informaci o jeho velikosti. Myslet musíte samozřejmě také na osobní věci a zohlednit přijatelnou míru komfortu s ohledem na velikost stanu. Jinak se bude ve standardním stanu pro 2 osoby cítit muž vysoký 195 cm a jinak žena s výškou 160 cm. V případě vysokého muže je dobré zvolit stan s vyšší základní délkou podlážky i výškou stropu. 

•    Kolik dní v roce budete stan používat a jak často se bude stavět?
To nám dává informaci o kvalitě materiálu a typu konstrukce stanu. Čím častěji a opakovaně stan stavíte a následně skládáte, tím kvalitnější má být materiál konstrukce i samotného svršku.
Pokud se jedná o příležitostné stanování (2 – 4 dny) během léta na jednom místě, postačí základní model stanu. Pro náročnější nasazení (vodáci, cykloturistika, turistika), kdy stan opakovaně stavíte a ráno opět skládáte, doporučujeme volit top produkty.


•    Jak budete stan transportovat?
V případě aktivit jako je turistika, cykloturistika, vodáctví apod. bude rozhodujícím kritériem výběru nízká hmotnost a malé rozměry sbaleného stanu.
V ostatních případech, kdy nemusíme primárně dbát na hmotnost ani rozměry sbaleného stanu se zaměřte naopak na optimální uživatelský komfort daný konstrukcí, materiálem a rozměry postaveného stanu v souvislosti se všemi činnostmi, ke kterým bude sloužit.

•    V jakých podmínkách budete stan používat?
Extrémní klimatické podmínky (silný vítr, dlouhotrvající déšť, nízké nebo vysoké teploty) kladou zvýšené nároky na konstrukci a materiál stanu. Některé tzv. expediční modely jsou vyráběny s ohledem na jejich splnění a určeny právě k takovému nasazení.

 

Konstrukce stanů

Tropika a podlážky stanů-  nejčastěji se vyrábějí z polyesteru nebo nylonu se zátěrem, který jim dodá nepromokavost. 

 • Nylon - je lehčí, pevnější a odolnější proti oděru než polyester. Naopak rychleji podléhá vlivu UV záření, ale mění tvar při zvlhnutí a změnách teplot. Díky těmto vlastnostem je používán převážně na podlážkách stanů.
   
 • Polyester -  tento materiál je UV stabilnější a tvarově stálejší než Nylon. Proto je používán hlavně na tropikách stanů.
   
 • Ripstop  - je technologie tkaní látky, která se v naprosté většině případů používá na tropika stanů. Jedná se o speciální metodu křížení vláken. Hlavním účelem je snížení hmotnosti materiálu při současném vylepšení pevnosti v tahu. Materiál upravený touto technologií se pozná na pohled podle"čtverečkované", "kosočtvercové" nebo "šestiúhelníkové" struktury.

 

Materiály podlážky

 • Nylon - má nízkou hmotnost (40% méně než polyetylen), skladný, mechanicky odolný
   
 • PE (polyetylen) - vyšší mechanická odolnost než nylon, lepší tepelná izolace, snadno se čistí
   
 • PES (polyester) - materiál s nízkou hmotností a dlouhou životností, nejčastěji v kombinaci se zátěrem, odolný proti oděru

 

Materiály prutů

 • Laminát –  většinou černé tyče průměru 6,5-12,7 mm, nejčastěji používaný materiál, cenově dostupný, jednotlivé pruty jsou spojeny pomocí kovových spojek. Konstrukce je stabilní, při častém ohýbání prutů může dojít v závislosti na jejich tloušťce k prasknutí, nízké teploty a UV záření snižují jeho pružnost, časem se stává křehčí. Ve srovnání s hliníkem má vysokou hmotnost.  Nesvědčí mu časté stavění a skládání, jelikož má pak tendenci lámat se o hranu kovových spojek.
   
 • Durawrap / Wrapflex- jedná se vlastně o vylepšený laminátový prut potažený polyesterovou fólií, která zlepšuje jeho mechanické vlastnosti. Většinou šedé tyče s jasně viditelným kosočtverečným designem na povrchu. Lze jej lépe opravit, protože při zlomení se netřepí. 
   
 • Dural (Aluminium) - je nejlehčí materiál pro výrobu konstrukcí stanů. Největší výhodou je kombinace nízké hmotnosti, pevnosti a mechanické odolnosti. Jeho vlastnosti se nemění ani vlivem teplot, některé slitiny obsahují další ušlechtilé kovy pro ještě vyšší pevnost a nízkou hmotnost. Tyče mají spojky zevnitř, proto je sestavená tyč po celé délce hladká. Díky tomu se například snadno protahuje tunýlky.  Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena.
   
 • Ocel - pevný, odolný materiál s nejvyšší hmotností používaný u největších rodinných stanů. Tyče mají větší průměr, nejčastěji  20-30 mm.  Konstrukce se tvarují již ve výrobě, a tak  je  možno vytvořit kvádrovitý tvar postaveného stanu s maximálním využitím vnitřního prostoru.  

 

Konstrukce svrchní části stanu

 • Jednovrstvá - používá se všude tam, kde je základním požadavkem jednoduchost a nízká hmotnost.
 • Dvouvrstvá - nejrozšířenější typ konstrukce, která se skládá z vnějšího stanu (tropiko) a vnitřní ložnice.

 

Tvary stanů a nosná konstrukce

 • Kopulovitá –  jednoduchá konstrukce, rychlá stavba. Tvar stanu tvoří minimálně dva pruty překřížené v nejvyšším bodu. Díky tomu lze stan přenášet i postavený, konečná fixace k zemi se provádí pomocí kolíků.

 • Tunel – maximální využití vnitřního prostoru. Vzhledem ke své velikosti jsou lehké a skladné. Jejich stavba je rychlá a jednoduchá. O tvar se stará několik prutů do oblouku. Stan je nutno ukotvit a vypnout – bez kotvení nedrží.
   
 • Geodetická konstrukce – několik prutů s křížením na více místech zajišťuje maximální stabilitu v extrémních podmínkách.
   
 • Kombinované –  kombinace výše uvedených systémů, často používaná u rodinných stanů. 

Vodní sloupec

Tímto termínem označujeme laboratorní údaj, který vyjadřuje schopnost tkaniny odolávat tlaku vody. Je udávám v milimetrech a za nepromokavý je považován materiál s vodním sloupcem vyšším než 1300 mm. Jednoduše řečeno – takový materiál musí odolat tlaku sloupce vody vysokého 1,3m.

Prakticky to znamená, že všechny modely stanů jsou jako nové za běžných podmínek dokonale nepromokavé. Toho je dosaženo nejčastěji aplikací tzv. PU „zátěru“ na spodní stranu materiálu tropica, popř. tenké vrstvy siliconu, který však činní svrchní materiál neprodyšný. Rozdíl je hlavně v parametru vodního sloupce na svrchní části stanu (tropico), kde za normálních okolností postačuje i základní hodnota vodního sloupce a parametru vodního sloupce podlážky. Ta je často trvale v přímém kontaktu s vodou a z vnitřní strany stanu na ni působíte mechanicky a tím vlastně zvyšujete tlak vody (klečíte ve stanu). Proto mají obecně vodní sloupce podlážky vyšší hodnotu.

Vodní sloupec v průběhu používání stanu klesá vlivem působení UV záření a tak pokud plánujete používat stan dlouhodoběji, vyplatí se počáteční investice do modelu s vyšším vodním sloupcem. Nepromokavost stanu lze ale obnovit pomocí sprejů na bázi nano technologií nebo aplikací impregnačního pracího prostředku.

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.