Testování běžecké kolekce Energetics

INTERSPORT Blog | Autor: Karel Černoch | Úvodní foto: Dominik Bartoň GO-Foto | Doba čtení: 4 minuty

Test běžecké kolekce Energetics

Běžecká sezóna je v plném proudu, zkrátka je ideální čas vyrazit na běžecké trasy a naplánovat si aktivity pod širým nebem. I teď v letním období může být počasí proměnlivé, takže je dobré být připraven na všechny možnosti. Abychom si co nejvíce užili každou chvíli svého běžeckého tréninku, je důležité mít správné oblečení, které poskytne pohodlí, ochranu a zároveň nám umožní dosáhnout vysněných cílů. Pojďme se tedy podívat, jaký jsem si zvolil pro tentokrát běžecký arzenál.

Obsah

Běžecké tričko Energetics Ailo

Tady jsem váhal, jestli zvolit veselou tyrkysovou variantu, nakonec jsem se rozhodl dělat čest svému jménu a jako Černoch jsem si vzal černou. Ona je to stejně taková šedo-černá, univerzální, padne k jakýmkoliv doplňkům, symbol značky je decentní a ve tmě odráží světlo stejně jako nenápadné proužky na rukávech i mezi lopatkami. Trošku jsem se bál, že v teplých dnech nebo při rychlém tempu mi v černém bude hic, ale tričko je to lehoučké, vzdušné, na vhodných místech jsou vloženy síťované zóny. Za mě top kousek v šatníku. Vydrželo bez újmy spoustu vpichů od sichrhajsek startovních čísel, dobře snáší praní a nemění tvar.

Technologie: Dry Plus Eco: Ekologicky šetrná technologie založená na bázi miDori® - využívá olejů z rostlinných semen. Zajišťuje odvod vlhkosti tak, aby během fyzické aktivity zůstalo tělo v suchu a pohodlí


Zelená série: recyklované materiály

Prohlédnout

Běžecké kraťasy Energetics Allen V

Jsou nastupující verzí Allen IV a oproti předešlé variantě nejsou tak plandavé přes stehna. Střih je upraven, volné šortky lépe kopírují nohy a dobře doplňuje vnitřní elastickou vložku. Fajn je, že nemají postranní kapsy. Na co taky! Například v kopcích, když taháš rukama švih až z paty je fajn, že se ti ruka nenasouká omylem do kapsy, jak se občas u klasických šortek se zbytečnýma kapsama stává. Pokud si přece jen potřebuješ někam dát kapesník, peníze, prášky na alergii, mají šikovnou kapsu se zipem na zadku. Kapsa je to prostorná, lze se skrze kapsu i dobře poškrábat, zkontrolovat… :) Reflexní linie nesmí chybět. Když si dobře zvolíš velikost, vnitřní elastické šortky uspokojivě kompresují stehna, třeba proti křečím. Běžel jsem v nich desítku a půlmaraton. Bez problémů, bez odřenin.

Technologie: Dry Plus®: udržuje tělo v suchu a pohodlí při všech aktivitách díky vysoce účinnému řízení vlhkosti pomocí povrchové úpravy s využitím olejů z rostliny Midori™.


Integrované vnitřní nohavice

Prohlédnout

Běžecká větrovka Jim V

Konečně dokonale prodyšný a propracovaný běžecký kousek. Konečně bunda, která je vypasovaná, dole neplandá jak svatební vlečka. Zádová část má dva otevřené větrací otvory. Od prsou se po stranách táhne perforovaná část, kudy muže vnikat čerstvý vzduch, odcházet pot nebo putovat do zadní části a ven. Co mě trošku štve jsou rukávy, které mají na vnitřní straně zápěstí silnou gumu. Častým vysvlékáním a oblékáním jsem ji téměř vytrhl a vypáral, ale mě to nevadí, v chladném počasí díru používám jako otvor na palec :-). Je lehoučká jako chmýrko. Osvědčila se při předzávodním zahřívání, v hnusných deštívých a větrných bězích. Umím ji sbalit i do běžecké ledvinky.

Technologie: Dry Plus®: udržuje tělo v suchu a pohodlí při všech aktivitách díky vysoce účinnému řízení vlhkosti pomocí povrchové úpravy s využitím olejů z rostliny Midori™.


Zelená série: materiál z recyklovaného plastu.

Prohlédnout

Kde jsem testoval? Tentokrát jsem ošacení dal pořádnou čočku, vlastně i sobě. Krom běžeckých tréninků jsem je vhodně kombinoval při závodní silniční desítce, pětce, ve sprintu na sto metrů, na patnáctistovku jsem je vzal, i svižný půlmaraton se mnou zažily.

Pohoda na pláži
Užijte si letní chvíle u vody.
My jsme tu pro vás.

  • VÍCE O AUTOROVI >>

    Karel Černoch


    Karel Černoch (1987 – cca 2087). Sportovec, běžec, otec, pisatel a bavič. Narodil se v Bílovci, však odtamtud si pamatuje velmi málo, neboť se z porodnice odstěhoval do Opavy, kde vyrůstal. Po absolutoriu na místní základní škole studoval střední školu stavební, kde se již plně projevilo jeho sportovní nadání. Zejména plavání. Plaval hlavně v matematice. Nyní, pokud tělo, rodina a práce dovolí, je velkým nadšencem pro vytrvalostní a adrenalinové sporty. Neodmítne účast na běžeckých extrémech, rád zoceluje tělo v překážkových OCR závodech. Miluje malé přátelské běžecké závody, kde za pár kaček startovného dostaneš úsměv, čaj, bábovku a zážitek k nezalpacení.