SPORT ZA OPONOU

V rubrice Sport za oponou nahlédneme do sportovního zákulisí s fotografkou Markétou Navrátilovou, která už 25 let fotografuje Tour de France. Markéta se stala naší ambasadorkou a společně vám zde budeme přinášet exkluzivní materiál z vybraných sportovních akcí. Chcete nahlédnout do míst, kam se běžné objektivy nedostanou? Jste na správné adrese.

Biatlonistům je zase do smíchu

Biatlonista Ondřej Moravec se u střelnice v Ruhpoldingu na chvíli proměnil do role reportéra a s mikrofonem v ruce se pokusil natočit rozhovor se svým týmovým kolegou Michalem Krčmářem. "Ale takhle ten mikrofon přece držet nemůžeš," na oko ho peskoval Krčmář.

Každou chvíli se rozchechtali, začínali natřikrát. Petr Slavík, týmový fotograf Čechů, který to vše natáčel, se musel vyzbrojit trpělivostí.

Ten rozesmátý rozhovor byl vlastně symbolický. Naznačoval změnu nálad v české biatlonové reprezentaci.
Ještě v minulé zimě biatlonisté zásobovali fanoušky na svých facebookových stránkách seriálem vtipných videí ze zákulisí týmu. Jenže když přišel v prosinci 2017 velký výsledkový útlum, najednou jim výroba takových videí připadala nepatřičná. Přece nebudeme lidem namlouvat, že je nám kdovíjak veselo. Na tým dočasně padla blbá nálada. "Byli jsme v koši," přiznal matador Michal Šlesingr.

Naštěstí jakmile na kalendáři zazářil letopočet 2018, všechno bylo zase jinak. Krčmář doběhl už v Oberhofu dvakrát do první desítky, Moravec vybojoval v Ruhpoldingu třetí příčku a do Top 10 se tu probil i Šlesingr. Opět tedy nastal čas natočit tu a tam nějaký ten vtipný příspěvek. "Už jsme zase uvolnění," hlásil Krčmář.

V pravý čas. Po šestém kole Světového poháru v Anterselvě je čeká soustředění v kazašském Almaty a pak už cesta do Koreje. Devátého února se nad Pchjongčchangem rozhoří olympijský oheň. "A olympiáda, to je VIP akce pro nás sportovce, odměna za čtyři roky ježdění po světě," připomíná Moravec.

Snad i v Koreji bude mít chuť trochu si zablbnout s mikrofonem.