Intersport Christmas Night run Olomouc

INTERSPORT Blog | Autor: Karel Černoch | Foto: fotit-me-bavi.cz | Doba čtení: 3 minuty

Blíží se doba vánoční a s ní i běžecké závody Christmas Night Run. Chceme vás naladit na tu správnou vánočně-sportovní notu, a proto sdílíme ohlédnutí za loňským ročníkem plným legrace, napětí a běžících Santa Clausů. Přijďte jej zažít letos na vlastní kůži!

5km Intersport Christmas Night run Olomouc

Jet osmdesát kilometrů na křídlech sněhových vloček na závod, kde za 19 minut je po všem – no řekněte, to už chce pořádný běžecký srdíčko. Ale protože jsem srdcař, tak jedu! Start má být v pět večer z výstaviště Flora v Olomouci a já ještě ve čtyři kroutím serpentiny nad Šternberkem. Přijíždím a auto stavím do zákazu: všechna legální parkoviska jsou obsazena stovkami všudypřítomných, rozbíhajících se a strečujících Santa Clausů v legínách a čelovkách. Ruce se mi třesou zimou a nervozitou, nestíhám a ještě musím čip provlékat tkaničkami. Tady už si z plna hrdla zakleju! Jestli mě slyšel nějaký probíhající Ježíšek, určitě jsem bez dárků.

Navlékl jsem na sebe všechny hadry co jsem v autě našel a jde se. Pět minut před startem přibíhám do startovního koridoru, kde už se k sobě netrpělivě tulí na šest set lidí: „Pardon!“, „Au!“, „Díky!“, „Zprava!“… zkouším se protlouct někam více dopředu. S výstřelem vybíhám asi z desáté řady a slalomem mezi lidmi hledám si cestu k předním pozicím. No jó, přední pozice, ale já nevidím, co se děje ve tmě přede mnou, natož kde je špice závodu! Čelovka mi skomírá. Chlapec podobného tempa přede mnou pro jistotu žádnou čelovku nemá, tak si hledám jinou světlušku. Běžíme dlouhou rovinkou ve dne určitě moc pěknými Smetanovými sady. Na otočce míjím nekonečnou zářící stonožku běžců a běžkyň. Někde bych tu měl mít kamarádku, ale který je její světelný tok nepoznám.

Christmas Run před startem
Christmas Run roj světlušek
Christmas Run dětský závod

Cesta se pro mě nečekaně začne divoce stáčet a lehce zvedat. Nepotřebuji ani senzor srdeční činnosti, abych věděl, že jsem právě atakoval infarktových 190 úderů za minutu. Kromě svého chabého světla čelovky a signálních fosforových trubiček, kterými nám dobrovolníci ukazují směr běhu na křižovatkách, začínám vidět i hvězdičky, které nemají žádný vánoční význam, nýbrž varovný předsmrtný.

Stín soupeře přede mnou se mi nedaří dostihnout, svou pozici nedokážu odhadnout. Ale podle relativního ticha okolo budu někde vpředu. Na čtvrtém kilometru už v podstatě vidím osvětlený cílový areál, ale než se k němu dostanu, hezky si ještě zaroluju okolím výstaviště.

Konečně tmu narušuje spousta světel a neonů a já pádím cílovou rovinkou do cíle a už se těším, co všechno pokořím u stánku s občerstvením. Páté místo v kategorii stále mladých a desáté ze všech! Takže velká spokojenost vzhledem k minimu přípravy.

Co se mi na závodu líbilo? Bezproblémové a rychlé odbavení u prezentace, spousta veselých, vánočně naladěných lidí - jak pořadatelé, závodníci i zmrzlí přihlížející, živá kapela v parku!!, traťoví pořadatelé na odbočkách, moje snaha a můj výsledek i přes bolest a utrpení, v cíli krásná medaile, vánočka, mazanec, bábovka, spousta ovoce, teplého čaje a hlavně pomazáááánka!


Termíny Christmas Night Run v letošním rocePodívejte se na střípky z letošního ročníku Christmas Night Run v Praze:

  • VÍCE O AUTOROVI >>

    Karel Černoch


    Karel Černoch (1987 – cca 2087). Sportovec, běžec, otec, pisatel a bavič. Narodil se v Bílovci, však odtamtud si pamatuje velmi málo, neboť se z porodnice odstěhoval do Opavy, kde vyrůstal. Po absolutoriu na místní základní škole studoval střední školu stavební, kde se již plně projevilo jeho sportovní nadání. Zejména plavání. Plaval hlavně v matematice. Nyní, pokud tělo, rodina a práce dovolí, je velkým nadšencem pro vytrvalostní a adrenalinové sporty. Neodmítne účast na běžeckých extrémech, rád zoceluje tělo v překážkových OCR závodech. Miluje malé přátelské běžecké závody, kde za pár kaček startovného dostaneš úsměv, čaj, bábovku a zážitek k nezalpacení.