Jaké základní náčiní si pořídit?

Své cvičení začínejte nejlépe s fitness podložkou. Na cvičení zabere málo místa, je rychle srolovaná a zajistí Vám pohodlné sezení, klečení nebo ležení při každém cviku. Šířka této podložky je vhodná na různé typy cviků – od lehkých protahovacích cvičení až po silový trénink s vlastním tělem včetně cviků, jako jsou kliky nebo leh-sedy.

Povrchový materiál podložky zamezuje uklouznutí, podložka je měkká a její materiál funguje i jako izolace před chladem. Kromě toho se velmi jednoduše udržuje díky anti-bakteriální vrstvě, kterou je potažená. Špína se dá velmi lehce odstranit bez toho, aby byla ochranná vrstva poškozena. A ten, kdo se hodně potí, si pod sebe může položit ručník.

Elastický pás nebo také Theraband je jednou z nejjednodušších a nejvšestrannějších sportovních pomůcek vůbec. Něco jako fi tness studio do kapsy. Tyto latexové pásy mají různé stupně tuhosti. Každý sportovec si může vybrat takový pás, který vyhovuje jeho schopnostem a cvičebním záměrům. S elastickým pásem se dá trénovat kdykoli a kdekoli.

Mnohostranné využití nabízí také tzv. disk pro balancování. S tímto velmi vratkým talířem se Vám zlepší rovnováha a stabilita těla. Díky tomu budete vybaveni pro další různé sportovní aktivity, ať už je to fotbal, lyžování nebo tenis. Váš pohyb bude efektivní a ušetří Vám sílu, což samozřejmě umocňuje radost z pohybu.

Jedno velmi malé sportovní náčiní slaví už nějakou dobu své znovuzrození. Se švihadlem trénujete současně sílu, vytrvalost, ohebnost a především obratnost. Perfektně se hodí také pro zahřátí před tréninkem. Důležité je začínat pomalu a potom rovnoměrně zvyšovat frekvenci.

Krátké činky jsou použitelné jak pro výkonnostně orientovaný trénink, tak i pro účely fi tness. V nabídce jsou činky, na které si sami nakládáte přídavná závaží a tím určujete jejich hmotnost, a také soupravy několika činek s pevnou (neměnitelnou) hmotností.

Toto sportovní náčiní představuje „nejmobilnějsí“ fi tness studio na světě. Pokud vlastníte středně velké auto, můžete si všechno náčiní pohodlně vzít s sebou třeba na dovolenou.