Jak si udržet postavu do plavek po celý podzim

Chcete-li mít vypracovanou postavu i během podzimu, vyjdou vám nabídky fitness center vstříc novou nabídkou kurzů, které vám nejen pomohou udržet pěknou postavu, ale užijete si při nich i spoustu zábavy.

Do obručí, hotovo, do toho!

Hula Hoop okamžitě probudí vzpomínky na prázdniny, pláž a rozesmáté dětské oči. Cvičení s barevnými obručemi se mimochodem příjemně postará o skvělý pas a ten, kdo to dělá poctivě, se při tom může i pořádně zapotit. Toto kultovní nářadí, které zažilo svůj boom již v 50. letech, je ještě efektivnější a modernější, naplní-li se vodou. „Aqua Waves“ přitom slibuje ještě lepší „vibrace“ a zvládne nenásilnou, hravou formou uvést břicho, nohy, pozadí a zádové svaly do té nejlepší formy. Takže honem do obručí, abyste neměli kolem pasu pneumatiku!
 

Jóga se potkává se cvičením

Trend, který spojuje typicky západní cvičení s meditacemi Dálného východu, se nazývá Woyo neboli Workout Yoga. Tato kombinace fitness a jógy je ideální pro ženy, které považují jógu za příliš duchovní a kondiční trénink je pro ně zase příliš namáhavý.
Cílem Woyo je posílit svaly, zlepšit držení těla a uvolnit napětí. Woyo můžete praktikovat i při problémech s klouby, protože cvičení napravuje vadné držení těla, mobilizuje páteř a posiluje svaly.
 

Fit jako taneční hvězdy

Také díky tancování budete fit, štíhlé a sexy. Fitness centra využívají stále víc tanec, takže se stále častěji setkáváme s kombinací cvičení a tance. Salsa aerobik přitom slibuje nejen nejlepší pocit „Dirty Dancing“, ale znamená i opravdový přínos pro kondici.
Salsa aerobik je směsí latinskoamerických tanečních pohybů a aerobiku, která pořádně rozproudí krevní oběh a ženskému tělu velmi vyhovuje. Zlepší výdrž, posílí srdce a krevní oběhový systém a spustí spalování tuků. V kombinaci s obvyklým cvičením se posílí svaly na nohách a zlepší se celková pohyblivost.
 

Made in Bollywood

Filmy „made in Bollywood“ prožívají v současné době i u nás boom a indické superstars jako Aishwarya Rai platí za vzor orientální krásy. Bollywoodské taneční kurzy slibují směs moderního tance s prvky hip hopu, břišního tance, folklóru a jazzu. Při tomto cvičení je v pohybu celé tělo – doslova až po prsty u nohou – a jeho výsledky jsou ohromující. Krk, nohy a prsty se používají jako výrazové prostředky; dojde tedy i na mimické svaly, takže tréninkový efekt jde až do těch nejmenších svalových skupin.
 

Skok za skokem pro lepší kondici

V příští sezóně si však přijdou na své i ty z vás, které nové trendy nechávají chladnými. Pokud raději sáhnete po naprosto tradičních cvičebních pomůckách, čtěte pozorně. Nečekanou renesanci totiž zažívá staré dobré skákání přes švihadlo, dříve spíš dětská hra, nově pod názvem „Rope skipping“. K hiphopové, drzé hudbě se ve fitness centrech i doma skáče, co to dá.
Staré, fádní švihadlo už samozřejmě dosloužilo. Neonově barevné, úzké „Speedropes“ a plastovými dutinkami vybavené „Beaded Ropes“ už dávno zastoupily klasiku dětských dní a zajišťují trendy zážitek ze skákání, který je nejen zábavný, ale taky pořádně rozproudí krevní oběh a zlepší vytrvalost i koordinaci. A protože švihadlo zabere velmi málo místa, dá se s ním trénovat skoro všude – na dovolené stejně jako v kanceláři.