FILIP TRENDA radí, jak se obléknout na kolo na jaře

Jaro už začíná a cyklistická sezona klepe na dveře. Na ni je dobré se připravit – nejlépe vhodným oblečením. Připravil jsem si pro vás pár tipů, jak se vhodně obléci a neprochladnout.

Důležité je si uvědomit, kdy na kole jezdíte. Hodně lidí využívá kolo jako dopravní prostředek, pomocí kterého se dostane do práce nebo do školy. V tom případě bych doporučil kvalitní první vrstvu oblečení – funkční spodní prádlo. Na jaře a na podzim je to dlouhé triko, v  široké nabídce INTERSPORTU najdete značky Odlo, Craft a další. V létě doporučuji triko s krátkým rukávem nebo bez rukávů.

 U další vrstvy již máme několik možností. Můžete sáhnout po cyklistické bundě, která se dá vhodně doplnit o vestičku. Vestu je možné sbalit pro případ potřeby do zadní kapsičky. Osobně bych vybíral z bund, které jsou opatřeny reflexními pruhy, nebo minimálně kusem žluté nebo oranžové fluo (svítivé) barvy. Většina bund je opatřena i membránou proti vlhkosti a větru. Další možností je dres s dlouhým rukávem. Tyto dresy se dají použít i v létě. Vhodným doplňkem je i cyklistická čepice nebo multifunkční šátek, který slouží i pro zakrytí krku.

 Vyberte si vhodné jarní cyklistické oblečení, v našem eshopu nabízíme modely pro každého.

Než přejdu ke spodní části těla, rád bych ještě upozornil na další produkt a tím jsou rukavice. Při jízdě na kole člověk příliš často ruce nezapojí. Problém ale není vyřešen tím, že si lidé koupí klasické dlouhoprsté rukavice. Existuje několik typů rukavic, já osobně bych doporučil rukavice s membránou, nemusí se jednat o čistě cyklistické rukavice. Vhodné rukavice se dají nalézt i v sekci běžeckých rukavic. Nevýhodou je absence gelu na vnitřní straně, který zaručuje pohodlí. Dlouhoprsté bych volil při teplotách kolem 12-15 °C.

Prohlédněte si nabídku cyklistických rukavic v našem eshopu.

Dalším vhodným doplňkem jsou návleky na ruce nebo nohy. Výhodou je jejich skladnost. Doporučuji použití při vyšších teplotách kolem 12-15 °C, kdy si je člověk může lehce stáhnout k zápěstí a opět vytáhnout.  Co se týká nohou, zde se již neřeší funkční první vrstva, není vhodné kombinovat cyklistické kalhoty s vložkou a funkčním prádlem. Může docházet k nepříjemným zapařením. Doporučil bych dlouhé kalhoty s vložkou, v případě teplejších teplot bych využil 3/4 kalhoty. Další možností je koupě čistě krátkých kalhot a dokoupení výše uvedených návleků – buď 3/4 nebo na celé nohy. Pozor, návleky od různých výrobců mohou být různě silné, proto je dobré si je vyzkoušet. Mezi doplňky bych zařadil lehký batůžek, který je doplněn dalšími reflexními prvky.

Cyklistické doplňky si můžete také objednat v našem eshopu.