Co si s sebou mají vzít děti na tělocvik? Mají vhodný batoh do školy?

Se začátkem školního roku přichází i starosti. Pečliví rodiče se snaží pořídit svým dětem každou potřebnou věc tak, aby jejich dítě školní docházku zahájilo úspěšně. K vybavení nepatří jen sešity nebo tužky, ale i vybavení na tělocvik. Co by s sebou děti na tělocvik měly mít a na co si dát pozor při výběru školního batohu, vám dnes prozradí blog Intersportu.

 

Tělocvik je důležitou součástí školní docházky. Zatímco během ostatních předmětů se dítě jen málokdy hýbe, při tělocviku se může pořádně protáhnout a zlepšovat svou kondici. Co by si ale žák měl zabalit, když mu učitel řekne, aby si na druhý den přinesl oblečení na tělocvik?

Samozřejmě vždy záleží na druhu sportu. Během klasické výuky v tělocvičně, do které patří týmové sporty a nejrůznější sálová cvičení, je nejlepší variantou sportovní tričko a kalhoty spolu se sálovou obuví. U oblečení je důležité, aby dýchalo. Pot se nemá na pokožce hromadit, musí být z povrchu těla rychle odváděn. Tyto vlastnosti poskytují látky z mikrovláken, které mají vrstvy odpuzující vodu i vrstvy vodu přitahující. Tak je pot rychle odveden na povrch oblečení. Boty by měly mít pevnou a neklouzavou podrážku. Také musí dobře tlumit nárazy.

„Balerínky“ pro nejmenší?
V prvních letech školy používají školáčci často gymnastické cvičky (také známé jako „balerínky“). Ty jsou určené k nenáročnému tělocviku, který je v začátcích školní docházky obvyklý. Sice netlumí nárazy, ale nekloužou, jednoduše se nazouvají a jsou cenově výhodné. Děti jsou s nimi navíc obratnější než s klasickými botami. A to je při gymnastických cvičeních výhodné.

Ideální batoh do školy
Každý rok na podzim si rodiče kladou další důležitou otázku: V čem bude dítě nosit věci do školy? Proto pro vás blog Intersportu shrnul, jaké vlastnosti by měl takový školní batoh mít.