• Až -35%

AUTHOR Elevation 2016

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Author

Testovací elektrokolo za zvýhodněnou cenu. Elektrokolo má najeto 704 km.

Horské kolo Author Elevation to je zcela nová dimenze horské cyklistiky – přesně tak lze bez jakéhokoli přehánění označit novou řadu e-biků Author Elevation! Tento horský elektro-model vám umožní zdolat náročné výjezdy stejnou rychlostí, jakou jste zvyklí jezdit po rovině či dokonce z kopce. A s jen minimální námahou objet mnoho desítek kilometrů dlouhý terénní okruh, aniž byste si při tom propotili dres! Geometrie vycházející ze závodních modelů poskytne ideální ovladatelnost, vyspělý středový elektropohon Shimano Steps pak zajistí nejen velmi plynulé dávkování výkonu, ale rovněž skvělé rozložení těžiště. Horské kolo Author Elevation Vám pomůže dostat se za hranice svých možností. Dojezdová doba se liší dle volby podpory a náročnosti terénu, maximální dojezdová vzdálenost na jedno nabití je až 97 km.

 

GARANČNÍ SERVIS ZDARMA! Na kola zakoupená v prodejnách INTERSPORT poskytujeme první garanční prohlídku zdarma. Více informaci zde

Prodloužená záruka 5 let na rám kola. Více informací zde

Značka Author
Rám double butted hydroformní dural 6061 27.5"
Vidlice RST F1RST 27.5 15 TRL vzduchová 15 mm pevná osa dálkově uzamykatelná (120 mm)
Přehazovačka SHIMANO XT
Vícekolečko SHIMANO HG50-10 11-36 (10)
Typ brzd Kotoučové hydraulické
Středové složení SHIMANO Steps
Sedlovka AUTHOR dural (27.2)
Sedlo AUTHOR Navigator
Řídítka AUTHOR 15 mm 660 / 680 mm
Řetěz SHIMANO HG54
Řazení SHIMANO Deore (10)
Ráfky AUTHOR Krypton Pro 27.5 32 děr
Představec AUTHOR dural
Přední náboj AUTHOR Helium 15 / Xenon 12 15 x 100 mm přední pevná osa 12 x 142 mm zadní pevná osa 32 děr
Pláště VITTORIA Barzo kevlar 27.5″ x 2.10″
Paprsky nerez ocel 2.0 mm černé
Objímka AUTHOR (31.8)
Motor SHIMANO Steps 250W
Kliky SHIMANO Steps 38 zubů 170 / 175 mm kliky
Hlavové složení FSA Integrated 1-1/8"
Gripy AUTHOR Pro Lock
Dojezd max. dojezdová vzdálenost na jedno nabití až 97km
Display LCD
Brzdy SHIMANO Alivio kotoučové hydraulické (7″ kotouče)
Brzdové páky SHIMANO Alivio
Baterie SHIMANO Li-lon 36V, 11.6Ah, 418Wh
Hmotnost cca 19,8 kg

Pro správnou polohu sedla na kole je důležitá optimální výška rámu. Velikost (výška) rámu představuje vzdálenost mezi středovou osou a koncem sedlové trubky rámu.

 
VNITŘNÍ DÉLKA NOHY:

Změřte si svou vnitřní délku nohy tak, jak je znázorněno na obrázku (ve stoje, bez bot). Tato hodnota slouží ke zjištění doporučené výšky rámu.

VÝPOČET VHODNÉ VÝŠKY RÁMU:

Všechny výše zobrazené údaje jsou pouze orientační. S výběrem vhodné velikosti rámu vám rádi pomůžeme v našich prodejnách.

Elektrokola jsou v posledních několika letech doslova revolučním převratem v oblasti cyklistiky. Díky asistenci elektromotoru dokážete zvládnout obtížnější trasy a navštívit v sedle kola nová místa beze strachu, že nestačíte tempu ostatních. To dává jízdě na kole nový rozměr a Vám spoustu jedinečných zážitků.

Pro někoho to může znamenat návrat k fyzické aktivitě, dalším stupněm je pak možnost překonat náročnější trasu nebo třeba začít pravidelně jezdit do práce na e-kole.

Ještě předtím, než usednete na Vaše nové elektrokolo je dobré ujasnit si několik otázek.

 

Před výběrem elektrokola je dobré si odpovědět na několik základních otázek:

 

 • K jakému účelu si elektrokolo pořizujete?

Žádný model e-kola není 100% univerzální a proto je dobré, abyste si ještě před návštěvou prodejny rozmysleli, kde a jak budete jezdit. Bude to v terénu s občasnými přejezdy po zpevněných cestách nebo právě naopak? Hledáte alternativu dopravy po městě? Potřebujete e-kolo pokud možno co nejvíce univerzální nebo se zaměříte na speciální model?

Elektrokolo může sloužit jako dopravní prostředek pro každodenní cesty po městě i mimo něj. V tomto případě bude vhodné, abyste zvolili některý z pohodlných modelů, které lze vybavit nezbytnými doplňky jako například blatníky, nosiče, stojánek, světla apod. Také zde není potřebný maximální točivý moment motoru, spíš oceníte funkce jako možnost připojení světel k akumulátoru a delší dojezd s nižším stupněm asistence.
E-kola nabízená v INTERSPORTU můžeme jednoduše rozdělit na krosová, horská a městská. Městská jsou stavěná na nenáročné projížďky a cesty do práce nebo za nákupy, krosová kola spojují možnost vydat se na delší trasy a výlety po silnicích a v lehkém terénu a horská elektro kola zvládnou i náročný terén.

 

 • V jakém terénu budete nejčastěji jezdit?

Pokud Vám ale bude elektrokolo sloužit jako sportovní prostředek je třeba pečlivě zvážit, jaké jsou Vaše ambice a tomu přizpůsobit výběr elektrokola. K rekreačním účelům plně dostačují modely na bázi horských nebo krosových kol se středovým pohonem, rozhodující zde bude podíl jízdy po kvalitním povrchu. Pokud silnice jednoznačně dominuje a příležitostně jezdíte v lehčím terénu, pak bude optimální volbou elektrokolo krosového typu. Pro milovníky jízdy v terénu jsou nejlepším řešením modely inspirované horskými koly, které Vám poskytnou dostatečné odpružení a stabilitu. Do nejnáročnějších terénních podmínek jsou určena elektrokola se středovým pohonem, který má co nejvyšší hodnotu točivého momentu a umožňuje Vám v rozhodující chvíli překonat všechny nástrahy terénu.

 

 • Jak často a jak daleko budete jezdit?

Elektrokolo může sloužit jako dopravní prostředek pro každodenní cesty po městě i mimo něj. V tomto případě bude vhodné, abyste zvolili některý z pohodlných krosových modelů, které lze vybavit nezbytnými doplňky jako například blatníky, nosiče, stojánek, světla apod. Také zde není potřebný maximální točivý moment motoru, spíš oceníte funkce jako možnost připojení světel k akumulátoru a delší dojezd s nižším stupněm asistence. Naopak v případě terénního nasazení e-kola bude rozhodující jaké jsou Vaše ambice, resp. zda chcete terénem jen bezpečně projet nebo si užít trochu adrenalinu. V každém případě oceníte silný středový pohon, který dává e-kolu optimální těžiště a baterii s vysokou kapacitou, která navýší Váš akční rádius. Samozřejmostí jsou kvalitní komponenty a nastavitelná přední odpružená vidlice.

Obecně můžeme říci, že reálný dojezd e-kola ovlivňuje několik základních faktorů:

 • Povrch a profil terénu
 • Hmotnost cyklisty a nákladu
 • Kapacita baterie
 • Zvolený stupeň asistence a kvalita software elektrokola

S ohledem na výše uvedené faktory se pak reálný dojezd pohybuje nejčastěji v rozmezí 50 – 150 km.

 

Základní typy elektrokol

Městská elektrokola –  výborně se hodí na nákup nebo projížďku městem a okolím, ale i na cestu do zaměstnání. Kola jsou přímo přizpůsobena pohybu po městských komunikacích a cyklostezkách. Posed na městském elektrokole je pohodlný a vzpřímený. Některé modely jsou kompletně vybaveny doplňky pro každodenní provoz. Konstrukce rámů se sníženým nástupem je vhodná i pro cyklisty s menším pohybovým handicapem.
Horská elektrokola – využijete je zejména v náročnějším terénu a díky jejich konstrukci se můžete vydat i na místa, kam jste dříve chodili jen pěšky. K maximálnímu komfortu a bezpečnosti jízdy přispívá nastavitelné odpružení a účinné hydraulické brzdy. Volit můžete mezi modely s koly o průměru 27,5“ nebo 29“.
Krosová elektrokola jsou velmi univerzální, díky komfortu který poskytují, je můžete využít i na delší túry, které povedou částečně mimo silnice. Lze je velmi snadno vybavit všemi potřebnými doplňky (blatníky, nosič, stojánek) nezbytnými pro každodenní cesty za prací či zábavou.

 

Základní prvky elektrokola

 

Systémy pohonu elektrokol

Elektrokola, která Vám nabízíme, disponují výhradně osvědčenými středovými pohony s vynikajícím poměrem výkonu, hmotnosti a kapacity baterie. Nyní si je v krátkosti představíme detailněji.

 


 

 

 

 

Středový pohon 4. generace od německé značky Bosch patří v současné době dle testů mezi nejlepší, co v nabídce elektrokol najdete. Většina výrobců světových značek jízdních kol volí pohon Bosch pro jeho vysoký výkon, spolehlivost a design.

Bosch nabízí dvě řady systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a stupni asistence.

Řada Performance je předurčena pro sportovní jízdu s vysokou mírou asistence a točivým momentem až 75 Nm.

Řada Active je vhodná pro cykloturistiku nebo každodenní dopravu.

 

 

Technické parametry Bosch Performance 2020

Maximální pomoc: 340%
Max točivý moment: 75 Nm
Maximální kadence: 120 ot / min
Hmotnost: 2,9 kg

Pokud preferujete cykloturistiku nebo řešíte otázku dopravy ve svém okolí, potrpíte si na jednoduché ovládání a spolehlivé komponenty, pak Shimano STePS je ideálním řešením.

 

Aktuálně nabízíme tyto modely elekrokol se středovým systémem pohonu BOSCH :

GENESIS E-Pro MTB 3.9 SI 29" KTM Macina ALP 29.11 2020 KTM Macina PRO CROSS 625 2020 KTM Macina PRO CROSS 625 W 2020
GENESIS E-liteMTB 2.0 27,5" A 29" GENESIS E-Cross 1.9 PT GENT 2019 GENESIS E-Lite MTB 27,5" 2015 GENESIS Elite MTB 1.8 29"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kombinace vysokokapacitní baterie s články Li-on, přehledného barevného palubního počítače a silného a přesto citlivého motoru tvoří sofistikovaný systém Bafang Maxdrive, který patří ke špičce v elektromotorech. Díky torznímu snímači motor přesně dávkuje potřebnou přípomoc a zrychlí vás přesně podle potřeby. Jednoduše: čím více zabíráte do pedálů, tím více vám motor pomáhá. Výhodou pohonu Bafang Maxdrive je vysoký počáteční točivý moment a maximální točivý moment více než 80 Nm. Proto jsou kola s tímto systémem vhodná zejména pro jízdu do kopce. Systém Bafang je vysoce efektivní, má malou spotřebu energie a velký dojezd.

Vlastnosti

 • Maximální točivý moment - ≥ 80
 • Hmotnost – 3.9 Kg
 • Provozní teplota: - 20-55 °C
 • Skladovací teplota: - 30 ~ 70 °C

 

Aktuálně nabízíme tyto modely elekrokol se středovým systémem pohonu BAFANG :

AUTHOR EDICT 2019" AUTHOR ESSENCE 2019 AUTHOR ENGINE 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Výkonný SHIMANO STePS motor je dost silný na to, aby se vypořádal s nejstrmějšími trasami, a přesto je dostatečně intuitivní, aby vám poskytl správné množství podpory při každém šlápnutí do pedálů.

 • Speciálně navržen pro poskytnutí přirozeného pocitu z jízdy na MTB kole.
 • Váží pouhých 2,8 – 3,4kg; jedná se o jeden z nejlehčích motorů na trhu.
 • Stabilní a plynulý intuitivní výkon pro lepší vypořádání se s každou částí trati.
 • Podpora přípomoci až do rychlosti 25 km/h.

Technické parametry

Vysoká účinnost s maximálním výkonem 70 Nm (250 W).

 • Navrženo pro kratší řetěz, aby odpovídalo geometrii a ovládání normálního MTB kola.
 • Úzký Q-faktor 177 mm (stejný Q-faktor jako u současného XT) zajišťuje efektivní záběr pedálů.
 • Stabilní a plynulá přípomoc řízená kadencí.
 • Pocit klasického šlapání (ať už s aktivovanou přípomocí nebo ne).
 • Vylepšená účinnost s dynamickým zapojením řetězu.

Aktuálně nabízíme tyto modely elekrokol se systémem Shimano STePS :

AUTHOR ELEVATION 29 2018 AUTHOR EMPIRE 2019 AUTHOR ENIGMA 2019

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.