ATOMIC Vantage Girl s vázáním
dětské sjezdové lyže

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 0100549

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Atomic

Dětské sjezdové lyže ATOMIC Vantage Girl

 • atraktivní perfektně ovladatelné dívčí lyže pro začátečníky i středně pokročilé lyžařky na upravených sjezdovkách
 • pro rychlé učení carvingové techniky lyžování
 • Bend-X-Technology zajišťuje perfektní ohýbací schopnosti i těm nejmenším a nejlehčím dětem
 • Full Cap konstrukce pro snadnou manipulaci
 • Densolite jádro - hbité lehké pěnové jádro, které tlumí vibrace a usnadňuje kontrolu nad lyžemi
 • v setu s vázáním C5 v délkách 100-120 cm, vázání L 6/L7 v délkách 130-150 cm
 • délky: 100-150 cm
 • krojení: 108/68/89 mm
 • rádius: 8 m/110 cm, 12 m/140 cm

 

 

 

 

Značka Atomic
Rádius 9 m (120 cm)
Krojení 108/68/89 mm
Jádro Densolite
Hmotnost cca 2,6 kg
Další výbava Konstrukce Full Cap, Bend-X technologie

Správná volba lyží je vždy závislá na několika kritériích. V první řadě záleží na tom, v jakém terénu se chcete pohybovat. Nejčastěji to asi bude upravená sjezdovka, ale univerzální modely lyží se neleknou ani čerstvě napadaného prašanu nebo výletu do lesa. Při výběru sjezdových lyží je nutné brát v potaz také Vaše lyžařské dovednosti a preferovaný styl jízdy. Moderní carvingové lyže jsou konstrukčně stavěny pro zatáčení po hranách (řezaný oblouk), ale to neznamená, že nelze jezdit klasickým smýkaným obloukem. Vše je otázkou volby optimální tvrdosti, délky a krojení lyže tak, aby se jízda stala opravdovým požitkem.

Naši specialisté na prodejnách Intersport Vám dokáží pomoci s výběrem lyží z následujících kategorií:  

 • Sjezdové lyže kategorie Allmountain – často také označované jako univerzální. V minulosti byla tato kategorie označována také jako „Cross“ a jednotlivé modely měly v názvu toto slovo, popř. jen písmeno „X“.    

Jedná se o nejširší skupinu lyží, které jsou, jak už název napovídá, určeny pro celodenní pohyb na sjezdovce za různých sněhových podmínek a neztratí se ani ve volném terénu. Nejčastěji se ráno lyžuje na dobře upravené, přimrzlé sjezdovce, která ale postupem dne měkne a v odpoledních hodinách je také velmi rozježděná s těžkým, mokrým sněhem. Všechno tohle musí díky své konstrukci dobrá allmountain lyže zvládnout. Její přední část je mírně přizvednutá (technologie rocker), což zvyšuje ovladatelnost a lyže je také tzv. tolerantní (odpouští chyby). Šířka pod botou je zde nejčastěji mezi 70 – 75 mm, což dává lyžím vyšší stabilitu v horších sněhových podmínkách, ale současně umožňuje také plnohodnotný zážitek na upravené sjezdovce. Jednotlivé modely jsou pak díky svojí konstrukci určeny pro rekreační lyžaře (začátečníky) i pro zkušené a technicky zdatné sportovní lyžaře. V rámci této kategorie nalezneme také speciální dámské modely, které odlišuje nejen design, ale i posun těžiště pro snadné ovládání lyží.

 • Dámské lyže – zahrnují modely, které odlišuje nejen design, ale i posun těžiště pro snadné ovládání lyží.  Univerzální vlastnosti pro každou úroveň dovedností společně s nízkou hmotností uspokojí všechny lyžařky. 

 • Sjezdové lyže kategorie „Race“ modely určené výhradně na upravený povrch (sjezdovku), určené pro krátký (SL) nebo naopak dlouhý oblouk (GS). Jedná se většinou o lyže, jejichž technologie výroby vychází ze závodních modelů a vyžadují velmi dobrou lyžařskou techniku a kondici v kombinaci s tvrdým, upraveným povrchem sjezdovky.  Lyže jsou charakteristické malou šířkou pod botou (do 70 mm), která usnadňuje přechod mezi jednotlivými oblouky.
 • Juniorské (dětské) lyže – tato kategorie zahrnuje modely určené pro nejmenší lyžaře. Obecně délky do 140 cm s nižší tvrdostí. Jedná se především o lehké a snadno ovladatelné lyže, které umožní bezproblémový nácvik lyžařské techniky. Určené jsou především na upravený povrch, díky malému rádiusu jsou velmi točivé.

 

 • Lyže kategorie Freeride – jsou určeny především pro milovníky volného terénu. Z tohoto důvodu disponují větší šířkou pod botou (85 – 115mm) a tím i celkově větší plochou lyže, která umožňuje tzv. proplouvání prašanem. Tyto lyže se však neztratí ani na upravené sjezdovce, zejména na měkkém, rozježděném sněhu.

 • Lyže kategorie Freestyle – modely pro nasazení ve snow parcích, skoky a trikové lyžování. Konstrukčně na první pohled zaujme zvednutá patka, díky které lze jezdit, popř. doskočit pozadu. Šířka lyže pod botou 85 – 100 mm.

 • Lyže kategorie Freeski – slučuje obě předchozí kategorie, lyže určená pro freestyle a freeride, specifikace na sjezdovku i do uzavřených freestylových parků nebo čistě do freeridového prašanu. 

Radius (krojení) lyží – je poloměr oblouku, který by lyže opsala za ideálních podmínek. Nejmenší radius mají slalomové lyže (cca do 13m), střední pak allmountain modely (13 – 17m) a největší lyže na obří slalom (18 a více). Čím menší rádius, tím je lyže točivější.

Správně fungující, seřízené bezpečnostní vázání je zárukou jistoty, že se nějaká ta chyba na sjezdovce nepromění v úraz. Moderní vázání reagují velmi citlivě a aby byla jejich funkce dokonalá, musí být nastavena přesně podle Vašich parametrů. Na prodejnách Intersport používáme špičkové stroje Wintersteiger, které po zadání výšky, hmotnosti, věku, pohlaví a úrovně dovedností lyžaře stanoví optimální nastavení vypínací síly (DIN) a následně také otestují funkci vázání. Samozřejmostí je vystavení potvrzení o seřízení vázání.

 • U většiny modelů komerčních lyží je vázání součástí setu (set= lyže + vázání) tak, aby byla zaručena jeho optimální funkce v závislosti na typu lyží. Montáž vázání je velmi snadná, montujeme na tzv. systémovou desku, která je součástí lyže.
 • Rekreační lyže jsou vybaveny vázáním s měkčím nastavením, které je dáno stupnicí DIN a dosahuje hodnot 5 – 10 s ohledem na maximální bezpečnost lyžaře.
 • Sportovní/závodní lyže mají vázání tvrdší (12 a více DIN) pro maximální přenos síly.
 • Dětské/juniorské lyže jsou z důvodu nízké hmotnosti a bezpečí lyžaře vybaveny citlivým vázáním (2,5 – 6 DIN).

DIN – jednotka vypínací síly s ohledem na hmotnost lyžaře, přibližná hodnota 1 DIN – 10 kg, tedy průměrný lyžař s hmotností 70 kg bude mít vázání nastaveno na 7 DIN.

Správné nastavení a testování vypínací síly (DIN) se provádí na základě individuálních hodnot (pohlaví, hmotnost, výška, úroveň lyžařských dovedností) na speciálním zařízení.

Ten pravý požitek z jízdy Vám poskytne pouze správně fungující lyže s ošetřenou skluznicí. Náš tým vyškolených servisních techniků zajistí vše počínaje montáží a nastavením bezpečnostního vázání až po broušení skluznic a hran lyží včetně finálního voskování. Samozřejmostí je vystavení potvrzení o nastavení vázání a to vše na špičkových strojích Wintersteiger a TFA.

 

Více informací na https://eshop.intersport.cz/sluzby/lyze-a-snowboard

K tomuto zboží si lidé kupují

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.