ASICS Gel Zone 6 M
Pánská běžecká obuv

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 3622022

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Asics

Pánská běžecká obuv ASICS Gel Zone 6 M

Spolehlivé běžecké boty se skvělým poměrem ceny a výkonu. Svršek z materiálu Mesh zaručuje prodyšnost a dokonalé přilnutí k noze. Nová pěna SpEVA poskytuje dostatek prostoru v oblasti klenby a špičky, výkonu a pohodlí. Systém efektivního gelového tlumení zajišťuje trvalý komfort pro zdolání dalších kilometrů. Systém DUOMAX zajišťuje dodatečnou stabilitu. Obuv dále disponuje vyměnitelnou stélkou, 3M reflexními prvky a podešví AHAR+ odolnou vůči oděru.

 • svršek: mesh
 • tlumení: GEL
 • mezipodešev: SpEVA pěna
 • podešev: AHAR+
 • systém Duomax
 • TRUSSTIC™ systém
 • GUIDANCE LINE™ 

GEL
GEL systém využívá speciální silikon, který absorbuje působení nárazové síly a tlumí dopady.

DUOMAX
Snižuje zatížení nohy způsobené překročením/pronací (když se pata pohybuje směrem dovnitř na konci kroku) a podporuje nohu pro pohodlnější běžecký zážitek.

AHAR+
AHAR+ je materiál s vysokou odolností a nižší hmotností.

GUIDANCE LINE™
Zvyšuje výkon tím, že snižuje nerovnováhu způsobenou posuny tlakového centra běžce. Vertikální drážky prostupují celou vnější podešev od paty po špičku. Takže bez ohledu na to, zda došlapujete nebo se odrážíte vaše centru tlaku je soustředěno do těchto drážek.

TRUSSTIC™
Technologie TRUSSTIC™ podporuje stabilní pohyby zesílením střední části podešve a zabráněním, aby se bota kroutila. Pryskyřice TRUSSTIC™ se používá ve střední části podešve. Tato struktura dodává obuvi stabilitu tím, že zabraňuje obuvi aby se během pohybu kroutila, s tvary navrženými podle charakteristik pohybu ve sportu a podle účelu obuvi.

Zapínání šněrování
Značka Asics
Tlumení gelové
Technologie DuoMax®, Guidance Line, Trusstic System
Svršek Mesh
Reflexní prvky ano
Podešev AHAR
Nášlap Pronační
Mezipodešev SpEVA

Vhodnou velikost obuvi můžete zjistit tak, že si obkreslíte chodidlo na papír, změříte jeho délku a následně v tabulce najdete odpovídající velikost dle rozměru chodidla (mondo point).

Tabulky velikostí jsou pouze orientační. Velikostní tabulky se mohou u jednotlivých výrobců lišit. S výběrem vhodné velikosti vám rádi pomůžeme v našich prodejnách.

Jak začít s běháním a vybrat správné vybavení?

Pokud chcete začít běhat, je dobré si rozmyslet odpověď na několik otázek

 • Kde budu nejčastěji běhat (sinice, zpevněné cesty, terén, les…)?
 • Jak často a kolik času (kilometrů) chci týdně uběhnout, budu běhat celoročně nebo jen v sezoně?
 • Proč běhám – můj cíl (kondice, hubnutí, doplňková aktivita, hlavní sport…)?

Na základě těchto informací Vám personál prodejen Intersport nabídne optimální řešení a vybere produkty přesně podle Vašich požadavků.

Jak vybrat jednoduše ideální běžecké boty?

Ideální běžecké boty jsou takové, které vám dokonale vyhovují s ohledem na:

 • Terén, ve kterém běháte
 • Techniku běhu
 • Typ chodidla
 • Typ došlapu
 • Četnost tréninků a jejich intenzita

Typy běžecké obuvi

Běžecká obuv silniční – určena na asfalt nebo tvrdý a zpevněný povrch, základní funkcí je tlumení došlapu. Technologie tlumení jsou u běžeckých bot umístěny v mezipodešvi (část boty mezi svrškem a podrážkou).  S ohledem na umístění tlumících prvků v mezipodešvi nalezneme v nabídce modely s tlumením jen v zadní části (pata) nebo celoodpružené, což musí odpovídat technice běhu konkrétního běžce. Technologie tlumení jednotlivých výrobců se velmi liší, základním materiálem mezipodešví je EVA. Top materiály mezipodešví se vyznačují vysokou životností, návratností energie z došlapu do odrazu a tepelnou stálostí. Svršek obuvi je velmi prodyšný a dobře odvádí pot. Důležitým kritériem výběru vhodné silniční obuvi je typ došlapu.

Běžecká obuv trailová (crossová) – určena pro běh v terénu (měkký povrch), základní funkcí je stabilita. Z tohoto důvodu má nižší mezipodešev (méně tlumí), silnější podrážku s hrubším dezénem, který je v přední části uzpůsoben pro optimální záběr, zadní část pak pro stabilní došlap. Svršek obuvi je odolný proti vnějším mechanickému poškození, některé modely jsou vybaveny funkční membránou a tedy nepromokavé.

Běžecká obuv pro přirozený běh (nature running) je určena zastáncům tzv. minimalistických bot, kteří hledají alternativu mezi klasickými modely a během na boso. Díky tomu si mohou vychutnat dokonalý pocit z běhu, lepší kontrolu pohybu, cit pro povrch a maximální využití energie. Tato obuv Vám prostřednictvím technologií respektujících přirozené vlastnosti chodidla nabízí možnost vrátit se ke kořenům běhání a naučit se správné technice běhu. 

 

Životnost běžecké obuvi

Obecně platí, že životnost obuvi je závislá zejména na kvalitě zpracování mezipodešve a svršku boty, tedy dokud obuv dobře tlumí a je stabilní lze ji použít. Základní modely mají životnost nižší (do 500 km), top modely pak až několika násobně vyšší (i více než 2000 km) v závislosti na:

 • Materiálu mezipodešve – základním materiálem je tzv. Eva, lehká tlumivá hmota, která však relativně brzy ztrácí své původní vlastnosti. Vlivem opakovaného působení velké síly (došlap) dochází k jejím deformacím a boty vybavené pouze touto mezipodešví (základní modely) mají tím pádem nejnižší životnost (kilometrový výkon). Z tohoto důvodu bylo výrobci jednotlivých značek vyvinuto několik dalších materiálů a technologií (Boost, Gel, Air, Wawe…), které najdeme ve vyšších modelových řadách a jsou aplikovány na nejvíce zatížená místa mezipodešve.
   
 • Hmotnosti běžce přímo souvisí s životností běžecké obuvi, protože těžší běžci potřebují lepší tlumení a tedy i kvalitnější materiály v mezipodešvi.
   
 • Technice běhu – běžec, který má správnou techniku běhu využívá maximálně přirozené schopnosti chodidla tlumit došlap a minimalizuje tím mechanické namáhání mezipodešve. Naopak běžec s technikou došlapu „přes paty“ a často v kombinaci s vyšší hmotností zatěžuje mezipodešev mnohem více.

 

Stanovení správné velikosti běžecké obuvi

Základem je délka chodidla v cm, kterou buď změříte na speciální desce na naší prodejně, nebo podle vložky z obuvi, kterou používáte. Běžecká obuv má být vždy větší, než boty, které používáte na denní nošení. Důvodem je fakt, že chodidlo při běhu postupně zvětšuje svoji délku, někdy o více než 1 cm. Také při běhu z kopce, kdy dochází k opření prstů ve špičce obuvi, je nutné mít určitou rezervu. Čím větší vzdálenosti běháte, tím více. Minimum je 5mm, někteří běžci volí dokonce obuv o 2 cm větší. 

K tomuto zboží si lidé kupují

 • PROMA Sport 100 cm, ploché

  PROMA Sport 100 cm, ploché

  69 Kč
 • PRO TOUCH Lakis

  PRO TOUCH Lakis

  75 Kč
 • LASTING RUN

  LASTING RUN

  129 Kč
Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.