arena Drive III

Vyberte barvu
Barevné varianty
Vyberte velikost
Velikosti
Potřebujete poradit s velikostí?

No. 1606373

Koupit
Dostupnost na prodejně

Zboží si můžete také rezervovat

Arena

Plavecké brýle ARENA DRIVE III vhodné pro aktivní i rekreační plavání. Silikonové těsnění a gumový rozdvojený pásek s rychle nastavitelnou délkou a zad ním klipem. Polykarbonátové čočky s ochranou proti mlžení a UV ochranou. Nastavitelný nosní můstek.

Značka Arena
Kód produktu 1606373

Jak vybrat plavecké brýle?

Plavecké brýle jsou nedílnou součástí vybavení každého plavce a jejich správný výběr má rozhodující vliv na Váš zážitek z plavání. Není nic horšího, než když uprostřed velkého hlubokého jezera zjistíte, že se Vám brýle zamlžily natolik, že vlastně nevíte, kam plavete. Podobná situace pak nastává také s netěsnícími brýlemi a „nejlépe“ ještě v kombinaci se slanou vodou.

Základním předpokladem správného výběru  plaveckých brýlích je jejich schopnost přizpůsobit se tvarově Vašemu obličeji, dokonale těsnit a současně poskytnout maximální komfort a dobrou viditelnost.

Těsnění plaveckých brýlí

Vyrábějí se brýle bez těsnění určené především pro závody – tzv. skořápky. Mají nízký odpor vody, jsou lehké a na výběr je velká barevná škála sklíček. Nevýhodou je nižší komfort nošení a horší periferní vidění. 

Naopak modely, se silikonovým těsněním mají velmi dobrou schopnost přizpůsobit se tvaru okolí očí, jsou antialergické a v závislosti na tvaru, barvě a velikosti zorníků se hodí jak pro bazénové plavání, tak i pro plavání na volné vodě. 
V nabídce výrobců jsou také plavecké brýle s měkkým pěnovým těsněním, které je velmi komfortní, ale má nižší životnost než silikonové.

Zabarvení skel plaveckých brýlí a ochrana proti UV záření
Zrcadlová skla jsou nejvhodnější pro venkovní plavce, protože tlumí sluneční světlo. Modrá skla sníží intenzitu ostrého světla ve venkovním i vnitřním bazénu. Oranžová nebo žlutá skla jsou určena pro horší světelné podmínky – vyostří a projasní pohled plavce. Pokud vybíráte brýle určené pro venkovní plavání, volte některý z modelů s 100% ochranou proti UV záření.

Odolnost proti mlžení skel

Většina brýlí je vybavena technologií antifog, což je tenká vrstva speciálního materiálu na vnitřní straně skel bránící jejich zamlžování. Z tohoto důvodu není vhodné na těchto místech brýle mechanicky čistit. Tato vrstva se velmi snadno poškodí a brýle pak ztrácejí schopnost se nemlžit. Existují ale přípravky, kterými lze antifog znovu obnovit.

Zkoušení plaveckých brýlí

Velice důležité je zvolit správnou velikost brýlí a prakticky se přesvědčit, že Vám dobře sedí. Poznáte to tak, že pouhým lehkým přitlačením brýlí na obličej dojde k jejich krátkodobému „přisátí“, aniž byste museli použít upínací pásek. Velmi důležitý je nosník, spojující oddělené zornice. Ten může být elastický (samo nastavitelný) nebo tvrdý plastový s několika zarážkami. Pokud brýle dobře sedí, vyzkoušejte je následně včetně upínacího pásku.

Vrácení do 14 dnů

Vrácení do 14 dnů

Zboží můžete vrátit do 14 dnů v jakékoli prodejně INTERSPORT.
Servis

Servis

Profesionální servis kol, lyží a snowboardů, inline bruslí a tenisových raket.
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma
po celé České republice.