Trailové vs. silniční boty :: INTERSPORT Česká Republika

Trailové vs. silniční boty

V případě, že běžec běhá na různých typech povrchů – v parku, na lesní cestě, může těžit z výhod, které mu trailová bota nabízí. Platí obecné pravidlo, že kdokoliv, kdo běhá alespoň 30% času mimo chodník, může využít výhod „door to trail“ produktů

Proč trailové boty?

Trailové boty mohou obecně nabídnout, oproti silničním botám určeným pouze na asfalt, následující výhody:

  • O dolnost, ochranu, trakci: Dobrá trailová bota je navržena tak, aby vydržela použití na různých površích, skalách a blátě. Má tedy zpevněnou vrchní část tak, aby chránila běžce od vnějších vlivů, tím dělala botu odolnější a více tak ochránila nohy běžce. Speciální podrážka contagrip® zajišťuje odolnost a dobré vedení boty ve chvíli, kdy se rozhodnete vyběhnout mimo zpevněnou cestu do mokrého nebo blátivého terénu.
  • Door to trail: Počet běžců, kteří běhají na různých površích a zařazují běh mimo silnice do svého tréninkového programu se stále zvětšuje. Tito běžci pak využívají ochranu a trakci trailové boty, ve které je ovšem zároveň zachována funkce tlumení a valivý efekt silniční běžecké obuvi. Produkty kolekce XR nastavily měřítko pro Door to Trail kategorii.