INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Proč běhat společně? ::
|Více

Proč běhat společně?

02.09.2011

Člověk má pevné předsevzetí a přesto najednou chybí chuť a motivace. To zná snad opravdu každý. Abyste se neustále nedostávali do takových situací, je potřeba se domluvit s jinými běžci a trénovat společně.

Uvidíte, jak Vám pocit, že ostatní čekají, nedovolí „ vykašlat“ se na trénink. Kromě toho je takové setkání běžců ideální k výměně názorů a zkušeností.


Při hledání či zakládání takovýchto skupin sportovců Vám pomůžou i internetové stránky, jako jsou například www.behej.com nebo www.behy.cz. Možností je ale samozřejmě mnohem víc.


Na druhé straně je dobré nic nepřehánět a nenechat se příliš ovlivňovat. Vliv, který na Vás taková skupina běžců může mít, nemusí dopadnout vždy dobře. Při běhání ve skupinách je tempo vždy vyšší, než je člověk zvyklý. Kdo nezná své hranice, může se lehce přecenit. Můžeme to ale vidět i pozitivně. Pokud takový skupinový běh absolvujeme jednou týdně, je to skvělá forma rychlého tréninku. Další dny už zase poběžíte vlastním tempem.

Ke kombinaci těchto tréninků je nutná určitá disciplína a znalost své sportovní výkonnosti. 
Další pozitivní věcí na skupinových trénincích je, že poznáte nové trasy. Tras je u nás samozřejmě požehnaně. Mnoho obcí a regionů má vybudovanou vlastní síť běžeckých tras a často k nim vydává i speciální mapy. Já osobně upřednostňuji běh lesem. Nabízí se zde mnohem větší množství zážitků a možností změny.